31.05.2015

Juniorzy w derbach z Lechią na plusie.

W derbowych meczach juniorów w ramach CLJ juniorzy starsi pokonali Lechię 3:1, a młodsi zremisowali z rywalami z Gdańska 1:1. W pierwszym przypadku wygrana Arki zagrodziła Lechii drogę na finały MP. Starsi zakończyli ligę na 5. miejscu, młodsi do rozegrania mają jeszcze dwie kolejki.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 30. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 3:1 (1:1)

Bramki:  Kupczyk 30', Bach 65', Kłosowski 80' - Gierszewski 16'

Arka: Kotkowski, Izdebski, Lisowski, Niciński, Pobłocki, Regulski, Hebel (80' Stepnowski), Kupczyk (75' Bartlewski), Kłosowski, Bach (68' Białek), Węsierski (70' Kucharski).

Początek spotkania obie drużyny rozpoczęły dosyć nerwowo. Pierwszą akcję przeprowadziła Arka, po rzucie rożnym Jakub Kłosowski próbował zaskoczyć rywali w ekwilibrystyczny sposób, jednak jego strzał został zablokowany i piłka otarła się o słupek. Chwilę później groźnie zaatakowali gdańszczanie strzelając w poprzeczkę. W 16 minucie skrzydłowy Lechii dośrodkował piłkę w pole karne i goście objęli prowadzenie. W odpowiedzi Arkowcy przeprowadzili świetną akcję lewą stroną, Jakub Kłosowski świetnym podaniem obsłużył Konrada Kupczyka, który wyrównał stan meczu. Od tego momentu nasi zawodnicy przejęli kontrolę nad spotkaniem. W 65 minucie do prostopadłego podania idealnie wyszedł Jakub Bach i w sytuacji 1 na 1 nie dał szans bramkarzowi Lechii. W 81 minucie swój świetny występ przypieczętował bramką Jakub Kłosowski, pakując piłkę pod poprzeczkę.

Trener Jakub Frydrych: - Przeciwnicy przyjechali do Gdynii w najsilniejszym składzie, z myślą o awansie do finałów MP. Ta wygrana była zwieńczeniem całej dobrej rundy naszego zespołu. Chłopcy po raz kolejny potwierdzili swoją wartość zostawiając wiele zdrowia i serca na boisku, w pełni zasługując na zwycięstwo.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów Starszych wspiera Invest Komfort!

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 12. kolejka:

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1)

Bramki: Kaszorek 26' - Karczewski 40'

Arka: Hiszpański, Gębiś, Kaszorek, Czaja, Krakowiak, Hołtyn, M.Olszewski (80' Pasieka), B.Olszewski, Joachimiak (41' Dorawa), Łyszyk, Siejak (41' Wośk).

W juniorskich derbach Trójmiasta Arka zremisowała z Lechią 1:1. Był to typowy jak na derby mecz walki. Wynik został ustalony w pierwszej połowie. W tej części meczu to Lechia miała lekką przewagę, ale to Arka po stałym fragmencie gry w 23 minucie zobyła prowadzenie po bramce Macieja Kaszorka. Goście wyrównali tuż przed przerwą. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, ale to Arka stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Zabrakło precyzji szczególnie, gdy głową uderzał Kamil Wośk i Andrzej Łyszyk. Ten drugi dwukrotnie mógł jeszcze podwyższyć wynik po rzutach wolnych, jeden w poprzeczkę, a drugi tuż obok słupka.