20.05.2015

Rezerwy przegrywają po dogrywce 1:3.

Grające w osłabieniu od 90, a potem 94 minuty w "9"tkę rezerwy przegrały po dogrywce w półfinale Regionalnego Pucharu Polski w Kwidzynie 1:3.

Regionalny Puchar Polski - 1/2 finału

Rodło Kwidzyn - Arka II Gdynia  3:1 (1:1 , 1:0)

Bramki: Górka 2 (20', 109'),  Reise 102' - Wojcinowicz 53'

Rodło: Wiśniewski – Pokwicki (99' Gretkowski), Kalinowski, Szpakowski, Szarpak -  Juchniewicz (62' Dreszler), Obiała, Temitayo (71' Felski), Górka -  Szalkowski, Reise

Arka II: Kotkowski - Izdebski, Lisowski, Wojcinowicz, Dampc - Koziara (100' Regulski), Matys - Tomczak, Bach (79' Kupczyk), F.Patok (79' Hebel) - Karłowicz (69' Węsierski)

Żółte kartki: Temitayo, Reise (Rodło) - Dampc x 2, Matys x2 (Arka II)

Czerwone kartki: Dampc (90'), Matys (94')

Od początku meczu Arka starała się przejąć inicjatywę i zdominować grę. Gdynianie próbowali strzałów z dystansu, ale mijały one bramkę gospodarzy. Rodło szukało okazji szybkich atakach i jedna z takich akcji zakończyła się powodzeniem. W 20 min. Mateusz Górka otrzymał dobre podanie, minął Kamila Kotkowskiego i skierował piłkę do siatki.

Rezerwy wyrównały na początku drugiej połowy. W 54 min. Tomasz Wojcinowicz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i pokonał bramkarza rywali. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i do rozstrzygnięcia losów spotkania konieczna była dogrywka.

Do niej żółto-niebiescy przystępowali już w osłabieniu, bowiem w 90 min. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Maciej Dampc. W 94 min. jego los podzielił Damian Matys i nasz zespół do końca musiał radzić sobie w "9".

Rodło wykorzystało liczebną przewagę i zdobyło dwie bramki, które przesądziły o końcowym rozstrzygnięciu. W 102 min. na 2:1 trafił Adam Reise, a w 109 min. wynik spotkania ustalił Górka, zdobywając tym samym swjego drugiego gola w tym meczu. Arka II na półfinale zakończyła więc udział w regionalnym Pucharze Polski.

W dniu dzisiejszym rozegrano także drugie spotkanie półfinałowe. GKS Przodkowo pokonał na wyjeździe Jantar Ustka 4:0.