18.10.2015

Grali juniorzy: Remis starszych i wygrana młodszych w derbach. Relacje.

Świetnie spisali się liderujący w grupie pomorskiej podopieczni Jakuba Frydrycha, którzy sprawili prezent zmeiniającemu w sobotę stan cywilny trenerowi  pokonując wysoko Bałtyk 4:0. Z kolei juniorzy starsi nie wykorzystali okazji , aby zmniejszyć dystans do liderów remisując drugi raz z rzędu 1:1. Tym razem nasz zespół zastopował Ruch Chorzów.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 12. kolejka:

Arka Gdynia - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)

Bramki: Gabor 53' - 63'

Arka:  Pruszyński, Gębiś, Niciński, Kaszorek, Poblocki, Hołtyn, Bialek (82' Ziarkowski), Kłosowski (45' Gabor), Łyszyk, Stepnowski (60' Olszewski M.), Siejak (71' Malanowski)

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, oba zespoły grały ambitnie strając się stworzyć sytuacje bramkowe. Najlepszą Arka zmarnowała w 27 min. gdy po rzucie rożnym głową uderzał Niciński, a potem dopadl do odbitej piłki przez bramkarza, ale trafił wprost w niego.

W drugiej połowie zarysowała się  lekka przewaga Arkowców, w efekcie czego w 53 min.  po składnej akcji lewą strona piłkę w pole karne zagrał Łyszyk, a akcję skutecznie wykończył Gabor.

Niestety w 63 min. zawodnik Ruchu popisał się precyzyjnym strzałem zza pola karnego w "okienko" doprowadzając do wyrównania.

W 70 min.  po brutalnym faulu na Olszewskim zawodnik Ruchu otrzymał czerwoną kartkę. Pomimo ambitnej gry Arkowcom nie udało się wykorzystać przewagi liczebnej.

Rozczarowany wynikiem był trener Krzysztof Janczak:

Szkoda, że nie udało się wygrać. Tym bardziej, że był to drugi mecz , w którym zdobywamy prowadzenie i nie potrafimy dowieść go do końca.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 8 kolejka:

Bałtyk Gdynia - Arka Gdynia  0:4 (0:3)

Bramki: Krakowiak 18', B.Nowicki 35', Sikorski 40', Brojek 80'

Arka: Więckowicz - Polański (63' Grabowski), Manteufel (71' Wieczorek), Bednarski, Kozakowski, B.Nowicki (71' Klecha), Sikorski, Kafka (47' Brojekj), Ryk (54' Nowakowski), Krakowiak (47' Gniadecki), Sz.Nowicki .

Spotkanie z Bałtykiem od początku toczyło się pod dyktando żółto-niebieskich. Co prawda, rywale w pierwszej połowie stworzyli sobie 2 dogodne sytuacje, ale to młodzi Arkowcy byli w tym okresie gry skuteczniejsi.

Już w 18 minucie Krzysztof Krakowiak wykorzystał dośrodkowanie Szymona Nowickiego. w 35 minucie Bartosz Nowicki celnym uderzeniem zakończył indywidualną akcję, a wynik do przerwy ustalił strzałem zza pola karnego rozgrywający tego dnia dobry mecz Oskar Sikorski.

Na początku drugiej połowy czerwoną kartką ukarany został Szymon Nowicki. Pomimo gry w osłabieniu nasz zespół nie pozwolił przeciwnikom na zdobycie bramki, a w doliczonym czasie gry Mateusz Brojek po indywidualnej akcji precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Bałtyku ustalając jednocześnie wynik derbowego meczu na 4:0.

To wyraźne zwycięstwo to prezent ślubny dla trenera Jakuba Frydrycha, który w sobotę wszedł w związek małżeński ze swoją wybranką - Martą, a drużynę w meczu niedzielnym poprowadził trener Łukasz Radzimiński.