27.09.2015

Komplet juniorów! Relacje.

Po wygranych w ub. tygodniu derbach z Lechią nasze zespoły juniorskie ponownie zdobyły komplet punktów! W meczu w Nowej Soli hat-trickiem popisał się Jakub Kłosowski.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 9. kolejka:

Arka Nowa Sól - Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Kłosowski - 3 ( 39', 70', 86').

Arka: Pruszyński, Wańczuk, Skrzypczak, Niciński, Wawszczyk (46' Gębiś), Olszewski M., Regulski (76' Hołtyn), Bach, Olszewski B. (67' Łyszyk), Stepnowski (54' Białek), Kłosowski

Wynik 3:0 mógłby świadczyć, że był to łatwy mecz lecz tak nie było. Arka miała przewagę i swoje sytuacje, ale ambitnie grający zawodnicy z Nowej Soli mieli takze znakomite okazje.

Od początku jeden i drugi zespół grał nerwowo. Po 20 minutach nasz zespół zaczął uzyskiwać przewagę. W 30 min.  po ładnej akcji uderzał Kłosowski. W 35 min.  idealną sytuację miał Regulski, ale bramkarz obronił jego uderzenie.

Cztery minuty później Arka wyszła na prowadzenie. W zamieszaniu w polu karnym największym sprytem wykazał się Kłosowski, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W drugie połowie obraz gry nie uległ zmianie, ale to przeciwnicy pierwsi stworzyli sobie dogodną sytuację do wyrównania. Kapitalnie zachował się w bramce Pruszyński, który wybronił sytuację sam na sam.

W 69 min.  ponownie Regulski znalazł się w idealnej sytuacji, ale obrońca w ostatnie chwili zmienił lot piłki. W 70 min.  Kłosowski podwyższył na 2:0 wychodząc sam na sam po bardzo dobrej asyście Białka. W 86 min.  Kłosowski trzeci raz wpisał się na listę strzelców wykorzystując kapitalne dogranie Bacha.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

Mimo wysokiej wygranej nie był to dla nas spacerek. Uważam, że w tej lidze każdy wynik jest możliwy.  Dla nas to kolejne zwyciestwo. Nie powtórzyliśmy wpadki z pierwszego meczu oraz z występu w Koszalinie. Swój dobry dzień miał Jakub Kłosowski, ktory był niezwykle skuteczny i trafił 3 razy do siatki. Przed nami teraz pojedynek z liderem i zrobimy wszystko, żeby wygrać.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów wspiera Invest Komfort!

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 5 kolejka:

Arka Gdynia - KP Starogard Gdański  1:0 (0:0)

Bramka: Sikorski 63', k

Arka:  Więckowicz, Manteufel, Bednarski, Grabowski  (70' Skierka), Polański (67' Kozakowski ), Sikorski, Nowakowski (41' Nowicki B. ), Brojek (58' Klecha ), Ryk (72' Sarnowski ), Bugajewski (64' Gniadecki), Kafka

żółte kartki: Grabowski, Sikorski x2

czerwona kartka: Sikorski

Od początku rywale całym zespołem bronili się na swojej połowie i liczyli na grę z kontry. Taka udała im się w 15 minucie, na szczęście na posterunku był Szymon Więckowicz.

Chwilę później dobrą akcję przeprowadził Brojek, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wbiegający obrońca ze Starogardu szczęśliwie przeniósł ją nad bramką. Kilka chwil później świetnym dośrodkowaniem popisał się Kafka, piłka spadła na głowę Grabowskiego, który z najbliższej odległości nie potrafił skierować jej do bramki.

W 26 minucie bardzo dobrą okazję miał Polański, który w sytuacji sam na sam niestety przekombinował i posłał piłkę obok bramki.

Po przerwie na placu gry zameldował się Nowicki, który wniósł sporo ożywienia, a  po jego indywidualnej akcji sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sikorski.

W 67 minucie ponownie przed bramkarzem stanął Kafka jednak nie trafił do siatki.  W końcówce zrobiło się dość nerwowo gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Sikorski za faul taktyczny. Rywale wrzucali piłkę w pole karne, jednak wynik meczu nie uległ zmianie i sędzia zakończył zawody.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

Zasłużenei wygraliśmy, jednak raziła nasza nieskuteczność pod bramką przeciwnika. Rywale wykazali się dużą dyscypliną taktyczną i mieli dobrze dysponowanego bramkarza. Pomimo naszej przewagi do końca spotkania było nerwowo. Niepotrzebną kartkę otrzymał Oskar Sikorski, który zatrzymał rywala na środku boiska. Mam nadzieję, że wyciągnie z tego wnioski,  gdyż osłabił zespół. Dobrą zmianę dał Bartek Nowicki, a solidne zawody rozegrał Szymon Więckowicz, który w końcówce wykazał się dużą pewnością i spokojem.