31.01.2015

Porażka juniorów starszych z Orlętami Reda.

Po rozgromieniu 8:1 seniorów KP Gdynia, tym razem podopieczni Jakuba Frydrycha przegrali z Orlętami Reda 0:2.

Sparing junior starszy - Zima 2014/15

Arka Gdynia - Orlęta Reda  0:2 (0:1)

Bramki: 31', 59'

Arka: Moczadło (65' Pruszyński ), Izdebski, Obarzanek (60' Kaszorek), Brodzik, Wawszczyk, F. Kreft, Białek (60' Hołtyn) , Wańczuk (46' Żelecik), Łyszyk (55' Kucharski), Pobłocki, Kłosowski (60' Olszewski)

W pierwszej części oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Przed szansą na objęcie prowadzenia stanął Łyszyk jednak źle zachował się w polu karnym. W 31 minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się zawodnik gości nie dając szans naszemu bramkarzowi. Druga połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu, jednak bez efektów bramkowych. Goście cofnęli się na swoją połowę szukając gry z kontry. W 59 minucie po jednym z takich ataków zdobyli drugą bramkę.

Trener Jakub Frydrych po meczu:

W spotkaniu zagrało 7 zawodników z juniorów młodszych. Staramy się monitorować ich postępy w takich grach jak ta sobotnia. Jesteśmy w połowie okresu przygotowawczego i widać, że wkrada się zmęczenie.

Musimy zwiększyć koncentrację w obronie oraz prowadzić bardziej skuteczny i agresywny atak. Z dobrej strony pokazali się Filip Kreft, Błażej Białek oraz Krzysztof Brodzik z juniorów młodszych.

Najbliższy tydzień zespól juniorów starszych będzie trenował 2 razy dziennie, a 7 lutego ich kolejnym rywalem będzie zespół Gedanii Gdańsk (V liga).