TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

02.05.2014

Nasi rywale w liczbach: Energetyk ROW Rybnik

Remis Arki w meczu z Bełchatowem pozwolił zbliżyć się żółto – niebieskim na 1 punkt do drugiego Górnika Łęczna… a to za sprawą świetnej postawy najbliższego rywala Arki z Rybnika. ROW wygrał w spotkaniu wyjazdowym z łęcznianami 2:1.

 

Tym razem na własnym stadionie podejmie Arkowców. Energetyk po 27 kolejkach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów.

 

W przerwie zimowej w drużynie z Rybnika doszło do kilku zmian w składzie. Z drużyny odeszli: Błażej Byczek, Marek Gładkowski, Tomasz Kasprzyk, Marcin Musioł, Marcin Nowacki, Mateusz Szatkowski oraz Adam Wołniewicz. W ich miejsce przyszli: Antonin Bucek, Edison, Konrad Gilewicz, Tomasz Gródek, Paweł Mandrysz, Hubert Otręba, Michał Płonka, Maxim Potirniche, Mateusz Sitnik, Szymon Sobczak oraz Tomas Vrto.

 

Bilans spotkań Energetyka ROW Rybnik w sezonie 2013/2014: 4 zwycięstwa –13  remisów – 10 porażek

U siebie: 2 zwycięstwa – 4 remisy – 7 porażek

Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 9 remisów – 3 porażki

 

Drużyna z Rybnika zdobyła więcej punktów na wyjeździe, za sprawą bardzo dużej ilości remisów. ROW jest najczęściej remisującym zespołem w lidze, oraz najczęściej remisującym w meczach wyjazdowych. Łącznie drużyna wygrała zaledwie 4 mecze, po dwa u siebie i na wyjeździe.

 

Sezon dla rybniczan rozpoczął się od pięciu remisów z Termalicą, Stomilem, GKS – Em Tychy, Wisłą Płock oraz Flotą. Serię przerwała Sandecja która wygrała w Rybniku 3:2. W kolejnym spotkaniu ROW podzielił się punktami z Okocimskim remisując 0:0. Drugą drużyną, która pokonała Energetyka, był GKS Katowice. W kolejnych czterech spotkaniach rybniczanie zagrali z druzynami uznawanymi za faworytów i zdobyli w nich aż 8 punktów. Wygrywając z Górnikiem Łęczna 1:0, z Arką 2:0 oraz remisując z Miedzią oraz Bełchatowem.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_4503_kopia_f5988d7153c1a28fab0408dedf747402.jpg

 

Kolejne dwa spotkania zakończyły się także remisami – z Dolcanem oraz Kolejarzem. W ostatnich 4 spotkaniach 2013 roku Energetyk zdobył zaledwie punkt dzięki remisowi w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką.

 

Rok 2014 rozpoczął się dla Energetyka porażką  w Olsztynie ze Stomilem 0:2. W kolejnym spotkaniu z GKS – Em Tychy padł remis 1:1, następnie na wyjeździe porażka w Płocku z Wisłą 1:2. U siebie kolejny remis z Flotą i porażka na wyjeździe z Sandecją. Po 12 spotkaniach bez zwycięstwa udało się wygrać na własnym stadionie z Okocimskim 3:0.

 

W dwóch kolejnych spotkaniach Rybnik doznał wysokich porażek, najpierw z Katowicami 0:4, a następnie Miedzią 0:3. W ostatniej kolejce drużyna niespodziewanie wygrała w Łęcznej 2:1. Mimo, że przez blisko 30 minut grała w osłabieniu! Zwycięska bramka padła w 90 minucie spotkania.

 

Bilans bramek: 32 strzelone – 41 straconych

U siebie: 15 strzelonych – 21 straconych

Na wyjeździe: 17 strzelonych – 17 stracone

 

Statystyki bramek:

Bramki strzelone w 1. połowie: 14                          Bramki stracone w 1. połowie: 14

Bramki strzelone w 2. połowie: 18                         Bramki stracone w 2. połowie: 26

 

Energetyk ma najwięcej bramek straconych w 1 lidze. Co ciekawe bramki bilansują się na wyjeździe gdzie rybniczanie zdobyli i stracili po 17 bramek. Na własnym boisku więcej bramek stracili niż zdobyli. W pierwszych połowach drużyna z Rybnika zdobyła i straciła po 14 goli. Więcej bramek ROW zdobywa i traci w drugich połowach spotkań.

 

Czasy strzelonych bramek:                        

               

Minuty

Ilość bramek

0-15

3

15-30

8

30-45

3

45-60

8

60-75

6

75-90

4

 


 

Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

6

15-30

1

30-45

7

45-60

6

60-75

6

75-90

14

 

Jeżeli chodzi o czasy zdobytych bramek to najmniej pada ich w pierwszych i ostatnich kwadransach pierwszych połów – po 3 bramki. Natomiast najwięcej bramek pada w drugich kwadransach pierwszych połów oraz w pierwszych minutach drugich połów – po 8 goli. W przypadku bramek traconych najwięcej pada ich w końcówkach spotkań – aż 14 bramek. Natomiast tylko jedna pramka stracona padła w drugim kwadransie pierwszej połowy.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Mariusz Muszalik – 2294 minuty (26 spotkań),

Marek Krotofil - 2175 minut (25 spotkań),

Sławomir Szary - 2092 minuty (24 spotkania).

 

Najlepszy strzelec:

Daniel Feruga - 10 bramek,

Idrissa Cisse -9 bramek,

Mariusz Muszalik -3 bramki.

 

Najostrzej grający:

Sławomir Szary - 8 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Marcin Grólik – 5 żółtych kartek i 1 czerwona kartka,

Mariusz Muszalik – 5 żółtych kartek.

 

Wśród statystyk indywidualnych, pod względem ilości spędzonych minut na boisku w pierwszej trójce jest dwóch zawodników którzy niegdyś wspólnie grali w Odrze Wodzisław – Mariusz Muszalik oraz Sławomir Szary. Stawkę uzupełnia obrońca Marek Krotofil. Najlepszym strzelcem drużyny jest Daniel Feruga z 10 bramkami na koncie, o 1 bramkę mniej ma Idrissa Cisse. Najostrzej grającym zawodnikiem jest Sławomir Szary.

 

Drużyna z Rybnika jest dowodem na nieprzewidywalność I ligi, zespół z dolnych rejonów tabeli łącznie wygrał 4 spotkania w tym dwa z Górnikiem Łęczna i jedno z Arką. Gdynianie mają szansę poprawić bilans z drużyną Energetyka i zmazać plamę z jesieni. Jedno jest pewne. W sobotę żaden z zespołów nie odpuści, Arka walczy o Ekstraklasę, a ROW zwycięstwem nad Łęczną przedłużył sobie nadzieje na odrobienie strat do bezpiecznych lokat.

 

opracował: Sebastian Jędrzejewski








Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia