08.05.2015

3 liga: Rezerwy bez punktów.

Nie powiodła się wyprawa naszych rezerw do Koszalina. W meczu 25 kolejki 3 ligi Arka II przegrała na wyjeździe z miejscowym Bałtykiem 1:2 (0:1). Honorową bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Michał Rzuchowski.

25 kolejka 3 ligi

Bałtyk Koszalin - Arka II Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: Rząsa 6', Florkiewicz 65' - Rzuchowski 86'

Arka II: Skowron - Nowakowski, Szur, R.Robakowski, Dampc (46' Dżawaszwili; 57' Lisowski) - Rzuchowski, Koziara - Tomczak (46' Matys), Bach, Jagiełło (61' F.Patok) - Wardziński

Żółte kartki: Szur, Rzuchowski, Wardziński

Sędzia: Dawid Błaszczak (Szczecin)

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla naszych rezerw, bowiem już w 6 min. rywale wyszli na prowadzenie. Bałtyk wyprowadził szybką kontrę, którą skutecznym strzałem zakończył Adrian Rząsa. Jeszcze przed przerwą żółto-niebeiscy mogli wyrównać, ale sytuacji "sam na sam" nie wykorzystał Maciej Wardziński.

W drugiej połowie dwukrotnie szansę na doprowadzenie do remisu miał ponownie Wardziński, ale w 65 min. to zespół gospodarzy po raz drugi trafił do siatki. Paweł Florkiewicz popisał się ładnym uderzeniem z 20 metrów i podwyższył wynik  spotkania. Jeszcze przy stanie 1:0 boisko z powodu urazu musiał opuścić wprowadzony w przerwie Otar Dżawaszwili.

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego odpowiedzieli tylko jedną bramką autorstwa Michała Rzuchowskiego. W 86 min. nasz pomocnik okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu w polu karnym i pokonał bramkarza rywali. Spotkanie zakończyło się więc zwycięstwem Bałtyku Koszalin 2:1.

Tym samym Arka II w dalszym ciągu ma na swoim koncie 37 pkt. O kolejne punkty żółto-niebiescy powalczą w następny weekend z Kaszubią Kościerzyna.