08.11.2015

Juniorzy z kompletem punktów! Relacje.

Po dłuższej przerwie mamy komplet punktów w wykonaniu naszych drużyn  juniorskich.  Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali w Bydgoszczy z Zawiszą 4:3. Dopiero w końcówce gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki poprawiając wynik z 1:4.

Juniorzy młodsi nie mieli problemów w meczu rozegranym w Gdyni , gdzie rozgromili 8:0 Czarnych Pruszcz Gdański.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 15. kolejka:

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia  3:4 (1:1)

Bramki: 21', 82', 89', - 5'(sam.), 47' Kłosowski, 61' Stepnowski, 80' Nowicki Sz.

żółte kartki:  Regulski, Wawszczyk, Pasieka x 2 ( 70', 75 w efekcie 'czerwona),

Arka: Moczadło, Izdebski, Kaszorek, Niciński (46' Olszewski B.), Wawszczyk, Regulski, Pasieka, Klosowski,

Wańczuk (46' Olszewski M.), Stepnowski (63' Łyszyk), Siejak (46' Nowicki)

Od początku mecz był prowadzony w szybkim tempie. Już w 5 min. Arka objęła prowadzenie po rzucie rożnym i samobójczej bramce. W 21 min. po błędzie defensywnego pomocnika (strata pilki na 16m przed własna bramką) Zawisza wyrównał.

W drugiej połowie mecz stał na wysokim poziomie, a to głównie za sprawą bardzo dobrej gry Arki (sporo dały trzy zmiany w przerwie). W 47 min. prostopadłą piłkę do wybiegającego Kłosowskiego zagrał Bartek Olszewski, a ten w sytuacji sam na sam skutecznie ją wykończył.

W 61 min. Arkowcy przeprowadzili szybką kontrę, a skutecznie z dystansu uderzył Stepnowski. W 75 min. Pasieka otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Pomimo gry w osłabieniu Arka podwyższyła na 4:1!

Kapitalną bramką z narożnika pola karnego w "okienko"popisał się Nowicki. Niestety wysokie zwycięstwo chyba uśpiło nasz zespół, gdyż po dwóch błędach gospodarze zdobyli dwie bramki: 82 min. - karny, 89 min. - uderzenie z dystansu.

Trener Krzysztof Janczak:

Na pewno cieszy zwycięstwo, ale martwi nonszalancja w końcówce meczu. Grając nawet w osłabieniu, ale prowadząc na 10' minut przed końcem 4:1 nie powinniśmy dać sobie strzelić dwóch bramek i doprowadzać do nerwowej końcówki.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 11 kolejka:

Arka Gdynia - Czarni Pruszcz Gdański  8:0 (4:0)

Bramki: Kafka 1', Ryk 26', Nowicki B. 34', Gniadecki 37', Sikorski 49', Sikorski 60', Klecha 71', Klecha 75'

Arka: Więckowicz (Krzepisz 41 ‘), Wieczorek (Skierka 41’), Bednarski, Krakowiak (Kozakowski 54’), Grabowski, Sikorski, Nowakowski, Nowicki B. (Klecha 54’), Brojek (Sarnowski 41’), Gniadecki (Bugajewski 41’), Kafka (Ryk 22’)

kartki żółte: Nowkowski, Brojek

Spotkanie w Gdyni rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, jednak już w drugiej minucie meczu Arka szczęśliwie rozpoczęła spotkanie. Sędzia główny wskazał na 11 metr po zagraniu piłki ręką przez obrońcę z Pruszcza. Do piłki podszedł Wojciech Kafka i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Kolejne minuty to niemrawe próby ataków naszej drużyny i dużo niedokładności w grze. Z czasem ta znacznie się poprawiło i na efekty długo nie trzeba  było czekać. Bramki numer  2 i 3 autorstwa Oskara Ryka  oraz Bartka Nowickiego były efektem dobrych akcji całego zespołu.

Przed przerwą dobrą akcję rozpoczął Ryk, następnie piłka trafiła do Gniadeckiego,  a ten mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Czarnych. Po zmianie stron kolejne bramki były kwestią czasu. Ozdobą spotkania był gol strzelony z rzutu wolnego przez Oskara Sikorskiego, a chwilę później ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców.

W końcówce dwie bramki dla żółto niebieskich zdobył Mateusz Klecha, który najpierw uderzeniem głową posłał piłkę do bramki a następnie z najbliższej odległości dopełnił formalności ustalając wynik meczu 8:0.

Trener Jakub Frydrych:

Był to ostatni mecz w tej rundzie na własnym boisku  i bardzo chcieliśmy go wygrać. Początek spotkania był dość niemrawy jednak z czasem drużyna zaczęła grać znacznie lepiej. Stworzyliśmy dzisiaj mnóstwo okazji,  jednak w wielu z nich brakowało ostatniego podania w kluczowych momentach gry  i nadal musimy nad tym pracować. W środę w Słupsku zmierzymy się z miejscowym Gryfem gdzie liczymy, że wywalczymy awans do ligi Makroregionalnej.