30.03.2014

Starsi wygrali, młodsi przegali (relacje)

W całkowicie odmiennych nastrojach schodzili  w niedzielę z boiska nasi juniorzy. Starsi w meczu na szczycie pokonali Lecha i umocnili się na drugiej pozycji w tabeli. Młodsi ulegli Pogoni Szczecin 2:4 i w konsekwencji musieli opuścić fotel lidera.

Partnerem Młodej Arki jest deweloper SEMEKO

oraz pozostali Sponsorzy Młodej Arki!

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych - 2. kolejka:

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:4 (1:1)

Bramki: Hebel 18', 72'  - Klakla 35' (k), Adamczuk 41', Listkowski 51', Kuzko 57'

Arka: Moczadło, Izdebski (76' Obarzanek), Niciński, Skrzypczak, Wanczuk, Gałecki,  Białek (5' Eggert),  Malanowski (61' Majewski), Pobłocki (55' Gabor), Hebel, Węsierski.

W drugim swoim wiosennym meczu juniorzy młodsi Arki ulegli Pogoni Szczecin. Początek spotkania był obiecujący, już w 2 minucie  zrobiło się  gorąco pod bramką Portowców. W 18 minucie po przechwycie piłkę w pole karne dograł Węsierski, a skutecznie wykończył akcję Maksymiilan Hebel. Arkowcy stworzyli sobie jeszcze dwie dogodne sytuacje do podwyższenia rezultatu, ale zabrakło skuteczności. Później lepiej zaczęli rozgrywać piłkę goście, w wyniku czego zdobyli bramkę na 1:1 po rzucie karnym. Decydujący o wyniku meczu był początek drugiej połowy. Tuż po przerwie Arkowcy stracili bramkę po rzucie wolnym. W 53 minucie obrońcy popełnili kolejny błąd, który kosztował utratę trzeciego gola. W 65 minucie po rzucie rożnym Pogoń uzyskała czwarte trafienie. Od tego momentu żółto-niebiescy zaczęli grać bardziej ofensywnie, stwarzając sobie trzy dogodne sytuacje bramkowe, niestety wykorzystali tylko jedną.

Trener Krzysztof Janczak: - gdybyśmy grali cały mecz tak, jak przez ostatnie 15 minut wynik mógłby być inny. Na pewno musimy wyciągnąć wnioski z tej lekcji, a przede wszystkim nie popełniać takiej ilości indywidualnych błędów.

Tabela i wyniki juniorów młodszych

Centralna Liga Juniorów - 14. kolejka:

Arka Gdynia - Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: Bach 35', Lisowski 54'

Arka: Kędra, Lisowski, Wojcinowicz, Godula, Borski, Szur (86' Tobiaski), Regulski, Bach (79' Pobłocki), D.Tomczak (82' Nowakowski), Koziara (72' Skrzypczak), Fierka.

Żółte kartki: Szur, Regulski, Wojcinowicz

Bardzo cenne zwycięstwo w niedzielne popołudnie odnieśli podopieczni Jacka Dziubińskiego i Jakuba Frydrycha. Wygrana cieszy tym bardziej, że przeciwnik zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko. O wyniku zadecydowały dobrze wykonane stałe fragmenty gry. Przed przerwą podanie Patryka Regulskiego wykorzystał Jakub Bach. Dziewięć minut po zmianie stron wynik spotkania ustalił Daniel Lisowski, któremu asystował Dawid Tomczak. Wygrana mogła być bardziej okazała, gdyby Arkowcy wykorzystali jedną z dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem Kolejorza. Po weekendowej kolejce Arka ma już cztery punkty przewagi nad trzecim w tabeli Lechem oraz lepszy bilans bezpośrednich spotkań (0:1 i 2:0). Daje to gdynianom ogromną szansę na awans do kolejnego etapu rozgrywek, w którym znajdą się dwie najlepsze drużyny makroregionu.