18.09.2015

GKS Bełchatów - Arka 1:1. Nalepa last minute!

Strzał Michała Nalepy w ostatniej minucie doliczonego czasu gry z rzutu wolnego dał Arce remis. Do tego momentu bardzo skutecznie w obronie spisywali się gospodarze, którzy rozbijali wszystkie próby ofensywne Arki i o mały włos nie sięgnęli po trzy punkty dzięki bramce Demianiuka z 11 minuty spotkania.

9. kolejka I ligi

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Demianiuk 11' - Nalepa 90+4'

GKS: Lenarcik - Witasik, Michalski, Cverna, Kubáň - Wroński (75' Zięba), Rachwał, Klemenz (84' Serafin), Bartosiak (60' Zgarda)- Stanisławski, Demianiuk

Arka: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Łukasiewicz (65' Lomski), Nalepa - da Silva (80' Wojowski), Siemaszko, Bożok - Abbott

Żółte kartki: Klemenz, Kubáň, Stanisławski, Wroński, Zgarda - Nalepa, Abbott

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

0 min - Arka gości dziś u spadkowicza z Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez trenera Ulatowskiego w niczym jednak nie przypomina zespółu, który grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. W klubie postawiono zdecydowanie na młodzież i trzeba przyznać, że na razie ta koncepcja zdaje egzamin.

0 min - trener Niciński postanowił ustabilizować swój skład i nie zmienił nic w wyjściowej jedenastce, która ograła Miedź Legnica.

0 min - przed tygodniem wygrała Arka, wygrał też GKS. Bełchatowianie pokonali w Sosnowcu Zagłębie 1:0.

0 min - tym razem to w naszym zespole jest więcej zawodników, którzy mają w cv klub dzisiejszego rywala. Należą do nich Marcus da Silva oraz Miroslav Bożok.

2 min - pierwsza piłka posłana przez da Silvę w pole karne gospodarzy. Sędzia odgwizdał faul Siemaszki na obrońcy i wznowią grę gospodarze.

4 min - tym razem dośrodkowanie w wykonaniu Demianiuka. W naszym polu karnym zabrakło jednak jego kolegów z drużyny i bez kłopotów poradzili sobie gdynianie.

5 min - Abbott szukał sprytnym podaniem Siemaszki, ale połapali się gospodarze i od razu wyprowadzili kontratak. Dobrze zachował się Sobieraj, który zatrzymał akcję bełchatowian, spokojnie odgrywając piłkę głową do Jałochy.

8 min - zablokowany strzał sprzed pola karnego Nalepy. Wcześniej Socha centrował w pole karne na wbiegającego Bożoka, ale ten nie opanował piłki.

9 min - Nalepa wyłożył piłkę na strzał Łukasiewiczowi. Ten uderzył mocno z 20 metrów, lecz wyraźnie spudłował.

11 min - gol dla dla GKS-u! Stanisławski idealnie zagrał do Demianiuka wbiegającego pomiędzy naszych obrońców, a ten posyła piłkę do siatki!

13 min - ostry faul na Abbocie Klemenza i zawodnik GKS-u ogląda żółtą kartkę.

14 min - teraz Nalepa fauluje Rachwała i otrzymuje karę indywidualną.

16 min - kolejna żółta kartka, teraz dla Abbotta za faul na Klemenzie. Zrobiło się chyba trochę zbyt nerwowo.

17 min - wydawało się, że to Arka lepiej weszła w mecz, to ona była groźniejsza, a tymczasem jedna akcja GKS-u i prosty błąd Arki w środku pola daje prowadzenie zespołowi z Bełchatowa.

20 min - Arka na dłużej zagościła w polu karnym GKS-u, wykonując dwukrotnie rzut rożny. Kotłowało się pod bramką Lenarcika, ale nie udało się oddać strzału.

24 min - indywidualna akcja Wrońskiego przed naszym polem karnym zakończyła się mocnym i celnym strzałem, pewnie obronionym przez Jałochę. Trochę za długo jednak zawodnik gospodarzy holował piłkę przy naszej szesnastce.

26 min - Wroński zagrał piłkę pod naszą bramkę, a tam Jałocha był faulowany przez zawodnika gospodarzy. Jednak to była kolejna groźna akcja zespołu Ulatowskiego.

27 min - Abbott pomysłowo zagrał w pole karne w kierunku Nalepy, lecz nasz pomocnik znalazł się na pozycji spalonej, co nie umknęło uwadze arbitra.

29 min - indywidualna akcja Demianiuka przynosi rzut rożny GKS-owi. Centra z narożnika boiska zakończyła się ogromnym zamieszaniem pod naszą bramką, ale wszystko kończy się szczęśliwie dla nas!

30 min - zagranie w pole karne da Silvy nie dociera do żadnego z gdynian, a gospodarze zareagowali bardzo nerwowo i szkoda, że z tego nie skorzystał żadnen z naszych napastników.

34 min - Arka dużą liczbą zawodników podchodzi pod pole karne GKS-u. Gdy tylko piłka pada łupem rywali, ci wyprowadzają szybką i niebezpieczną kontrę. Tak było przed momentem, a akcję przerwał Sobieraj.

36 min - Kubáň przerywa akcję Siemaszki i ogląda żółtą kartkę

38 min - Stanisławski utrudniał wznowienie gry Arce i mamy piątą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

41 min - coraz mocniej pada w Bełchatowie. Czekamy zatem na strzały arkowców z dystansu!

44 min - świetna akcja Nalepy, który wpadł z piłką w pole karne i został ścięty przez Michalskiego! Gwizdek arbitra milczy!

PRZERWA - zły wynik  w Bełchatowie do przerwy to wypadkowa skutecznej gry gospodarzy zarówno w ataku, jak i obronie. GKS rzadko gościł w naszym polu karnym, ale gdy już tego dokonał, było naprawdę groźnie. Z kolei Arka, choć zdecydowanie dłużej utrzymuje się przy piłce, nie potrafi stworzyć sytuacji strzeleckiej. Mimo to mogliśmy mieć remis, gdyby sędzia dostrzegł przewinienie na Nalepie w polu karnym gospodarzy. W drugiej połowie więcej spodziewamy się po naszych skrzydłowych, którzy powinni urozmaicić akcje żółto-niebieskich.

48 min - pierwsza groźniejsza akcja gdynian. Nalepa przebiegł z piłką wzdłuż 18 metra przed bramką Lenarcika i uderzył ponad bramką!

49 min - dośrodkowanie Bożoka dociera do Siemaszki, który główkuje ponad poprzeczką! W cztery minuty drugiej połowy oddajemy więcej strzałów niż w całej pierwszej połowie.

50 min - znów Bożok szuka podaniem kolegów w polu karnym gospodarzy, ale tym razem zupełnie nieudane Słowaka.

54 min - najlepszy na boisku Demianiuk znów niebezpiecznie dośrodkowuje w nasze pole karne, mija się z piłką Bartosiak!

55 min - odpowiadamy niezłą akcją, zakończoną jednak nieudanym strzałem Łukasiewicza.

56 min - kolejna żółta kartka dla zawodnika GKS-u. tym razem "obdarowany" został Wroński.

60 min - pierwsza zmiana w tym meczu - Zgarda zmienia Bartosiaka.

60 min - Patryk Rachwał pokusił się o mocny strzał z rzutu wolnego z ponad 30 metrów i Jałocha zmuszony do interwencji!

63 min - Socha posyła piłke w pole karne GKS-u, ta dociera do Marcusa da Silvy, ale ten jej nie opanował.

65 min - Marcus da Silva znów źle przeprowadził swoją akcję. To nie jest dobry mecz Brazylijczyka do tej pory.

65 min - Patrik Lomski zmienia zmęczonego Łukasiewicza. Będą zatem roszady w ustawieniu gdynian.

67 min - bardzo nieudane zagranie Nalepy w pole karne ze stałego fragmentu gry. Piłka leciała bardzo długo i wylądowała w rękawicach Lenarcika.

68 min - Lenarcik ratuje swój zespół! Podanie Siemaszki w pole karne dociera do Abbotta, ten przyjął piłkę i uderzył po koźle, lecz bramkarz gospodarzy kapitalnie interweniuje!

69 min - Nalepa spróbował strzału technicznego, ale ta próba nie była udana.

75 min - Wroński opuszcza boisko, wchodzi Zięba.

78 min - na razie zupełnie bezradna w swoich poczynaniach jest Arka. Szukamy różnych rozwiązań, ale wciąż wszystko się kończy na okolicach 20 metra od bramki Lenarcika.

80 min - Wojowski za da Silvę.

82 min - Bożok z rzutu rożnego. Piłka szybuje bardzo nisko, ale nikt jej nie dotyka, więc opuszcza pole karne.

85 min - bardzo groźna kontra Bełchatowa! Jałocha odważnym wyjściem uprzedził Ziębę!

86 min - Warcholak lewą nogą w pole karne w kierunku Siemaszki, ale przeciął to wszystko Michalski! Coraz mniej czasu ma Arka na wyrównanie...

90 min - rzut rożny dla gospodarzy nie zakończył się strzałem na naszą bramkę.

90+2 min - dobra akcja Warcholaka przy linii końcowej, ale podanie nie dociera do nikogo przed bramką GKS-u

90+4 min - jeszcze rzut wolny 20 metrów od bramki Lenarcika. Piłkę ustawia Nalepa i... goooolll!!! Doskonałe uderzenie naszego pomocnika!

KONIEC - długo Arka nie mogła przebić się przez szczelną defensywę GKS-u. Aż do ostatniej minuty, gdy z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Nalepa. Arka zalicza czwarty mecz bez porażki i pozostanie tuż za plecami ligowej czołówki.