28.09.2014

3 liga: Zwycięstwo rezerw nad Cartusią! Relacja.

W meczu 8 kolejki 3 ligi nasze rezerwy pokonały zasłużenie Cartusię Kartuzy 2:0 (2:0). Ozdobą meczu były piękne bramki autorstwa Pawła Brzuzego i Michała Gałeckiego. Tym samym nasze seniorskie i juniorskie zespoły odniosły w ten weekend komplet zwycięstw!

8 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia – Cartusia Kartuzy 2:0 (2:0)

Bramki: Brzuzy 34’, Gałecki 45’

Arka II: Kędra – Stolc, Szur, Wojcinowicz, Borski – Nalepa (68’ Sztandar), Mosiejko – Brzuzy (89’ Kupczyk), Gałecki, Bach (81’ Tomczak) – Wardziński (90’ Robakowski)

Cartusia: Jajkowski – Grala, Karasiński, Skowroński, Wiech – Hejden (64’ Przybylski), Rzepnikowski, Brzeski, Domjan (78’ Bork), Dawidowski (46’ Wenta) – Piątkowski (78’ Kieruzel)

Żółte kartki: Szur, Wojcinowicz – Skowroński

Sędzia: Robert Strzelecki (Gdańsk)

Widzów: 300

Ze względu na mecz ligowy pierwszej drużyny w Płocku, rezerwy wystąpiły dziś w składzie opartym w dużej mierze na młodych piłkarzach. W pierwszej „11” zagrało 5 juniorów i aż 10 piłkarzy o statusie młodzieżowca. Wyjątek stanowił Paweł Brzuzy (rocznik 1993), który był najstarszym zawodnikiem w naszym zespole.

Pierwsze minuty można podsumować jako klasyczne „badanie się” obu drużyn. Mało było podbramkowych akcji, a gra toczyła się głównie w środku pola. Po stronie Cartusii z dystansu uderzał Karol Domjan, ale Dawid Kędra pewnie złapał piłkę. W odpowiedzi w 13 min. do prostopadłego podanie nie doszedł Brzuzy, a 23 min. sędzia nie zareagował na starcie przed polem karnym, w którym powalony na ziemię został Jakub Bach.

W 31 min. groźnie zza pola karnego uderzał Michał Gałecki, ale nie trafił w światło bramki. Trzy minuty później oglądaliśmy kapitalnego gola autorstwa Brzuzego. Nasz pomocnik uderzył z niemal 30 metrów i piłka idealnie przy słupku wpadła do bramki. W 37 min. żółto-niebiescy mogli podwyższyć prowadzenie, ale kończący szybką akcję Bach strzelił niecelnie.

Arka II dopięła jednak swego i jeszcze przed przerwą zdobyła drugiego gola. W 45 min. strzał Bacha zablokowali obrońcy, ale do wybitej zbyt krótko piłki dopadł Gałecki i kapitalnym strzałem z ok. 15 metrów trafił w samo okienko bramki Cartusii.

Po przerwie młodzi gdynianie kontrolowali przebieg meczu, choć goście ambitnie walczyli o kontaktowego gola. Strzelali m.in. Brzeski i Domjan. Ten pierwszy popisał się też w 58 min. indywidualną akcję i zakończył ją uderzeniem na bramkę, ale Kędra dobrze interweniował. Po stronie Arki strzelali Bach i Damian Mosiejko, jednak w obu przypadkach bramkarz Cartusii nie dał się zaskoczyć.

W 74 min. przed dobra szansą stanął Adam Piątkowski, lecz ponowie lepszy okazał się Kędra. W 82 min. Cartusię mógł dobić Maciej Wardziński. Ładnie opanował on górną piłkę i sprytnie uderzył lobem, ale minimalnie się pomylił.

Mecz zakończył się więc zasłużonym zwycięstwem naszych rezerw 2:0. Dzięki tej wygranej Arka II przesunęła się na 6 miejsce w tabeli i traci tylko 4 pkt. do lidera KS Chwaszczyno, z którym zmierzymy się już za tydzień.