17.05.2015

Juniorzy: Wygrana i porażka.

W ten weekend tylko juniorzy starsi zdobyli trzy punkty. Pokonali rywali z Lubina 2:1. Juniorzy młodsi przegrali w Poznaniu z Wartą 1:3.

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 28. kolejka:

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 2:1 (1:0)

Bramki: Kupczyk 38', Kłosowski 60' -  50'

Arka: Moczadło, Lisowski (46' Wańczuk), Skrzypczak, Izdebski, Wawszczyk, Pobłocki, Kupczyk (57' Kucharski), Skrzypczak, Białek (90' Żelezik), Stepnowski (72' Kaszorek), Kłosowski.

Pierwsza część gry toczyła się pod dyktando młodych Arkowców. Dogodną okazję już w 6 minucie miał Jakub Kłosowski, który próbował lobować bramkarza gości, jednak zrobił to zbyt mocno i piłka nie trafiła do bramki. W 38 minucie dobrym podaniem popisał się Jakub Wawszczyk, który wystawił piłkę do wbiegającego Konrada Kupczyka, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. Po przerwie nasz zespół oddał inicjatywę drużynie Zagłębia. Goście ruszyli ambitnie chcąc odrobić straty i ta sztuka udała im się w 50 minucie. Stracona bramka pobudziła naszych graczy, którzy dziesięć minut później objęli ponownie prowadzenie. Bramkarz gości źle obliczył tor lotu piłki, a aktywny dziś Jakub Kłosowski wykazał się dużym sprytem i umieśił piłkę w siatce. W 73 minucie Arka mogła podwyższyć wynik, jednak 100% okazje zmarnowali Dawid Pobłocki i Damian Kucharski.

Trener Jakub Frydrych: - Przez większą część spotkania prowadziliśmy grę i stworzyliśmy kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Zespół Zagłębia to bardzo dobra drużyna, jednak dziś to my mieliśmy więcej atutów i zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Tabela i wyniki juniorów starszych

Juniorów Starszych wspiera Invest Komfort!

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszych - 10. kolejka:

Warta Poznań - Arka Gdynia 3:1 (3:1)

Bramki: 2', 32', 40' - 4' Wośk

Arka: Hiszpański, Gębiś, Czaja, Pląskowski, Krakowiak, Hołtyn (65' Olszewski M,), Dorawa (56' Olszewski B.), Joachimiak (41' Poręba), Siejak (65' Góralski), Łyszyk, Wośk

żółta kartka: Krakowiak

Niestety nie udała się wyprawa juniorów młodszych do Poznania. O wyniku zadecydowała już pierwsza połowa, w której "Arkowcy" przy wszystkich trzech bramkach popełnili indywidualne błędy. Już w 2 min. po rzucie rożnym gospodarze prowadzili 1:0. Arka szybko odpowiedziała , a bramkę na 1:1 zdobył Wośk.

W dalszej części meczu przewagę osiągnęli nasi zawodnicy, którzy mieli swoje sytuacje, ale albo zabrakło skuteczności lub Wartę ratowała poprzeczka, tak jak przy strzale Siejaka. Niestety pod koniec pierwszej połowy wspomniane błędy spowodowały utratę 2 bramek.

W drugiej połowie pomimo ambitnej gry nie udało się odwrócić losów meczu, chociaż były ku temu okazje.