14.10.2015

PP: Rezerwy rozgromiły Gedanię.

Rezerwy Arki pokonały wysoko na wyjeździe Gedanię Gdańsk 5:1 (2:0) i awansowały do kolejnej rundy regionalnego Pucharu Polski. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: dwie Bach oraz po jednej: Hebel, Wawszczyk i Wańczuk.

IV runda regionalnego Pucharu Polski

Gedania Gdańsk - Arka II Gdynia 1:5 (0:2)

Bramki: Bach 2 (4', 70'), Hebel 39', Wawszczyk 63', Wańczuk 84'

Arka II: Kotkowski - Wańczuk, Skrzypczak  (46' Wojcinowicz), Niciński, Wawszczyk - Bach (70' Kupczyk), Regulski, Koziara, Czapłygin - Hebel (65' Stepnowski) - Szerszeń (60' Kłosowski)

Źółte kartki: Wojcinowicz, Niciński, Bach

Sędzia: Michał Żurawski (Pom. ZPN)

W składzie na dzisiejsze spotkanie znaleźli się zarówno zawodnicy z kadry pierwszej zespołu, jak również tacy, którzy do tej pory występowali głównie w rozgrywkach juniorskich np. utalentowany napastnik Jakub Kłosowski.  Dało to efekt w postaci wysokiej wygranej i pewnego awansu.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Arki. Już w 4 min.  Jakub Bach wygrał pojedynek „1 na 1” z obrońcą i strzałem w długi róg pokonał bramkarza. Jeszcze przed przerwą żółto-niebiescy podwyższyli prowadzenie. W 39 min. kapitalnym strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Maksymilian Hebel.

W drugiej połowie, a dokładnie w 60 min. gospodarze wykorzystali stały fragment gry i zdobyli kontaktowego gola. Jednak już trzy minuty później uderzenie Jakuba Wawszczyka sprawiło, że rezerwy prowadziły ponownie różnicą dwóch bramek.

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego udokumentowali swoją przewagę strzelając jeszcze dwie bramki. W 70 min. do siatki po raz drugi trafił Bach, którzy wykorzystał prostopadłe zagranie od Mateusza Czapłygina. Wynik końcowy ustalił zaś w 84 min. po indywidualnej akcji Dawid Wańczuk.

Dzięki zwycięstwu nasze rezerwy mogą czekać na kolejnego pucharowego rywala, a jednocześnie w dobrych nastrojach przygotowywać się do następnego ligowego spotkania. W sobotę Arka II zmierzy się w Koszalinie z Gwardią.