15.11.2014

3 liga: Remis rezerw w małych derbach. Relacja.

W ostatnim meczu rundy jesiennej 3 ligi Grupy Bałtyckiej występujące formalnie w roli gości rezerwy Arki zremisowały z Bałtykiem Gdynia 1:1 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Michał Gałecki, chwilę po tym, jak rzut karny świetnie obronił Dawid Kędra.

15 kolejka 3 ligi

Bałtyk Gdynia – Arka II Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: Krysiński 63’ – Gałecki 37’

Bałtyk: Szlaga – Piekarski, Proena, Wypij, Steiborn (60’ Bujnowski) – Krzemiński (84’ Milczarek), Dettlaff, Ziemak, Węgliński – Rusinek (85’ Kazubowski), Krysiński

Arka II: Kędra – Sulewski (46’ Godula), Szur, Wojcinowicz, Stolc – Brzuzy, Mosiejko, Gałecki, Tomczak (82’ Kupczyk) – Bach (73’ Regulski) – Abbott (79’ Węsierski)

Żółte kartki: Wypij, Piekarski, Kazubowski – Abbott, Tomczak

Sędzia: Dawid Błaszczak (Szczecin)

Nasz zespół przystąpił do dzisiejszego meczu w bardzo młodym zestawieniu. W wyjściowym składzie znalazło się 9 młodzieżowców, w tym aż 5 juniorów. Od pierwszych minut żółto-niebiescy grali ofensywnie i pokazali, że chcą zakończyć rundę zwycięstwem. W 8 min. przeprowadzili dobrą akcję lewą stroną, ale Michał Gałecki nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Przemysława Stolca.

W 12 min. Paweł Abbott zgrał głową piłkę do Pawła Brzuzego, który wyprzedził obrońcę, jednak uderzył obok bramki. W odpowedzi niecelnie strzelał Radosław Krysiński. Następnie Robert Sulewski dwukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Najpierw jego strzał obronił Maciej Szlaga, a kilka minut później po uderzeniu z rzutu wolnego trafił w zewnętrzną część słupka.

W 35 min. przed wymarzoną szansą na objecie prowadzenia stanął Bałtyk. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł najskuteczniejszy strzelec zespołu Krzysztof Rusinek. Znakomicie spisał się jednak Dawid Kędra i odbił uderzoną z 11 metrów piłkę.

Dwie minuty później Arka objęła prowadzenie. Rzut wolny z lewej strony wykonywał Michał Gałecki, a mocno zagrana piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym i wpadła przy długim słupku do bramki. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron rywale mocniej zaatakowali i szukali okazji do odrobienia strat. Na bramkę Kędry niecelnie uderzali Marek Steinbron i Marcin Dettlaff. W 59 min. Arka wyszła z szybkim atakiem, ale  Szlaga dalekim wyjściem z bramki powstrzymał akcję.  W 63 min. padł wyrównujący gol, a jego autorem był Krysiński, który uderzył z powietrza po dośrodkowaniu Rusinka z prawej strony.

Obie drużyny nie rezygnowały i starały się zdobyć drugą bramkę. Dwukrotnie interweniował Kędra po strzałach Dettlaffa i Bujnowskiego. Arka szukała swoich okazji w kontratakach, wykorzystując w nich Abbotta, który kilkakrotnie dobrze się zastawiał, przyjmował i odgrywał piłki do swoich kolegów.

W doliczonym czasie gry szansę na zdobycie zwycięskiej bramki dla rezerw miał Tomasz Wojcinowicz po wycofaniu piłki od Gałeckiego. Jednak uderzenie naszego stopera zdołali zablokować obrońcy. Mecz zakończył się więc podziałem punktów.

Nasze rezerwy kończą rundę jesienną z dorobkiem 24 punktów (bilans: 7 zwycięstw – 3 remisy – 5 porażek). Runda wiosenna rozpocznie się w marcu 2015, a pierwszym przeciwnikiem Arki II będzie Rasel Dygowo.