24.04.2014

Rezerwy zwyciężają w Pucharze Polski!

W meczu 1/4 regionalnego Pucharu Polski rezerwy Arki pokonały po dogrywce Kaszubię Kościerzyna 2:1 (1:1; 1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Dawid Kubowicz z karnego i Damian Mosiejko.

1/4 regionalnego PP

Kaszubia Kościerzyna – Arka II Gdynia 1:2 (1:1; 1:1)

Bramki: Troka 35’ – Kubowicz 30’ (k.), Mosiejko 120’

Arka II:  Kędra - Sulewski (50' Stolc), Kubowicz, Sztandar, Dampc - Mosiejko, Nalepa - Bach (66' Jankowski), Koziara (70' Szubert), Szulc (70' Kowalczyk) - Patok

Trener Grzegorz Witt dał szansę dłuższej gry m.in. Mateuszowi Szulcowi oraz Pawłowi Kowalczykowi, którzy w mniejszym wymiarze czasowym występują w lidze. W Kościerzynie zagrał też powracający po kontuzji napastnik pierwszej drużyny Michał Szubert.

Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando Arki, jednak nie udało się wykorzystać kilka dobrych okazji bramkowych. Prowadzenie żółto-niebieskim dała dopiero akcja Michała Nalepy, którzy minął kilku rywali i został powstrzymany dopiero faulem w polu karnym. Sędzia podyktował „jedenastkę”, a jej pewnym egzekutorem był Dawid Kubowicz.

Kaszubia nie miała zbyt wiele do powiedzenia w ofensywie do przerwy, ale mimo to zdołała wyrównać. W 35 min. Błażej Troka wykorzystał zbyt krótkie wybicie jednego z naszych obrońców, znalazł się „sam na sam” z Dawidem Kędra i sprytnym lobem skierował piłkę do siatki.

Po przerwie gospodarze zaatakowali z większym animuszem i dużo częściej gościli pod gdyńską bramką. Bramki jednak nie padły i konieczna była dogrywka. W doliczonym czasie gry Kaszubia była bliska zdobycia gola, gdy jeden z jej piłkarzy w bliska strzelił ponad bramką. Po stronie Arki niecelnie główkował Szubert.

Wydawało się, że o wyniku zadecydują rzuty karne, lecz Arka w ostatnich sekundach dogrywki przeprowadziła skuteczną akcję, która rozstrzygnęła losy meczu. W 120 min. Damian Mosiejko wymienił piłkę z Michałem Jankowskim, a następnie uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza.

Gratulujemy naszej drużynie awansu i czekamy na mecz 1/2 finału, który Arka II rozegra 7 maja. Do tego fazy rozgrywek dotarły także drużyny Koralu Dębnica, Cartusii Kartuzy oraz GOSRiT Luzino