30.04.2014

Wygrana juniorów młodszych w Gdańsku!

Świetnie rozpoczęli długi weekend nasi juniorzy młodsi. W Gdańsku ograli Lechię 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył  Wiktor Eggert!

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 7. kolejka:

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia  0:1 (0:0)

Bramka: Eggert 43'

Arka: Moczadło, Pobłocki, Skrzypczak, Obarzanek, Wańczuk, Gałecki, Eggert, Izdebski, Gabor (41' Majdowski), Hebel, Węsierski (78' Kłosowski.

W pierwszej połowie Arkowcy od początku meczu uzyskali przewagę, stwarzając kilka dobrych akcji. Żadna z nich jednak nie przyniosła efektów bramkowych, natomiast Lechia najgroźniesze sytuacje stwarzała po stałych fragmentach gry.

Na początku drugiej części po ładnej akcji Wiktor Eggert zdecydował się na uderzenie z 20 metrów, a piłka po rykoszecie, myląc bramkarza gospodarzy wpadła do bramki.  W 58 minucie po brutalnym faulu zawodnik Lechii dostał czerwoną kartkę. Od tego momentu biało-zieloni zaczeli grać składniej pomimo osłabienia. Arka jednak cały czas kontrolowała grę i dowiozła zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.

Po meczu trener Krzysztof Janczak nie ukrywał zadowolenia:

- Jestem zadowolony z postawy swoich zawodników. W tym meczu cieszy to, że zagraliśmy na zero z tyłu, co w poprzednich meczach się nie udawało... W momencie kiedy graliśmy w przewadze jednego zawodnika zabrakło trochę wyrachowania i spokojniejszej gry piłką. Graliśmy zbyt nerwowo i na pewno jest to element nad którym musimy popracować.