17.10.2015

3 liga: Rezerwy wywalczyły remis w Koszalinie.

W meczu 10 kolejki 3 ligi rezerwy Arki zdołały odrobić dwubramkową stratę i ostatecznie zremisowały na wyjeździe z Gwardią Koszalin 2:2 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jakub Bach i Sebastian Szerszeń.

10 kolejka 3 ligi

Gwardia Koszalin - Arka II Gdynia 2:2 (0:0)

Bramki: Wiśniewski 58', Koziara 61' (sam.) - Bach 65', Szerszeń 82'

Arka II: Kotkowski - Izdebski, Skrzypczak, Wojcinowicz, Wawszczyk - Koziara, Regulski - Bach, Hebel (75' Stepnowski), Tomczak (46' Kłosowski- Szerszeń

Żółte kartki: Koziara, Regulski

Sędzia: Karol Arys (Szczecin)

Żółto-niebiescy przystapili do tego spotkania w bardzo młodym składzie. W wyjściowej  znaleźli się zawodnicy z roczników 1996-98, którzy zagrali bardzo dobry mecz z bardziej doświadczonym rywalem.

W pierwszej połowie zdecydowanie groźniejsza była Arka. Już w 8 min. Sebastian Szerszeń trafił w poprzeczkę po podaniu Maksymiliana Hebla. W 17 min.  sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał Patryk Regulski.

Przed przerwą zaskoczyć bramkarza próbowali jeszcze: dwukrotnie Maciej Koziara, Dawid Tomczak oraz Hebel. Gwardia zagrażała bramce Arki jedynie po stałych fragmentach gry, jednak nie były to sytuacje, które sprawiły problem naszym obrońcom.

Niestety, w drugą połowę lepiej "weszli" gospodarze. Po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę bramki Kamila Kotkowskiego. Rywale mieli też sytuację "sam na sam", ale dobry powrót Jakuba Wawszczyka zażegnał niebezpieczeństwo.

W 58 min. Gwardia trafiła do siatki. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał strzałem głową Łukasz Wiśniewski. Dwie minuty później było już 2:0 po pechowej interwencji i samobójczym golu Koziary.

Rezerwy nie podłamały się jednak niekorzystnym przebiegiem wydarzeń na boisku i ambitnie walczyły o odrobienie strat. Już w 65 min. kontaktową bramkę zdobył Jakub Bach, który skierował piłkę do pustej bramki po zagraniu Hebla. Bardzo aktywny tego dnia Hebel mógł po chwili zdobyć drugą bramkę dla Arki, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

W 82 min. do remisu doprowadził Sebastian Szerszeń wykorzysując dobre prostopadłe podanie od Jakuba Kłosowskiego. W końcówce szansę na zapewnienie rezerwom 3 pkt. miał jeszcze Jakub Stepnowski, jednak po rzucie rożnym uderzył nad bramką.

To już trzeci mecz naszych rezerw bez porażki z rzędu. Co najważniejsze, drużyna potrafiłą się podnieść z niekorzystnego wyniku i doprowadzić do remisu. Teraz czekamy na zwycięstwo naszej drużyny w kolejnym meczu z Vinetą Wolin.