24.05.2014

Nasi rywale w liczbach: Chojniczanka Chojnice

Arka wygrała po dramatycznym meczu z Puszczą Niepołomice 3:2, a punkty stracił zespół z Bełchatowa, wobec czego dystans do drugiej pozycji zmalał z 7 do 4 punktów. Piłkarze po meczu powiedzieli, że chcą wygrać każde spotkanie do końca, a co z tego wyjdzie to pokaże ...tabela. Aby ten plan wykonać trzeba w najbliższą niedzielę pokonać Chojniczankę. Zespół z Chojnic zajmuje 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów.

W przerwie zimowej w drużynie prowadzonej przez Mariusza Pawlaka doszło do kilku zmian w składzie, odeszli m.in. Filipe Godinho, Konrad Jałocha, Patryk Laskowski, Marcin Orłowski, Artur Pląskowski, Maciej Ropiejko, Grzegorz Wojdyga, Karol Ziąbski oraz Paweł Zieliński. W ich miejsce zakontraktowano: Adama Dudę, Marka Gancarczyka, Arkadiusza Mysonę, Andrzeja Rybskiego oraz Karola Szymańskiego.

Bilans spotkań Chojniczanki Chojnice w sezonie 2013/2014: 8 zwycięstw – 13  remisów – 10 porażek

U siebie: 5 zwycięstw – 6 remisów – 4 porażki

Na wyjeździe: 3 zwycięstwa – 7 remisów – 6 porażek

Chojniczanka więcej punktów zdobyła na własnym stadionie. Gracze z Chojnic są jednym z częściej remisujących drużyn w lidze. Na wyjeździe podopieczni Mariusza Pawlaka remisowali aż siedmiokrotnie.

Sezon dla Chojniczanki rozpoczął się od dwóch zwycięstw z Kolejarzem oraz Puszczą. W kolejnych 5 spotkaniach drużyna z Chojnic nie potrafiła wygrać, remisując 3 spotkania i dwa przegrywając. Serię przerwało zwycięstwo na własnym boisku z Wisłą Płock 2:0, kolejne spotkkanie jednak przyniosło wyjazdową porażkę w Świnoujściu. W kolejnych dwóch meczach zespół także zagrał „w kratkę”, wygrywając z Sandecją oraz przegrywając w Brzesku. Kolejne trzy spotkania to remisy z: GKS – em Katowice, Miedzią oraz Górnikiem Łęczna. Serię remisów przerwała porażka w Gdyni 2:3.

Arka prowadziła z Chojniczanką 2:0 po golach Aleksandra, jednak w 3 minuty goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Pawła Iwanickiego. „Złotą” bramkę w ostatniej minucie spotkania zdobył Kamil Juraszek. Kolejne spotkania to znowu trzy remisy z Energetykiem, Dolcanem oraz Kolejarzem.

Nowy rok rozpoczął się od porażki z Puszczą Niepołomice 0:2. W kolejnym meczu padł remis 1:1 z Bełchatowem, a następne dwa spotkania to znowu porażki z Olimpią Grudziądz oraz Termalicą po 0:1.  To było 12 spotkanie bez zwycięstwa z rzędu. Przełamanie nastąpiło w meczu ze Stomilem gdzie padł wynik 2:0 dla Chojniczanki. Ten mecz zapoczątkował serię 6 spotkań bez porażki, podczas której drużyna Mariusza Pawlaka wygrała z Wisłą Płock, Flotą i Okocimskim, a zremisowała z GKS- em Tychy oraz Sandecją. Serię przerwała porażka w Katowicach 1:2. W ostatnich dwóch spotkaniach drużyna z Chojnic zdobyła 1 punkt po remisie z Miedzią, a w ostatniej kolejce poniosła porażkę w Łęcznej 0:2.

Bilans bramek: 31 strzelonych – 31 straconych

U siebie: 16 strzelonych – 13 straconych

Na wyjeździe: 15 strzelonych – 18 straconych

Statystyki bramek:

Bramki strzelone w 1. połowie: 18                       Bramki stracone w 1. połowie: 13

Bramki zdobyte i stracone przez Chojniczankę się bilansują, u siebie bilans ten jest dodatni. Liczba bramek straconych jak pokazuje tabela też plasuje chojniczan w górnej części tabeli. Więcej bramek strzelanych pada w pierwszych połowach, natomiast jeżeli chodzi o bramki tracone to jest odwrotnie.