21.08.2014

Nasi rywale w liczbach: Stomil Olsztyn

Arkowcy z pierwszego z dwóch kolejnych ligowych wyjazdów przywieźli do Gdyni 3 punkty. Żółto- niebiescy po wygranej w z GKS - em Tychy 2:1, zmierzą się w Olsztynie ze Stomilem. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego w trzech pierwszych spotkaniach, podobnie jak Arka, zdobyli 5 punktów.

W przerwie letniej na ławce trenerskiej nastąpiła zmiana, Adama Łopatko zastąpił Mirosław Jabłoński. Zmiany były także w kadrze zespołu. Dwóch zawodników przeniosło się do Gdyni To Grzegorz Lech oraz Marcin Warcholak.

Poza nimi olsztynian opuścili: Tomasz Bzdęga, Patryk Gondek, Dawid Kucharski, Patryk Kun oraz Michał Leszczyński. W ich miejsce przyszli: Witalij Berezowskyj, Wołodymyr Kowal, Roman Maczułenko, Irakli Meschia, Naoua Shibamura, Radał Śledź, Tomasz Wełna oraz Tomasz Wełnicki.

W przygotowaniach do sezonu Stomil rozegrał 8 spotkań towarzyskich, większość sparingpartnerów to drużyny z niższych lig. Stomil wygrał 3 z tych 8 spotkań, 2 zremisował oraz 3 przegrał. Olsztynianie wygrali z Drwęcą, Legią II oraz Polonią Lidzbark Warmiński.

Na inaugurację I ligi olsztynianie wybrali się do Suwałk gdzie rozegrali spotkanie z Wigrami. Stomil prowadził w 36 minucie po bramce którą zdobył Irakli Meschia. Wigry wyrównały jeszcze przed przerwą, w drugiej połowie gole nie padły i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Również podziałem punktów zakończyło się drugie spotkanie w którym rywalem był GKS Tychy. Tyszanie prowadzili to spotkanie 1:0, jednak Stomil już po 3 minutach odpowiedział bramką wyrównującą Tomasza Wełnickiego, a kilkanaście minut później za sprawą Pawła Łukasika wyszedł na prowadzenie. W drugiej połowie GKS zdołał wyrównać losy spotkania.

W ostatniej kolejce podopieczni Mirosława Jabłońskiego przyjechali na Kaszuby do beniaminka Bytovii Bytów. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 77 minucie spotkania, po rzucie karnym, a jej strzelcem był Paweł Głowacki.

W pierwszych 3 spotkaniach olsztynianie aż dwukrotnie mierzyli się z beniaminkami, zdobyli w tych dwóch spotkaniach 4 punkty. Teraz czeka ich chyba najcięższe jak do tej pory zadanie, spotkanie z Arką. W zespole z Gdyni na pewno z dobrej strony będą chcieli pokazać się byli zawodnicy Stomilu - Grzegorz Lech oraz Marcin Warcholak. Obie drużyny w tym sezonie jeszcze nie przegrały i na pewno obie będą chciały utrzymać ten status do następnego spotkania.

opracował: Sebastian Jędrzejewski