TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

10.11.2014

16 kolejka za nami: Odrodzenie Arki i Miedzi.

To, że Arka i Miedź Legnica to zespoły od zawsze wymieniane w gronie tych, które powinny bić się o Ekstraklasę nie dziwi nikogo. Ta runda to jednak do tej pory z reguły dla fanów obu ekip więcej rozczarowań niż radości.

 

Obie na początku rundy zremisowały w Legnicy 4:4 i potem grały zdecydowanie w kratkę. W obu zostali zmienieni szkoleniowcy, którzy zaczynali rozgrywki. Tym razem jednak osiągnęły wyniki, które mogą być dla tych drużyn zdecydowanie przełomowe.

 

Arka rozgromiła w Grudziądzu Olimpię 3:0 zdobywając wszystkie gole do przerwy. Miedź w derbach pokonała Zagłębie na wyjeździe w Lubinie 2:0.

 

Ten mecz oglądała największa liczba widzów w tej kolejce: 8509 osób. Dla kontrastu mecz w Bytowie gdzie Bytovia podzieliła się punktami z Flotą zgromadził 700 osób, a kolejny remis Dolcanu w rogrywkach (już 11) tym razem z Sandecją 2:2 obejrzało 450 osób.

 

Z potknięcia Zagłębia skorzystała Wisła Płock, która po wygranej 3:0 w Olsztynie ze Stomilem awansowała na 2 miejsce.

 

Arka do szóstego zespołu traci 3 punkty, a o tyle więcej ma jej najbliższy rywal GKS Katowice , który w derbach wygrał z Tychami 2:0.

 

Odżyła Termalica, która wysoko w Siedlcach pokonała Pogoń 4:1. Niezwykle ważny mecz wygrał Chrobry, który pokonał Widzew 3:2 i tym samym sytuacja łodzian w tabeli staje się krytyczna.

 

Do końca rundy pozostała 1 kolejka spotkań, lecz drużyny rozegrają w tym roku jeszcze 2 kolejki z rundy rewanżowej, także każdy zespól może zdobyć jeszcze 9 punktów. Kto będzie najbardziej zadowolony pod koniec listopada? Oby wśród tych drużyn była Arka , w co mocno wierzą kibice.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_DSC0144_bf898e2687cdc14ca71605bff0407540.jpg

 

Wyniki 16 kolejki 1 ligi:

 

Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:3 (0:3)
0:1 - Alan Fialho 13'
0:2 - Marcus Vinicius 38'
0:3 - Paweł Wojowski 44'

 

RELACJA I SKRÓT Z MECZU

 

Olimpia: Sapela - Jaroch (56' Trzepacz), Łabędzki, Piter-Bucko, Woźniak - Kaczmarek, Kłus (46' Cieśliński), Popović, Rogalski, Szczot (69' Smoliński) - Aleksander.

 

Arka: Miszczuk - Glauber, Alan, Sobieraj, Warcholak - Vinicius (74' Kowalski), Nalepa, Ława, Lech (57' Łukasiewicz), Wojowski - Szubert (73' Wardziński).

 

Żółte kartki: Łabędzki, Piter-Bucko (Olimpia) oraz Alan, Warcholak, Kowalski (Arka).

Czerwone kartki: Kaczmarek (Olimpia) /89' - za faul taktyczny/ oraz Alan (Arka) /56' - za drugą żółtą/

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Widzów: 2800

 

Drutex-Bytovia Bytów - Flota Świnoujście 1:1 (0:1)
0:1 - Sławomir Cienciała 13'
1:1 - Michał Pietroń 90'


Drutex-Bytovia Bytów: Sebastian Małkowski, Michał Jakóbowski (83' Mateusz Michalski), Karol Piątek, Kamil Juraszek, Mariusz Kryszak (46' Robert Hirsz), Chris Jastrzembski, Robert Mandrysz (82' Michał Pietroń), Daniel Mąka, Wojciech Wilczyński, Łukasz Wróbel, Janusz Surdykowski.

 

Flota Świnoujście: Darko Brljak, Michał Stasiak, Łukasz Sołowiej, Sławomir Cienciała (84' Sebastian Zalepa), Arkadiusz Reca, Marek Niewiada, Sebastian Kamiński, Daniel Brud, Rafał Grzelak, Charles Nwaogu, Sebastian Olszar (88' Dawid Retlewski).

 

Żółte kartki: Piątek, Wilczyński (Bytovia), Kamiński, Grzelak, Olszar, Brljak, Sołowiej (Flota).

Sędzia: Sebastian Tarnowski.

Widzów: 700.

 

Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (2:1)
0:1 Rudolf Urban 16'
1:1 Kamil Mazek 28'
2:1 Damian Świerblewski 37'
2:2 Damian Jakubik (sam.) 90+4'

Dolcan: Rafał Leszczyński - Mateusz Cichocki, Piotr Klepczarek, Rafał Zembrowski - Szymon Matuszek, Adrian Łuszkiewicz (90+3' Bartosz Osoliński) - Damian Świerblewski (84' Damian Jakubik), Grzegorz Piesio, Paweł Tarnowski - Kamil Mazek - Tomasz Chałas (78' Patryk Mikita).

 

Sandecja: Łukasz Radliński - Sebastian Szczepański, Dawid Szufryn, Przemysław Szarek, Kamil Słaby - Maciej Bębenek, Mateusz Bartków, Rudolf Urban (63' Cheikh Niane), Łukasz Grzeszczyk, Adrian Frańczak (82' Michał Szeliga) - Mouhamadou Traore (72' Fabian Fałowski).

 

Żółte kartki: Szymon Matuszek, Grzegorz Piesio, Paweł Tarnowski, Patryk Mikita (Dolcan) oraz Maciej Bębenek, Sebastian Szczepański, Łukasz Grzeszczyk, Łukasz Radliński, Cheikh Niane (Sandecja).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

widzów: 450.

 

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)
1:0 - Biel 9'
1:1 - Gancarczyk 20'
2:1 - Radzio 81'

Wigry Suwałki: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski, Adrian Karankiewicz (23' Maciej Wichtowski), Bartosz Widejko - Karol Mackiewicz (87'Kamil Lauryn), Maksims Rafalskis, Michał Kopczyński, Bartosz Biel, Sebastian Radzio - Darvydas Sernas (46' Marcin Tarnowski).

 

Chojniczanka Chojnice: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka - Przemysław Czerwiński, Paweł Zawistowski, Krystian Feciuch (66' Paweł Iwanicki), Marek Gancarczyk (77' Wojciech Lisowski) - Rafał Siemaszko (86' Błażej Radler), Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki:
Rafalskis, Salik, Biel (Wigry) oraz Feciuch, Chyła (Chojniczanka).

Czerwona kartka: Radzio (Wigry) /85', za faul/.

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

widzów: 1700.

 

Chrobry Głogów - Widzew Łódź 3:2 (2:0)
1:0 - Danielak 15'
2:0 - Szczepaniak 25'
2:1 - Warchoł 57'
2:2 - Bogusławski (sam.) 72'
3:2 - Piotrowski 73'


Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec - Dominik Kościelniak (86' Jakub Chrzanowski), Mateusz Hałambiec, Damian Ałdaś, Karol Danielak, Damian Piotrowski (78' Krzysztof Ziemniak) - Łukasz Szczepaniak.

 

Widzew Łódź: Dino Hamzić - Rafał Augustyniak, Krystian Nowak, Marcin Kozłowski - Konrad Wrzesiński (46' Damian Warchoł), Maksymilian Rozwandowicz, Dimitrije Injac, Bartłomiej Kasprzak, Mateusz Janiec - Veljko Batrović, Mariusz Rybicki (46' Jakub Czapliński).

 

Żółta kartka: Ałdaś (Chrobry).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

widzów: 2817.

 

GKS Katowice - GKS Tychy 2:0 (0:0)
1:0 - Grzegorz Goncerz 47'
2:0 - Rafał Kujawa 59'


GKS Katowice: Antonin Bucek - Rafał Pietrzak, Alan Czerwiński, Kamil Cholerzyński, Grzegorz Goncerz, Krzysztof Wołkowicz (79' Bartosz Sobotka), Piotr Ceglarz (46' Kamil Bętkowski), Rafał Kujawa, Sławomir Duda (69' Krzysztof Bodziony), Łukasz Pielorz, Mateusz Kamiński.

 

GKS Tychy: Piotr Misztal - Marcel Wawrzynkiewicz, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński, Damian Szczęsny, Łukasz Bocian (71' Michał Biskup), Robert Dymowski, Mateusz Bukowiec (62' Marcin Radzewicz), Marcin Wodecki, Maciej Kowalczyk.

 

Żółte kartki: Marcin Wodecki (GKS Tychy) oraz Mateusz Kamiński (GKS Katowice).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Widzów: 4 000

 

Pogoń Siedlce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:4 (1:1)
0:1 - Bartosz Tarachulski 3'
1:1 - Jakub Biskup 21'
1:2 - Dariusz Jarecki 73'
1:3 - Dariusz Jarecki 75'
1:4 - Wiktor Płaneta 90+2'


Pogoń Siedlce: Jacek Kozaczyński - Michał Grudniewski, Daniel Dybiec, Tomasz Lewandowski, Damian Guzek, Przemysław Rodak, Adrian Dziubiński, Piotr Krawczyk (62' Paweł Drażba), Jarosław Ratajczak, Maciej Tataj (71' Marcin Paczkowski), Bartosz Tarachulski (56' Aliu Djalo).

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Patryk Fryc, Jakub Czerwiński, Bartosz Kopacz, Dalibor Pleva, Jakub Biskup (46' Dariusz Jarecki), Krzysztof Kaczmarczyk, Mateusz Kupczak, Mateusz Janeczko, Emil Drozdowicz (83' Wiktor Płaneta), Adrian Paluchowski (63' Tomasz Foszmańczyk).

 

Żółte kartki: Patryk Fryc, Jakub Biskup (Termalica) oraz Jarosław Ratajczak (Pogoń).

Czerwona kartka: Tomasz Lewandowski /68' - za faul/ (Pogoń Siedlce).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 1640

 

Stomil Olsztyn - Wisła Płock 0:3 (0:1)
0:1 - Cezary Stefańczyk 34'
0:2 - Mikołaj Lebedyński 74'
0:3 - Fabian Hiszpański 77'



Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Paweł Głowacki, Witalij Berezowskyj, Arkadiusz Czarnecki, Michał Trzeciakiewicz - Roman Maczułenko, Łukasz Jegliński, Igor Skoba, Piotr Głowacki (60' Piotr Darmochwał) - Łukasz Jamróz (75' Yasuhiro Kato), Karol Żwir (82' Cezary Sobolewski).

 

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Paweł Magdoń, Patryk Stępiński, Fabian Hiszpański (85' Dawid Jabłoński) - Maciej Kostrzewa, Piotr Wlazło (80' Wojciech Zyska), Dimitar Iliew, Krzysztof Janus - Piotr Ruszkul (71' Mikołaj Lebedyński).

 

Żółte kartki: Michał Trzeciakiewicz, Arkadiusz Czarnecki (Stomil) oraz Piotr Wlazło, Bartłomiej Sielewski (Wisła).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 2500.

 

KGHM Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 0:2 (0:0)
0:1 - Daniel Feruga 48'
0:2 - Mateusz Szczepaniak 90 +5'


Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Dorde Cotra, Jarosław Kubicki, Lubomir Guldan, Paweł Oleksy (57' Krzysztof Piątek), Sebastian Bonecki, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek, Adrian Błąd (76' Jakub Tosik), Arkadiusz Woźniak, Michal Papadopulos (70' Miłosz Przybecki).

 

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Kevin Lafrance, Adrian Woźniczka, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko (90 +3' Radosław Bartoszewicz, Wojciech Łobodziński, Daniel Feruga (79' Keon Daniel), Mateusz Szczepaniak, Marcin Garuch.

 

Żółta kartka: Daniel Feruga (Miedź).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Widzów: 8509.

 

tr

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony