12.10.2014

3 liga: Rezerwy wygrały z Bałtykiem! Mamy lidera!

Kolejne zwycięstwo odniosły dziś nasze rezerwy. Arka II pokonała zasłużenie Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0) po golach Gałeckiego i Regulskiego. Udany powrót na ławkę trenerską w 3 lidze zanotował Robert Wilczyński, a żółto-niebiescy po tej kolejce zostali liderem tabeli!

10 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia – Bałtyk Koszalin 2:0 (0:0)

Bramki: Gałecki 78’, Regulski 87’

Arka II: Kotkowski – Stolc, R.Robakowski, Wojcinowicz, Borski – Mosiejko, Gałecki – Brzuzy (86’ Kupczyk), Koziara (83’ Regulski), Bach (69’ Tomczak) – Węsierski

Bałtyk: Dulewicz – Rak, Miklasiński, Krauze, Maciąg – Szostak, Pooch, S.Wiśniewski (82’ K.Wiśniewski), Kamiński – Ziętarski – Chyła (68’ Wywioł)

Żółte kartki: Koziara, R.Robakowski, Stolc – Rak, Maciąg, K.Wiśniewski

Sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Widzów: 100

Dzisiejszym mecz był pierwszym od prawie dwóch lat, w którym w roli pierwszego szkoleniowca prowadził nasze rezerwy trener Robert Wilczyński. Miał on do dyspozycji głównie młodych zawodników. W wyjściowym składzie pojawiło się 10 młodzieżowców, w tym aż 7 juniorów m.in. 16-letni debiutant Mateusz Węsierski.

W pierwszych minutach na boisku dominowała walka w środku pola, a mało było klarownych sytuacji podbramkowych. Dopiero w 19 min. po rzucie wolnym do odbitej piłki doszedł Maciej Koziara i minimalnie niecelnie uderzył z woleja.

W 25 min. przed szansą stanął Węsierski. Młodziutki napastnik doszedł po prostopadłego podania, minął bramkarza, ale uderzał z bardzo ostrego kąta i jeden z obrońców zdołał zatrzymać piłkę. Chwilę później z dystansu uderzał Paweł Brzuzy, ale nieznacznie się pomylił.

W 30 min. najlepszą szansę na zdobycie gola mieli goście. W sytuacji sam na sam z Kamilem Kotkowskim znalazł się Krystian Krauze, ale nasz bramkarz znakomicie obronił jego strzał, zbierając duże brawa z trybun za udaną interwencję. Jeszcze przed przerwą uderzał Damian Mosiejko, ale nie zdołał zaskoczył Macieja Dulewicza.

Druga połowa rozpoczęła się od niecelnego strzału Michała Gałeckiego. Dwukrotnie z dystansu próbował też Jakub Bach. Przewaga Arki była dość wyraźna, a Bałtyk rzadko zagrażał naszej bramce.  W 74 min. z wolnego uderzał Robert Ziętarski, ale Kotkowski pewnie złapał piłkę. Minutę później przed szansą stanął Brzuzy, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę.

Żółto-niebiescy dopięli swego w ostatnim kwadransie, kiedy to zdobyli dwie bramki. W 78 min. dobrze dośrodkował Dawid Tomczak, a zza pleców zaskoczonych obrońców wyskoczył Gałecki i z bliska pokonał bramkarza.

Wynik meczu ustalili w 87 min. debiutanci w zespole rezerw: wprowadzony kilka minut wcześniej Patryk Regulski i grający dobry mecz Węsierski. Ten pierwszy odebrał piłkę obrońcy, rozegrał ją z Węsierskim i następnie w sytuacji „sam na sam” spokojnym strzałem ustalił wynik spotkania.

Dzięki zwycięstwu nasze rezerwy objęły prowadzenia w tabeli naszej grupy 3 ligi. Gratulujemy i liczymy, że w kolejnych meczach nasi piłkarze potwierdzą dobrą formę. W następnej kolejce Arka II zmierzy się na wyjeździe z Kaszubią Kościerzyna.