26.04.2015

Arka - Wisła 0:0. Wicelider nie przerwał passy żółto-niebieskich

Wisła dopiero w doliczonym czasie stworzyła akcję, która mogła dać im zwycięstwo. Do tego momentu lepszym zespołem była Arka i to ekipa Grzegorza Nicińskiego była zdecydowanie bliższa wygranej. Ostatecznie w Gdyni mamy podział punktów, a nasz zespół nadal pozostaje niepokonany na wiosnę.

27. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:0

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Renusz (71' Szubert), Ława (77' Lech), Łukasiewicz, Nalepa (90' Rzuchowski), Wojowski - Marcus Vinicius.

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk, Szymiński, Radić, Hiszpański - Janus, Góralski, Kostrzewa (46' Wlazło), Iliew, Darmochwał (84' Ruszkul) - Krzywicki (72' Kacprzycki).

Żółte kartki: Sobieraj (dwie), Lech, Nalepa - Kostrzewa, Iliev, Kiełpin

Czerwone kartki: Sobieraj (78' za dwie żółte)

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

Widzów: 4417

0 min - słońce dziś schowane za chmurami, ale pogoda bardzo przyjemna do gry w piłkę. Mozna sie zatem spodziewac dobrego widowiska i wielkich emocji!

0 min - na trybunach zasiadł Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier Suwałki, z którymi Arka potykać się będzie za tydzień, 3 maja.

0 min - o rywalu pisaliśmy już dużo. Aby uświadomić sobie skalę trudności, przed jaką stanęła dziś Arka, przypomnijmy, że Wisła przegrała w tym sezonie na wyjeździe tylko raz, i to w pierwszej kolejce z Bytovią Bytów. Na wiosnę płocczanie poznali gorycz porażki u siebie, ulegając liderującemu w tabeli Zagłębiu 0:1.

0 min - przedstawiciel redakcji ekstraklasa.net wręcza nagrodę "Super Stadion" dla naszego obiektu, Stadionu Miejskiego w Gdyni, który okazał się najlepszy w plebiscycie organizoanym wlaśnie przez ten portal

0 min - jesienią, w meczu z Wisłą Płock w roli trenera Arki, debiutował Grzegorz Niciński. I wygrał w Płocku 1:0.

0 min - Krzysztof Sobieraj odebrał pamiątkową koszulkę z liczbą 200 na plecach na pamiatkę dwustu występów w barwach Arki!

1 min - rozpoczęła Arka.

1 min - faulowany Warcholak. Gdyby nie byla to pierwsza minuta meczu, mogła być pierwsza żółta kartka.

2 min - i znów faul na Warcholaku z lewej strony pola karnego gości. Faulował Góralski.

3 min - Nalepa potknął się przy wykonywaniu stałego fragmentu gry i niestety nie doczekaliśmy się dośrodkowania w szesnastkę Wisły.

5 min - dośrodkowanie Nalepy z rzutu rożnego wpada w ręce Kiełpina.

9 min - Stefańczyk dośrodkował z rzutu wolnego, ale popracował w powietrzu da Silva i oddalił zagrożenie.

13 min - bardzo dobre dośrodkowanie Renusza, z którym minimalnie się rozminęłi najpierw Marcus da Silva, a chwile później Wojowski.

14 min - Hiszpański fauluje wychodzącego z kontrą da Silvę, ale sędzia Rynkiewicz nie pokazuje żółtej kartki!

18 min - Wojowski faulował Janusa w miejscu, które umożliwia posłanie groźnej centry w pole karne. Na szczęście uporali się z tym arkowcy.

19 min - powinno być 1:0 dla Arki! Szybka akcja Renusza, który posłał piłkę za obrońców Wisły, dopadł do niej Nalepa i nieatakowany przez żadnego obrońcę z kilku metrów strzela wprost w Kiełpina!

21 min - Janus mimo asysty trzech arkowców oddaje strzał zza pola karnego, po którym piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

26 min - niezła koronkowa akcja Arki, ale szkoda, że nie sfinalizowana strzalem na bramkę.

31 min - Kostrzewa fauluje da Silvę i ogląda żółta kartkę.

34 min - piłka w siatce Wisły, ale Renusz w momencie podania od Nalepy był na pozycji spalonej.

37 min - indywidualna akcja Darmochwała zakończona strzałem, z ktorym nie miał problemów Miszczuk

37 min - w odpowiedzi szybka akcja Wojowskiego, który z piłką przedarł się aż pod linię końcówą, ale próba zagrania do wchodzacego środkiem Nalepy wpadła w ręce Kiełpina.

42 min  - arkowcy goszczą z piłką w polu karnym Wisły, ale tam brakuje już im precyzyjnego dogrania, albo decyzji o uderzeniu na bramkę.

45+1 min -faulu Ilieva na 22 metrze przed bramką Wisły. Do rzutu wolnego podszedł Ława i oddał strzał, który po głowie obrońcy minął światło bramki Kiełpina. Rzutu rożnego nie będzie, bo arbiter zarządził przerwę.

PRZERWA- Wisła schowana za podwójną gardą. Jak do tej pory wicelider tabeli skutecznie się broni, ale też szczęśliwie, bo Kiełpin byłby bezradny, gdyby Nalepa w 19 minucie strzelił do siatki z kilku metrów. Akcje Arki dobrze wygladają do 16 metra, ale później brakuje albo dobrej decyzji, albo precyzji w strzale lub podaniu.

46 min - od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Piotr Wlazło, ktory zmienił Kostrzewę.

47 min - Krzywicki z rzutu wolnego bardzo daleko od bramki Miszczuka

48 min - w odpowiedzi strzał zza pola karnego oddał Renusz, piłka mija bramkę w odleglości ok. metra.

50 min - niezle dośrodkowanie da Silvy z rzutu wolnego, goście ratują się wybiciem na rzut rożny.

53 min - oryginalne rozegranie kornera przez Wisłę zakończone strzalem Radića i interwencją Miszczuka. Przy powtórce dobrze piąstkował bramkarz Arki.

55 min - groźna akcja Wisły, ale polu karnym Krzywicki został w decydującym momencie zablokowany!

56 min - znów wypad ofensywny Wisły, zakończony faulem i żółta kartką dla Sobieraja.

57 min - Wlazło uderzył prosto w mur.

58 min - fantastyczna kontra Arki! Warcholak wyszedł z szybką kontrą i dokładnie podał do wychodzącego sam na sam z Kiełpinem da Silvy! Niestety Brazylijczyk nie zdołał przechytrzyć bramkarza Wisły...

62 min - Wisła zaczęła drugą część meczu bardzo ofensywnie i niewiele brakowało, a zostałaby za to skarcona. Zobaczymy, czy kontry Arki nie zniechęcą wicelidera do dalszych ataków.

65 min - kontratak Arki, Nalepa wpadł z piłką w pole karne i strzelił, ale ta po nodze obrońcy opuściła boisko. Rzut rożny wybroniony przez zespół z Płocka.

67 min - indywidualna akcja Darmochwała, ale dobrze przyblokowany przez naszych zawodników wyjechał z piłką poza boisko.

69 min - Marcus da Silva wykonał rzut wolny podyktowany w odległości ok. 30 metrów od bramki Kiełpina. Brazylijczyk oddał celny strzał, lecz wprost w bramkarza.

71 min - ależ groźnie pod naszą bramką! Centra Darmochwała spada na głowę Janusa, a ten posyła ją tuż nad poprzeczką!

71 min - Szubert zmienia Renusza, a Kacprzycki Krzywickiego.

73 min - kapitalną piłke w pole karne posłał Szubert! Minimalnie spóźniony Wojowski rozminął się z futbolówką!

77 min - Grzegorz Lech na boisku. Zmienia Ławę.

78 min - niestety Sobieraj ogląda drugą żółtą kartkę w tym meczu i opuszcza plac gry!

81 min - Arka grająca w dziesiatkę w dalszym ciagu przeważa. Czy mimo osłabienia uda się skonstruować skuteczną akcję?

83 min - Stolc nieznacznie się pomylił przy strzale z 30 metrów. Dobra decyzja naszego prawego obrońcy.

84 min - da Silva zza pola karnego, ale też niecelnie.

86 min - Grzegorz Lech! Pomocnik Arki uderzył głową po świetnym dośrodkowaniu Marcusa i nieznacznie się pomylił! To powinien być gol.

88 min - żółte kartki oglądają Lech i Nalepa, obaj za przerwanie akcji rywali.

90 min - Nalepę zastępuje Rzuchowski

90+2 min - słupek ratuje nasz zespół, a potem przy dobitce fantastycznie zachowuje się Jakub Miszczuk! Brawo! To była interwencja meczu!

KONIEC - Arka choć była optycznie lepszym zespołem, nawet gdy grała w osłabieniu ostatni kwadrans, to mogła w ostatniej akcji meczu zostać skarcona. Jednak stało się inaczej i w dalszym ciągu może cieszyć się mianem zespołu niepokonanego na wiosnę.