TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

12.10.2015

12 kolejka za nami: Arka wiceliderem!

Arka odniosła swoje trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowała po rozegraniu 12 kolejki na pozycję wicelidera. To efekt serii 7 spotkań bez porażki.

 

Tym razem żółto-niebiescy ograli wysoko Rozwój Katowice 4:0.  Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego zwyciestwa, ale bramka Marcusa da Silvy do szatni pomogła w ustawieniu  sobie drugiej połowy. Kolejne dwie bramki Marcusa oraz Pawła Abbotta w drugiej połowie przesądziły o  3 punktach dla Arki. 

 

Liderem został zespół prowadzony przez Dariusza Dźwigałę. Dolcan nie dał szans Zawiszy w Bydgoszczy wygrywając wysoko 3:0. Nie zwalnia tempa także Wisła Płock, która pokonała u siebie Chojniczankę 2:1.

 

Wysoko w tabeli jest beniaminek z Sosnowca. Zagłębie pokonało  najbliższego rywala Arki Bytovię 2:0 i zajmuje 5 miejsce. Właśnie między liderem, a 5 lokatą sa tylko 2 punkty różnicy. Kolejne przetasowania możliwe w nastepnej kolejce. 

 

Na dole tabeli obok beniaminka z Katowic także Olimpia Grudziądz, która przegrała w Kluczborku 0:1. Dystans tracą także Wigry Suwałki, które przegrały u siebie 1:2 z Chrobrym.

 

W 3 meczach zanotowaliśmy podzial punktów: Katowice - Stomil 2:2, Pogoń - Sandecja 0:0 i Miedź- Bełchatów 1:1.

 

 

Wyniki 12 kolejki 1 ligi:

 

10 października 2015, 17:30 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 4-0 Rozwój Katowice
Marcus Vinícius 43, 50, 74, Paweł Abbott 57

Arka: 13. Konrad Jałocha - 32. Przemysław Stolc, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius, 6. Antoni Łukasiewicz, 15. Damian Mosiejko (78, 28. Grzegorz Tomasiewicz), 11. Rafał Siemaszko, 19. Miroslav Božok (74, 18. Rashid Yussuff) - 9. Paweł Abbott (67, 22. Patrik Lomski).

Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 6. Damian Mielnik, 5. Łukasz Kopczyk, 2. Robert Menzel, 18. Łukasz Winiarczyk - 9. Tomasz Wróbel (78, 4. Bartosz Jaroszek), 8. Kamil Cholerzyński, 24. Raúl González, 27. Michał Gałecki (63, 10. Robert Tkocz), 21. Patryk Kun - 25. Filip Kozłowski (64, 11. Sebastian Gielza).

żółte kartki: Abbott, Mosiejko - Wróbel.

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
widzów: 4125.

 

9 października 2015, 19:00 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Zagłębie Sosnowiec 2-0 Bytovia Bytów
Dawid Ryndak 9, Michał Fidziukiewicz 65

Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak - 7. Marcin Sierczyński, 4. Łukasz Sołowiej, 10. Krzysztof Markowski, 22. Žarko Udovičić - 16. Dawid Ryndak, 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek, 27. Przemysław Mizgała (62, 6. Grzegorz Fonfara), 19. Martin Pribula (90, 23. Hubert Tylec) - 9. Michał Fidziukiewicz (80, 87. Adrian Paluchowski).

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad - 3. Łukasz Wróbel, 23. Sergejs Kožans (59, 18. Daniel Mąka), 5. Krzysztof Bąk - 25. Adrian Chomiuk, 16. Robert Mandrysz, 20. Bartłomiej Poczobut (85, 4. Sh?hei Okuno), 9. Mariusz Kryszak, 7. Bartłomiej Chojnacki (65, 17. Artur Wojach), 15. Artur Formela - 14. Mateusz Klichowicz.

żółte kartki: Ryndak - Bąk.

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

 

 

10 października 2015, 15:00 - Kluczbork (Stadion Miejski)
MKS Kluczbork 1-0 Olimpia Grudziądz
Maciej Kowalczyk 56

MKS: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Łukasz Uszalewski - Rafał Niziołek, Piotr Kasperkiewicz, Marcin Nowacki, Maciej Kowalczyk (76 Piotr Giel), Robert Brzęczek (60 Sebastian Deja) - Michał Kojder (68 Tomasz Swędrowski).

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Adrian Bielawski, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak - Marcin Kaczmarek, Wojciech Reiman, Marcin Smoliński, Kamil Kurowski (64 Adam Banasiak), Robert Szczot (83 Adam Cieśliński) - Donald Djoussé (52 Fabian Pawela).

żółte kartki: Nowacki, Brodziński - Bielawski, Kaczmarek.
czerwona kartka: Adrian Bielawski (32. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).


10 października 2015, 15:00 - Suwałki (Stadion Miejski)
Wigry Suwałki 1-2 Chrobry Głogów
Dawit Makaradze 67 - Michał Ilków-Gołąb 46, Maciej Górski 57

Wigry: 30. Hieronim Zoch - 23. Jakub Bartkowski, 18. Bartłomiej Kalinkowski (68, 4. Adrian Karankiewicz), 19. Maciej Wichtowski, 20. Marcin Tarnowski (80, 28. Kamil Adamek) - 27. Mateusz Żebrowski (46, 14. Bartosz Biel), 16. Maksims Rafa?skis, 31. Łukasz Hanzel, 25. Damian Gąska, 11. Łukasz Moneta - 10. Dawit Makaradze.

Chrobry: 12. Sławomir Janicki - 16. Michał Ilków-Gołąb, 20. Damian Byrtek, 93. Łukasz Bogusławski, 22. Adam Samiec - 17. Damian Sędziak (68, 11. Paweł Wojciechowski), 10. Marcel Gąsior, 25. Szymon Drewniak, 2. Łukasz Szczepaniak (84, 3. Michał Michalec), 6. Karol Hodowany (74, 23. Dominik Kościelniak) - 18. Maciej Górski.

żółte kartki: Hanzel, Wichtowski, Kalinkowski, Karankiewicz - Gąsior.

sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).
widzów: 1015.

W 62. minucie Szymon Drewniak (Chrobry) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

 

 

10 października 2015, 17:00 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 1-1 GKS Bełchatów
Bartosz Ślusarski 23 - Hieronim Gierszewski 80

Miedź: 30. Dawid Smug - 19. Grzegorz Bartczak (68, 29. Marcin Garuch), 44. Michał Stasiak, 24. Tomasz Midzierski, 31. Keon Daniel - 4. Wojciech Łobodziński, 8. Adrian Cierpka, 10. Yannick Kakoko, 7. Łukasz Garguła, 21. Marquitos (78, 99. Marek Gancarczyk) - 18. Bartosz Ślusarski (90, 9. Tadas Labukas).

Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 25. Piotr Witasik, 42. Seweryn Michalski, 5. Václav Cverna, 8. Lukáš Kubáň - 11. Łukasz Wroński (72, 7. Bartłomiej Bartosiak), 6. Szymon Zgarda, 94. Marcin Flis (69, 15. Hieronim Gierszewski), 21. Jakub Serafin, 16. Aghwan Papikjan - 23. Cezary Demianiuk (35, 66. Szymon Stanisławski).

żółte kartki: Ślusarski - Kubáň.

sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 1600.

W 19. minucie Łukasz Garguła (Miedź) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Lenarcik obronił).

 

10 października 2015, 17:00 - Płock (Stadion im. Kazimierza Górskiego)
Wisła Płock 2-1 Chojniczanka Chojnice
Wojciech Łuczak 44, Mikołaj Lebedyński 75 - Łukasz Kosakiewicz 90

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin - 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić (61, 16. Dominik Kun) - 10. Jakub Bąk, 23. Piotr Mroziński, 89. Wojciech Łuczak (71, 18. Piotr Wlazło), 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca - 11. Mikołaj Lebedyński (81, 33. Lukáš Kubus).

Chojniczanka: 12. Dominik Hładun - 25. Wojciech Lisowski, 2. Marcin Biernat, 4. Piotr Kieruzel, 6. Przemysław Pietruszka - 7. Rafał Grzelak (77, 19. Bartłomiej Niedziela), 18. Jakub Mrozik, 15. Przemysław Czerwiński (60, 21. Łukasz Kosakiewicz), 5. Paweł Zawistowski, 11. Paul Grischok - 17. Tomasz Mikołajczak (18, 14. Dragan Jelič).

żółte kartki: Ilijew, Szymiński, Kun, Bąk, Mroziński - Biernat.
czerwona kartka: Paul Grischok (46. minuta, Chojniczanka, za brutalny faul).

sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).

 

10 października 2015, 18:00 - Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice 2-2 Stomil Olsztyn
Grzegorz Goncerz 42 (k), Paweł Szołtys 61 - Rafał Kujawa 29, Irakli Meschia 59

GKS: 1. Rafał Dobroliński - 4. Alan Czerwiński, 21. Oliver Práznovský, 29. Adrian Jurkowski, 2. Rafał Pietrzak - 8. Maciej Bębenek (74, 11. Krzysztof Wołkowicz), 23. Łukasz Pielorz (83, 37. Wojciech Trochim), 28. Povilas Leimonas, 25. Filip Burkhardt (46, 38. Bartosz Iwan), 19. Paweł Szołtys - 7. Grzegorz Goncerz.

Stomil: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc, 87. Arkadiusz Czarnecki, 3. Rafał Remisz, 27. Tomasz Wełna - 9. Łukasz Suchocki (81, 8. Piotr Głowacki), 5. Grzegorz Lech, 7. Paweł Głowacki, 10. Irakli Meschia (83, 28. Tomasz Chałas), 11. Karol Żwir - 88. Rafał Kujawa (79, 77. Paweł Łukasik).

żółte kartki: Jurkowski, Pietrzak - Wełna, Lech, Meschia, Żwir.
czerwona kartka: Rafał Pietrzak (90. minuta, GKS, za brutalny faul).

sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Mecz bez udziału publiczności.

 

11 października 2015, 15:00 - Bydgoszcz (Kompleks Sportowy Zawisza im. Zdzisława Krzyszkowiaka)
Zawisza Bydgoszcz 0-3 Dolcan Ząbki
Paweł Tarnowski 36, Damian Świerblewski 38, Szymon Matuszek 87

Zawisza: 96. Damian Węglarz - 4. Krzysztof Nykiel, 2. Piotr Stawarczyk, 27. Tomasz Wełnicki (77, 17. Arkadiusz Gajewski), 19. Blažo Igumanović - 7. Jakub Smektała (61, 23. Jakub Łukowski), 21. Maciej Kona (57, 11. Wasił Panajotow), 14. Kamil Drygas, 10. Mica, 13. Sylwester Patejuk - 20. Szymon Lewicki.

Dolcan: 12. Mateusz Kryczka - 14. Damian Jakubik, 18. Kamil Wiktorski, 27. Szymon Sawala, 21. Piotr Petasz - 24. Damian Świerblewski (86, 7. Michał Bajdur), 23. Szymon Matuszek, 8. Igor Sapała, 11. Damian Kądzior (89, 13. Adrian Ligienza), 9. Paweł Tarnowski - 3. Daniel Feruga (79, 10. Daniel Gołębiewski).

żółte kartki: Drygas, Wełnicki, Lewicki, Stawarczyk - Wiktorski, Kądzior.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

 

11 października 2015, 17:30 - Pruszków (stadion MZOS)
Pogoń Siedlce 0-0 Sandecja Nowy Sącz

Pogoń: 12. Rafał Misztal - 93. Konrad Wrzesiński, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła - 26. Dawid Dzięgielewski (79, 21. Piotr Ceglarz), 13. Kamil Dmowski, 7. Daniel Dybiec, 9. Krzysztof Bodziony (70, 19. Krystian Wójcik), 10. Mariusz Rybicki - 15. Adam Duda (89, 20. Piotr Krawczyk).

Sandecja: Marek Kozioł - Mateusz Bartków (80 Przemysław Szarek), Grzegorz Baran, Witalij Berezowśkyj, Kamil Słaby - Maciej Małkowski, Bartłomiej Kasprzak, Matej Náther, Filip Piszczek (83 Adrian Danek), Sebastian Szczepański (85 Łukasz Nowak) - Arkadiusz Aleksander.

żółte kartki: Dmowski, Dybiec - Piszczek, Náther, Berezowśkyj.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 180.

 

 podsumowanie: tr

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony