26.10.2014

Udany weekend mlodzieży (relacje)

Prawie miesiąc trzeba było czekać na komplet punktów w wykonaniu naszych juniorów.  Poprzednio obie jedenastki razem wygrały podczas ostatniego weekendu września. Co prawda rywale arkowców nie byli z górnej półki ale z teoretycznie słabszym rywalem też trzeba umieć wygrać.

Liga Wojewódzka Pomorska Junior Młodszy - 11. kolejka:

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia  0:7 (0:4)

Bramki: Joachimiak 3', Kłosowski 15', 20', M.Olszewski 33', 41', Dorawa 50', Gabor 59'

Arka:  Pruszyński, Joachimiak (67' Naczk), Czaja (41' Kaszorek), Brodzik, Gębiś, Dorawa (61' B.Olszewski),  Majdowski, Gabor (58' Góralski), Łyszyk (54' Krauze), M.Olszewski, Kłosowski (67' Samulski).

Dziesiąty mecz w tym sezonie wygrali juniorzy młodsi pokonując wysoko na wyjeździe Chojniczankę. Już w 3 minucie Arka objęła prowadzenie po celnym strzale z dystansu Szymona Joachimiaka. W 15 minucie bramkę na 2:0 zdobył Jakub Kłosowski, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Ten sam zawodnik uzyskał kolejnego gola wykańczając dokładne podanie Andrzeja Łyszyka. Wynik do przerwy ustalił w 33 minucie Mateusz Olszewski. Po przerwie młodzi arkowcy nie zwalniali tempa zdobywając kolejne trzy  bramki. Chwilę po wznowieniu gry swoją drugą bramkę zdobył Mateusz Olszewski.  Dziesięć minut później największym sprytem pod bramką rywala wykazał się Radosław Dorawa i wpakował piłkę do siatki. Autorem ostatniego trafienia został Mikołaj Gabor, który skutecznie  przelobował bramkarza Chojniczanki.

Trener Krzysztof Janczak: - Jestem bardzo zadowolony z gry moich podopiecznych, szczególnie z  pierwszej połowy w której graliśmy szybko, pomysłowo i skutecznie. Widać, że chłopcy ciężko pracują i z meczu na mecz grają coraz lepiej.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 12. kolejka:

Arka Gdynia - MKS Kluczbork  3:0 (1:0)

Arka: Kotkowski, Nowakowski, Lisowski, Skrzypczak, Godula, Skrzypczak (80' Egert), Kreft, Tomczak (58' Pobłocki), Bartlewski (46' Kupczyk), Kucharski (62' Tobiaski), Hebel.

Bramki: Tomczak 7', 52', Hebel 75'

Od początku spotkania nasz zespół zdominował rywala, czego efektem była szybko strzelona bramka przez Dawida Tomczaka. Kolejne minuty to zdecydowana przewaga arkowców, którzy tego dnia byli bardzo nieskuteczni. W drugiej połowie strzelec gola ponownie przypomniał o sobie w 52 minucie, wykorzystując świetne podanie Maksymiliana Hebla. Asystujący przy drugim trafieniu w 75 minucie został zdobywcą ostatniego gola tego spotkania.

Trener Jakub Frydrych: - Wygrana z pewnością cieszy, jednak pomimo zwycięstwa nie jestem do końca zadowolony. Przeciwnik pozwalał nam w tym dniu na wiele, a my nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji, które sobie stworzyliśmy. Teraz czeka nas trudny wyjazd do Lubina i mam nadzieję, że uda się nam dobrze zaprezentować na tym trudnym terenie.