08.11.2015

3 liga: Rezerwy pokonały Cartusię!

Drugie zwycięstwo ligowe z rzędu odniosły nasze rezerwy. W 13 kolejce 3 ligi Arka II pokonała Cartusię Kartuzy 1:0 (0:0) po golu Dawida Tomczaka.

13 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - Cartusia Kartuzy 1:0 (0:0)

Bramki: Tomczak 59'

Arka II: Kotkowski - Stolc, Skrzypczak, Wojcinowicz, Wojowski - Wolak (67' Hebel), Mosiejko (79' Foks) - Tomczak (63' Czapłygin), Tomasiewicz, Bach - Wardziński (73' Szerszeń)

Cartusia: Jajkowski - Nałęcz, Mitura (21' Skierkowski), Bejrowski, Dawidowski, Bujnowski, Pietrewicz, Adamkiewicz, Kordyl (69' Sidor), Wenta, Brzeski

Sędzia: Paweł Okunowicz (Koszalin)

Widzów: 100

Od pierwszej minuty niedzielnego meczuzaatakowała Arka. Już w 2 min. wrzutka Jakuba Bacha z lewej strony trafiła na głowę Grzegorza Tomasiewicza, którego uderzenie obronił bramkarz gości. Po chwili dośrodkowanie Dawida Tomczaka przeciął obrońca, ale interwencja Michała Jajkowskiego zapobiegła bramce samobójczej.

W 11 min. w dobrej sytuacji znalazł się Bach, ale z 10 metrów uderzył ponad bramką. Kilka minut później z lewej strony przestrzelił Paweł Wojowski. Goście odpowiedzieli w 29 min., kiedy to strzelał Arkadiusz Kordyl, a Kamil Kotkowski sparował piłkę na rzut rożny. W 38 min. z dystansu uderzył Tomasiewicz, ale bramkarz złapał piłkę.

W samej końcówce pierwszej połowy z groźną kontrą wyszła Cartusia, jednak powrót Tomasza Wojcinowicza uniemożliwił Patrykowi Brzeskiemu oddanie strzału. Do szatni obie drużyny zeszły więc przy bezbramkowym remisie.

Po przerwie Cartusia, grając z wiatrem, próbowała strzałów z dystansu, ale znakomitą okazję stworzyli sobie żółto-niebiescy. W 52 min. Wojowski wstrzelił piłkę w pole karne, tam przyjął ją Maciej Wardziński i uderzył w słupek. Po chwili po rzucie rożnym minimalnie pomylił się Adam Wolak.

W 59 min. ambitna gra Arki przyniosła gola.  Piłka trafiła do znajdującego się w narożniku pola karnego Tomczaka, który strzałem po ziemii w długi róg pokonał bramkarza. Kilkanaście minut później przed szansą nad podwyższenie prowadzenia stanął Mateusz Czapłygin. W 72 min. przedarł się prawą stroną  i uderzył mocno z ostrego kąta, jednak trafił w bramkarza.

Cartusia najlepszą sytuację na wyrównanie zmarowała w 86 min., gdy po rzucie wolnym do piłki doszedł Rafał Pietrewicz, ale nie zdołał jej skierować w światło bramki. W samej końcówce żólto-niebiescy uważnie się bronili i utrzymali korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.

To drugie zwycięstwo z rzędu naszych rezerw w lidze, a trzecie, gdy weźmie się pod uwagę także potyczkę pucharową z Orlętami Reda. Kolejne spotkanie Arka II rozegra już w środę (11.11) na wyjeździe z Chemikiem Police, a w następną niedzielę zmierzy się w Gdyni z Gryfem Słupsk.