29.08.2015

Arka - Kluczbork 1:1. Punkt, który cieszy tylko gości.

Z gdyńskiego dwumeczu, zamiast oczekiwanych sześciu punktów Arka dolicza sobie zaledwie jeden. To efekt remisu z MKS-em Kluczbork, który w drugiej połowie zdołał odpowiedzieć na trafienie Abbotta z 34 minuty.

6. kolejka I ligi

Arka Gdynia - MKS Kluczbork  1:1 (1:0)
Bramki: Abbott 34' - Kojder 78'

Arka Gdynia: Jałocha - Socha, Fialho, Marcjanik, Warcholak - Yussuff (79' Renusz), Łukasiewicz (80' Bożok), Nalepa, Da Silva - Tomasiewicz (60' Siemaszko), Abbott

MKS Kluczbork: Pogorzelec - Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Nitkiewicz, Niziołek, Deja, Nowacki (90' Kasperkiewicz), Kowalczyk (68' Giel), Sobczak (73' Tomaszewski), Kojder.

Żółte kartki: Renusz - Ganowicz, Kojder

Sędzia:  Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 3478

0 min - Kluczbork potrafił wygrać z Zawiszą w Bydgoszczy 3:2. Przegrał jednak w Katowicach 1:5. Na co stać więc ten zespół?

0 min - w Arce do kadry wrócił Miro Bożok, ale nie zagra od początku. Z kolei na ławkę siadają  Krzysztof Sobieraj, Przemek Stolc i Rafał Siemaszko.

0 min - w składzie zespołu z Kluczborka dostrzegamy Michała Kojdera. Czy ktoś jeszcze pamięta, że ten zawodnik był kiedyś piłkarzem Arki i nawet zagrał w jednym meczu Ekstraklasy?

0 min - na ławce gości zasiadł Piotr Kasperkiewicz, też były arkowiec.

0 min - dziś w Gdyni wspaniała, letnia pogoda, oby była dziś sprzymierzeńcem podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego.

1 min - rozpoczęła Arka. Dziś jak zwykle na żółto-niebiesko, goście na biało.

1 min - pierwszy strzał Warcholaka z dystansu, celny, choć obroniony przez Pogorzelca.

3 min - da Silva w pole karne, a tam piłka przeleciała dokładnie w połowie dystansu pomiędzy Abbottem i Yussuffem! Ale to była od samego początku dobra akcja!

6 min - próba strzału z 25 metrów Marcina Nowackiego poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Pierwszą akcję ofensywną mają jednak goście zaliczoną.

9 min - doskonała okazja dla Kluczborka! Sobczak ograł na skrzydle Sochę i idealnie dograł do Kowalczyka, który przyjął piłkę i huknął potężnie, ale ponad bramką! Duże szczęście gospodarzy!

10 min - ależ fatalny błąd przy wznowieniu gry od bramki naszej drużyny! Nie skorzystał z prezentu Sobczak!

14 min - po zagraniu z rzutu wolnego, arkowcy w ogromnym tłoku na 16. metrze przed bramką Pogorzelca uparcie walczyli o piłkę, ale ostatecznie górą zawodnicy z Kluczborka.

21 min - Abbott marnuje sytuację sam na sam z Pogorzelcem! Świetną piłkę z głębi pola zagrał mu Nalepa, a Abbott swoim strzałem obił zewnętrzną stronę słupka!

26 min - Kojder z 13 metrów ponad poprzeczką! Tym razem dobra akcja gości na prawym skrzydle, skąd poszło podanie do Kojdera.

27 min - Niziołek spróbował prostopadłego zagrania do Kowalczyka, ale przeciął je Alan. Piłka trafiła jednak pod nogi do Kojdera, który bez zastanowienia uderzył na bramkę! Jałocha z problemami odbija piłkę do boku! Są groźni zawodnicy z Kluczborka!

31 min - indywidualna akcja Yussuffa, który przed polem karnym postanowił rozegrać jeszcze piłkę z Warcholakiem, ten od razu oddał piłkę Anglikowi, ale ostatecznie pierwszy przejął ją Pogorzelec.

34 min - goooollll dla Arki! Paweł Abbott zrehabilitował się za pudło sprzed 13 minut! Zagraną w pole karne gości przy dalszym słupku piłkę zgrał głową da Silva, a Abbott z 10 metrów pakuje ją pod poprzeczkę!

38 min - rzut wolny z odległości ok. 25 metrów dla Arki. da Silva rozegrał go z Warcholakiem, który po rykoszecie przeniósł ją nad poprzeczką.

38 min - Tomasiewicz zacentrował z kornera, a piłkę głową sięgnął Alan Fialho. Piłka minimalnie przeleciała obok słupka bramki MKS-u.

42 min - Tomasiewicz posyła bardzo dobre piłki z narożnika boiska. Tym razem futbolowka trafia do Abbotta, ale sędzia dopatrzył się faulu naszego napastnika i przerwał grę.

44 min - zagranie prostopadłe do Sobczaka, który mimo asysty obrońców oddaje mocny strzał! Jałocha kapitalnie broni!

45 min - Arka wywalczyła rzut rożny, ale arbiter w tym momencie ogłosił przerwę.

PRZERWA - podobnie jak w sobotę Arka stworzyła kilka świetnych okazji do zdobycia bramek, ale w odróżnieniu od meczu z Wigrami, dziś jedną zamieniła na gola. Ma czego jednak żałować zespół z Kluczborka, bo kilka razy ich zawodnicy mieli wyborne okazje do pokonania Jałochy, lecz zabrakło im skuteczności. Wynik w tym spotkaniu wciąż pozostaje sprawą otwartą.

46 min - zaczęli goście, którzy teraz atakować będą bramkę przed trybuną "Górka".

47 min - rzut rożny wykonał Niziołek, a piłkę zagraną na trzeci metr przed bramkę świetnie piąstkuje Jałocha.

48 min - trochę zbyt czesto jak na trzy minuty gry po przerwie piłka trafia w obręb naszego pola karnego. Arka musi szybko się otrząsnąć.

49 min - Tomasiewicz wyprowadza kontrę! Tak trzeba wykorzystywać ofensywne zapędy gości, choć tym razem zagranie do Abbotta w pole karne było odrobinę za lekkie.

50 min - powinno być 2:0 dla Arki! Piłkę zagraną w pole karne przed bramkarzem podbił głową Abbott, a gdy ta opadala tuż przy slupku bramki, doadł jej da Silva , którego strzał zdolał jednak odbic wracający Pogorzelec!

52 min - błąd naszej drużyny w środku pola, z akcją wyszli goście i szybko centrują w nasze pole karne. Na szczęście mija się z piłką Sobczak.

60 min - Tomasiewicz zmieniany jest przez Siemaszkę.

61 min - Orlowicz z prawej strony zagrywa w pole karne za plecy naszych obrońców, ale jego partnerzy byli bez szans na sięgnięcie tej piłki.

62 min - dłużej przy piłce utrzymują się goście, ale nie ma się co dziwić - szukają bramki wyrównującej.

63 min - Siemaszko faulowany pod linią końcową boiska, żółta kartka dla Ganowicza.

64 min - z rzutu wolnego zacentrował Warcholak, Pogorzelec skutecznie piąstkuje.

68 min - w zespole gości Kowalczyka zmienia Giel. Ten sam, który rok temu nieskutecznie ubiegał się o angaż w Arce.

71 min - Yussuff zdecydował się na strzał z 20 metrów. Był rykoszet, będzie rzut rożny.

72  min - dośrodkowanie z narożnika boiska Nalepy dociera do Abbotta, a le jego strzał był zbyt lekki, aby mógł zagrozić Pogorzelcowi.

73 min - Tomaszewski za Sobczaka w zespole gości.

74 min - nie po raz pierwszy w tej części meczu Marcus da Silva traci piłkę na wysokości 30 metrów od bramki Kluczborka.

76 min - Siemaszko zagrywa piłkę na 16. metr do Nalepy, ale Michał niepotrzebnie zdecydował sie ją przyjmować, bo chwilę później przy próbie strzału został zablokowany przez Gieraka.

78 min - gol dla Kluczborka! Poszła centra w naszą szesnastkę, Jałocha ręką wysłał ją wzdłuż linii końcowej poza pole karne. Tam dopadł jej Nowacki, który precyzyjnie zagrał na głowę Kojdera, a ten skierował ja do naszej bramki...

80 min - dwie zmiany w Arce. Renusz za Yussuffa i Bożok za Łukasiewicza.

82 min - kartka dla Kojdera za faul na Warcholaku.

83 min  - Warcholak z rzutu wolnego na głowę Abbotta, ale ten poslał piłkę tuż nad poprzeczką!

84 min - żółta kartka tym razem dla Renusza

85 min - indywidualna akcja Nalepy, który dotarł z piłką od środka boiska aż do pola karnego, ale tam stracił ją na rzecz obrońców gości.

85 min - błyskawiczna kontra Kluczborka, zakończona strzałem Giela obronionym przez Jałochę.

87 min - koronkowa akcja Arki, ale ostatecznie kończy się w rękawicach Pogorzelca.

90 min - Jałocha dalekim wyjściem z bramki przerywa kontrę gości.

90+2 min - strzał da Silvy z 20 metrów trafia w Abbotta, a po chwili w ręce bramkarza MKS-u

KONIEC - remis. Goście również przełamali swoją niemoc strzelecką w tym meczu i zdolali jedną z kilku okazji zamienic na gola. Arka nie zdołała podwyższyć swojego prowadzenia i została za to bolesnie ukarana. W dwóch meczach w Gdyni liczyliśmy na sześć punktów, a tymczasem mamy tylko jeden.