18.09.2015

Nasi rywale w liczbach: GKS Bełchatów.

Arkowcy po udanym spotkaniu i wygranej z Miedzią Legnica udali się na wyjazdowe spotkanie do Bełchatowa. GKS jest spadkowiczem z Ekstraklasy, od czerwca tego roku drużynę prowadzi Rafał Ulatowski. Zespół "Brunatnych" w 8 kolejkach zdobył 13 punktów.

W przerwie letniej w drużynie GKS - u nastąpiły bardzo duże zmiany. Trenerem został Rafał Ulatowski, a do drużyny dołączyli m.in. Cezary Demianiuk, Lukas Klemenz, Maciej Krakowiak, Aghwan Papikjan, Jakub Serafin.

Dużo bardziej okazale prezentują się nazwiska zawodników którzy odeszli z Bełchatowa: Grzegorz Baran, Paweł Baranowski, Paweł Komołow, Mateusz Mak, Michał Mak, Maciej Małkowski, Adam Mójta, Alexis Norambuena, Sebastian Olszar, Arkadiusz Piech, Kamil Poźniak, Andreja Prokić, Szymon Sawala, Bartosz Ślusarski, Błażej Telichowski, Dariusz Trela, Kamil Wacławczyk, Damian Zbozień, Emilijus Zubas.

Bilans spotkań GKS - u Bełchatów w sezonie 2015/2016: 4 zwycięstwa – 1  remis – 3 porażki

U siebie: 2 zwycięstwa –  1 remis – 2 porażki

Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 1 porażka

Spotkania ligowe w rundzie wiosennej zespołu z Bełchatowa:

1. Stomil Olsztyn (d)        0 - 1

2. Chojniczanka Chojnice (d)        2 - 1       Bartłomiej Bartosiak 82 (k), Patryk Rachwał 90 (k)

3. Dolcan Ząbki (d,)          1 - 1       Hieronim Gierszewski 45

4. Chrobry Głogów (w)   2 - 1       Seweryn Michalski 80, Václav Cverna 82

5. Zawisza Bydgoszcz (d)               2 - 1       Paweł Zięba 82, Hieronim Gierszewski 86

6. Wisła Płock (w)            0 - 2

7. GKS Katowice (d)         1 - 2       Seweryn Michalski 12

8. Zagłębie Sosnowiec (w)            1 - 0       Bartłomiej Bartosiak 56 (k)

Bilans bramek: 9 strzelonych –  9 straconych

U siebie: 6 strzelonych – 6 straconych

Na wyjeździe: 3 strzelone – 3 stracone

Statystyki zawodników:

Seweryn Michalski, Patryk Rachwał, Piotr Witasik - 720 minut (po 8 pełnych spotkań),

Vaclav Cverna, Lukas Kuban - 630 minut (po 7 pełnych spotkań).

Najlepszy strzelec:

Bartłomiej Bartosiak, Hieronim Gierszewski, Seweryn Michalski - po 2 bramki.

Lukas Kuban - 5 żółtych kartek,

Szymon Zgarda - 3 żółte kartki ( czerwona po dwóch żółtych),

Patryk Rachwał - 3 żółte kartki.

Żółto - niebiescy w spotkaniu z pierwszym ze spadkowiczów zremisowali z Zawiszą. Tym razem wybierają się na wyjazdowe spotkanie do Bełchatowa. GKS po letniej przebudowie zespołu gra  w kratkę. Potrafił wygrać u siebie m.in. z Zawiszą i przegrać z Katowicami czy Stomilem. My liczymy na to, że żółto - niebiescy po meczu z Miedzią pójdą za ciosem i przywiozą 3 punkty.

opracował: Sebastian Jędrzejewski