06.06.2015

Arka kończy sezon remisem w Katowicach.

W ostatnim meczu sezonu 2014/15 Arka zmierzyła się w Katowicach z miejscowym GKS-em. Bilans w tym sezonie obu potyczek dla Arki, lecz wyższe miejsce zajmują w ligowej tabeli na koniec gospodarze.

34 kolejka 1 ligi

GKS Katowice - Arka Gdynia  0:0

GKS: Dobroliński - Pietrzak, Jurkowski, Kamiński, Frańczak - Pielorz, Leimonas (56' Duda) - Wołkowicz (77' Januszkiewicz), Pitry, Czerwiński (70' Ceglarz) - Goncerz

Arka: Skowron - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Da Silva (84' Lomski), Ława,  Łukasiewicz, Renusz (24' Renusz) - Nalepa - Abbott (89' Szubert)

Żółte kartki: Kamiński, Wołkowicz, Dobroliński

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)

0 min. - w ostatnim meczu sezonu w bramce Arki po raz pierwszy wiosną Łukasz Skowron. Ostatni raz bronił w Lubinie w meczu 14 kolejki.

0 min. - jesienią wygrała Arka 2:1 po bramkach Brazylijczyków: Alana i Marcusa.  Ten pierwszy czeka na okrres przygotowań, Marcus moze jeszcze poprawić bilans bramkowy w sezonie. Do tej pory ma na koncie 9 trafień.

0 min - bilans między sobą oba zespoły mają na remis. Gieksa walczy o 5 lokatę, Arka o utrzymanie 10 miejsca. Kto na swoją korzyść rozstrzygnie mecz nr 20?

0 min. - losy awansu już przesądzone. Wiemy, że jesienią zagramy ze spadkowiczami: Bełchatowem i Zawiszą. Czekamy na 2 -ligowców- tu walka idzie na całego. W ostatniej kolejce Pogoń Siedlce dostała 3 punkty walkowerem i czeka na wynik meczu Dolcan - Tychy. Tu goście muszą wygrać, aby wejść do barażu.

1 min - mecz zaczęli gospodarze.

2 min - na stadionie jest już pierwsza grupa kibiców Arki.

3 min - gospodarze zaczęli pressingiem . Próba pierwszego dośrodkowania i dobre wybicie Stolca głową.

6 min - po faulu na Abbocie żółta kartka dla  Kamińskiego. Wolny z 40 metrów bez zagrożenia.

7 min - tymczasem gol w Ząbkach. Dolcan prowadzi 1:0.

9 min - groźne dośrodkowanie Łukasiewicza w pole karne , ale Kamiński dobrze interweniuje  wybijając poza pole karne.

10 min - Arka w natarciu. Strzela Nalepa, ale broni Dobroliński

11 min - Ława  sam na sam z bramkarzem Katowic. Górą Dobroliński!

13 min - w odpowiedzi gospodarze, ale czyste wybicie piłki Renusza ratuje Arkę przed Wołkowiczem.

15 min - groźny strzał Pitrego głową tuż nad bramką Skowrona.

17 min - z wolnego Pietrzak w pole karne Arki, lecz bez zagrożenia po tej akcji przerwanej wybiciem piłki

18 min - akcja wraca w pole karne Arki, lecz tym razem Goncerz trafia nieczysto w piłkę

21 min - trwa wymiana ciosów. Nalepa blisko zdobycia bramki , lecz w ostatniej chwili zatrzymał go wślizgiem Franczak.

23 min - dzisiaj upały w Polsce, a więc sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów

24 min - tuż po niej zmiana w Arce. Wojowski wchodzi w miejsce kontuzjowanego  Renusza.

26 min - Goncerz złapany na spalonym

28 min - pokazał się "Wojo", lecz dobre dośrodkowanie wybijają obrońcy gospodarzy na aut.

29 min - w polu karnym rywali Marcus, lecz sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

30 min - drugi kwadrans kończy okres wyrównanej gry. Gieksa czeka na kontry, Arka próbuje więc zagrozić rywalom w ataku pozycyjnym.

35 min - żólta kartka dla Wołkowicza za dyskusje po faulu taktycznym.

37 min - niecelny strzał Pitrego z pola karnego Arki.

38 min. Tychy właśnie wyrównały w Ząbkach.

38 min - tymczasem Nalepa z Abbottem w dwójkowej akcji, lecz bez efektu po upadku Pawła.

40 min - to końcówka pierwszej części. Arka dobrze zabezpiecza tyły i próbuje z kontry zaskoczyć gospodarzy.

42 min - próbowali najpierw Wojowski, a potem Pitry.

44 min - Abbott lobuje nad bramkarzem, ale piłkę wybija z linii bramkowej Czerwiński . To powinno być 1:0!

45 min - koniec 1 części meczu. Mimo upału mecz ma dobre tempo, Arka miała klarowniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Oby w 2 połowie udało się trafić wreszcie do siatki!

45 min PRZERWA: W Ząbkach po 1 części 2:1 dla gospodarzy. Najpierw Tychy z karnego na 1:1, potem Dolcan także z jedenastki na 2:1.

46 min - Arka rozpoczęła od środka.

48 min - dwa strzały gospodarzy w odstepie minuty.

49 min - karny dla Arki po faulu na Marcusie! żółta kartka dla Dobrolińskiego za faul!

50 min - Marcus przegrywa pojedynek z bramkarzem Gieksy...Czy Arka będzie miała dzisiaj jeszcze lepszą szansę?

53 min - Abbott ponownie w akcji z Nalepą, ale ponownie dobra interwencja Dobrolińskiego. Bramkarze rywali często mają "swój" dzień przeciwko Arkowcom...

57 min - Ława z wolnego lecz wprost do rąk bramkarza Gieksy.

61 min - Duda po podaniu Pitrego strzela wysoko nad bramką Arki.

63 min - Bytovia i Miedź na razie przegrywają, a więc Arki nie wyprzedzają.

65 min - dobra interwencja Stolca, który ubiega Goncerza w polu karnym.

70 min - przerwa na uzupełnienie płynów.

71 min - tym razem bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Łukasiewicz. Piłka uderzona mocno, lecz minimalnie niecelnie.

76 min - po faulu na Marcusie, wolny, lecz po dośrodkowaniu piłka wybita na róg.

77 min -  i kto ma dzisiaj szczęście?... Abbott w słupek bramki Dobrolińskiego!

79 min - tym razem Abbott neicelnie po dośrodkowaniu z rogu.

80 min - w odpowiedzi Duda nie trafia w piłkę po dośrodkowaniu Ceglarza.

84 min - za Marcusa wchodzi Lomski.

85 min - jeszcze jeden zryw gospodarzy, lecz podanie Pitrego nie dotarło do Goncerza.

86 min - tym razem Goncerz dochodzi do piłki i oddaje strzał, który pewnie łapie Skowron.

87 min - w odpowiedzi Ława groźnie z ok. 20 metrów, broni ...Dobroliński.

89 min - zmiana taktyczna. Szubert za Abbotta.

90 min - Wojowski mocno z podania Szuberta, ale Dobroliński  znowu na posterunku i końcami palców wybija na róg.

90 min - Arka w doliczonym czasie gry zamknęła rywali na ich polu karnym. Jeszcze Marcjanik przed szansą...

90 min - koniec meczu. Na finiuszu ligi Arka remisuje w Katowicach, mając kilka okazji do zdobycia zwycięskiej bramki.

90 min - Tychy spadają po porażce w Ząbkach 1:2. W barażu Pogoń Siedlce.

Po przebiegu spotkania i ilości stworzonych sytuacji Arka zaslużyła dzisiaj na zwycięstwo.  Przy upale cały czas na boisku rywala "szła" do przodu i była bardzo bliska odniesienia zwycięstwa. To był inny mecz niż te ostatnie zremisowane lub przegrane i napawa optymizmem. Pokazał, że stać Arkowców na znacznie więcej niż w kończącym się sezonie 2014/15.