22.03.2015

Remis i wygrana juniorów.

Remis i zwycięstwo to bilans niedzielnych spotkań naszych drużyn juniorskich. Podopieczni Jakuba Frydrycha zremisowali 2:2, natomiast w pierwszym występie na wiosnę zespół Krzysztofa Janczaka wygrał 6:2. Rywalami naszych zespołów był Bałtyk Koszalin.

Makroregionalna Liga Juniorów Młodszy - 1. kolejka:

Arka Gdynia - Bałtyk Koszalin 6:2 (2:1)

Bramki: Łyszyk 11', Siejak 13', Poręba 56', Czaja 72', 75', B.Olszewski 80' - 34', 70'(k)

Arka: Hiszpański, Gębiś, Czaja, Brodzik (41' Majdowski), Krakowiak, Olszewski M. (50' Krauze), Kaszorek, Łyszyk (65' Joachimiak), Olszewski B., Poręba, Siejak

Mecz od początku ułożył się po myśli"Arkowców", którzy szybko wyszli na dwubramkowe  prowadzenie. Szybko zdobyte bramki spowodowały rozprężenie w grze zawodników, w wyniku czego wkradły się błędy indywidualne.

W 34 min. Arka po jednym takim błędzie straciła bramkę. W drugiej połowie nasz zespół podkręciłi tempo, dzięki czemu w 56 minucie bramkę zdobył wykorzystując  sytuację sam na sam Poręba. W 70 min goście zdobyli kontaktową bramkę po rzucie karnym.

Końcówka była "zabójcza" dla gości. W ciągu 3 minut po stałych fragmentach gry dwie  bramki zdobył Czaja. W 80 min Bartosz Olszewski  ustalił wynik kończąc akcję precyzyjnym strzałem z 15m.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 20. kolejka:

Arka Gdynia - Bałtyk Koszalin 2:2

Bramki: K.Patok 83'(k), Skrzypczak 85' - 76'(k), 90'(k)

Arka: Moczadło, Niciński, Skrzypczak, Izdebski, Borski, Regulski (80' Eggert), Skrzypczak, Białek (53' Kreft), K.Patok, Bartlewski (70' Gabor), Węsierski (60' Kucharski).

Zespół gości rozpoczął spotkanie bardzo agresywnie stwarzając sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Z biegiem minut arkowcy starali się rozgrywać piłkę i gra przeniosła się na środkową część pola. Pod koniec I połowy rywale świetnie wyszli do kontry, jednak bardzo dobrze zachował się Jakub Izdebski, przerywając atak przeciwnika. W drugiej części sędzia za faul w polu karnym podyktował karnego dla Bałtyku i goście otworzyli wynik. W 83 minucie w polu karnym piłkę ręką zagrał obrońca gości i wyrównał z jedenastki Krystian Patok. Dwie minuty później świetnym podaniem popisał się wpuszczony wcześniej Wiktor Eggert, zagrywając do dobrze ustawionego Mateusza Skrzypczaka, który nie dał szans bramkarzowi rywali. Bałtyk ambitnie grał do końca i w 90 minucie wywalczył drugiego karnego, którego  zamienił na bramkę.

Trener Jakub Frydrych: - Z przebiegu gry nie jestem zadowolony, popełnialiśmy bardzo dużo błędów, mieliśmy problemy z atakiem pozycyjnym. Sędzia podyktował 2 rzuty karne i możemy mieć pretensje tylko do siebie, że dopuściliśmy do takich sytuacji. Zespół z Koszalina zagrał bardzo ambitnie i stworzył klarowniejsze sytuacje do zdobycia bramek. Widać było, że bardzo zależy im na zwycięstwie. My z kolei gramy całkiem inny mecz niż w Zielonej Górze. Teraz czeka nas trudny wyjazd do Szczecina i mam nadzieję, że uda nam się zagrać lepiej niż w dzisiejszym meczu.