16.05.2015

3 liga: Rezerwy na remis z Kaszubią.

W 26 kolejce 3 ligi rezerwy Arki zremisowały po niezłym meczu z Kaszubią Kościerzyna 1:1 (1:1). Bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Piotr Karłowicz po świetnym dograniu Macieja Dampca.

26 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - Kaszubia Kościerzyna (1:1)

Bramki: Karłowicz 21' - Pilch 45'

Arka II: Kotkowski - Kowalski, Szur, Wojcinowicz, Dampc - Matys, Regulski - Bach (62' F.Patok), Koziara, Tomczak (81' Bartlewski) - Karłowicz (46' Węsierski)

Kaszubia: Krawcewicz - Drzymała, Pilch, Przybyszewski, Jaroszek, Wysiecki, Sosnowski, Rasmus (63' Gdela), Troka (74' Wesołowski), Piotrowski (41' Styś), Bobowski

Żółte kartki: Tomczak, Kowalski, Wojcinowicz, Matys, Szur - Bobowski

Sędzia: Michał Żurawski (Gdańsk)

Widzów: 100

Już 10 min. tego spotkania bliscy wyjścia na prowadzenie byli podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego. Dawid Tomczak uderzył prawą nogą bez przyjęcia, ale trafił w poprzeczkę. W 21 min. szczęście nie było już sprzymierzeńcem bramkarza z Kościerzyny. Świetne dośrodkowanie Macieja Dampca wykorzystał Piotr Karłowicz i strzałem głową tuż przy słupku trafił do siatki.

Kaszubia próbowała szybko odpowiedzieć uderzeniem z rzutu wolnego Michała Drzymały, ale czujnie interweniował Kamil Kotkowski. Arkowcy także nie rezygnowali z ataków. W 32 min. ładną indywidualną akcją popisał się Maciej Koziara, ale nie trafił w światło bramki. Kilka minut później Kotkowski poradził sobie z kolejnym uderzeniem Drzymały.

Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy prowadzeniu naszych rezerw, w ostatniej akcji pierwszej połowy Kaszubia zdobyła wyrównującą bramkę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Mateusz Pilch i z bliska pokonał Kotkowskiego.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy goście dwukrotnie zagrozili naszej bramce po strzałach Karola Stysia i Drzymały z wolnego, które obronił Kotkowski. Jednak w 68 min. to żółto-niebiescy mogli ponownie prowadzić. Po podaniu Dampca w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Węsierski, ale jego uderzenie z ostrego kąta złapał bramkarz.

W ostatnich minutach mniej było sytuacji bramkowych dla obu zespołów. W 79 min. po krótko rozegranym rzucie wolnym z 17 metrów nad poprzeczką strzelał Tomczak. Po stronie gości niecelnie uderzali natomiast Filip Bobowski i w 90 min. Kewin Wesołowski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się więc podziałem punktów.

Kolejny mecz Arka II rozegra już w środę w ramach Pucharu Polski z Rodłem Kwidzyn, a w następnej kolejne ligowej zmierzy się na wyjeździe z liderem Gryfem Wejherowo.