TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

27.03.2014

Czesław Boguszewicz: Mocno wierzę w awans.

Czesław Boguszewicz w 35 rocznicę zdobycia przez Arkę, z jego udziałem w roli trenera, Pucharu Polski jest ponownie na żółto-niebieskim okręcie. Ma okazję w tym roku być uczestnikiem powrotu naszego klubu na Ekstraklasowe wody. O najbliższych celach rozmawiał w naszym partnerem prasowym Dziennikiem Bałtyckim.
- Był Pan zaskoczony propozycją objęcia funkcji dyrektora sportowego?

- Nie do końca. Przecież z Arką jestem związany od dziesiątków lat. Jako piłkarz, trener, który zdobył Puchar Polski, a także dyrektor sportowy. Kiedy ostatnio pełniłem tę funkcję, żółto-niebiescy awansowali do ekstraklasy, a zespół budowany przy moim udziale po rundzie jesiennej w krajowej elicie zajmował wysokie siódme miejsce.

 

Sprowadzałem do Gdyni takich piłkarzy jak m.in. Zbigniew Zakrzewski, Przemysław Trytko czy Dariusz Żuraw. Sprawami Arki, bez względu na to, jak toczyły się w klubie moje losy, żyję cały czas, regularnie bywając na meczach.

- Zastąpił Pan Michała Globisza, który jako członek zarządu odpowiada za pion sportowy.

- I to jest przykry moment w tej sytuacji. Związany z chorobą Michała, która uniemożliwia mu aktualnie pełnienie obowiązków. Zresztą kiedy otrzymałem propozycję powrotu do Arki, to zacząłem od spotkania z Michałem, rozmowy o tym, co jest do zrobienia zarówno w sprawach bieżących, jak i w klubowych projektach obliczonych na dłuższą działalność. Teraz Michałowi mogę tylko życzyć jak najszybszego powrotu do zdrowia.

- I samemu wziąć się do pracy.

- Oczywiście. Szkoda tylko, że zimowe okienko transferowe już za nami. Wprawdzie transferowa ofensywa Arki, tuż przed jego zamknięciem, wzbudziła słuszny podziw w futbolowym środowisku, ale ja zaproponowałbym jeszcze sprowadzenie dwóch doświadczonych zawodników, którzy mogliby pomóc w walce o awans.


- Okazja do wykazania się będzie już latem.

- I oby to był czas, kiedy będziemy szukać piłkarzy do ekstraklasowej Arki. Zresztą powiem od razu, że mocno wierzę w ten awans. Jednocześnie letnie transfery muszą być rozpatrywane w dwóch wariantach. A - w przypadku awansu, B - gdyby jednak tego celu nie udało się zrealizować.

- Jak wygląda Pańska współpraca ze sztabem szkoleniowym?

- Obiecująco. Spotykamy się na bieżąco, jak trzeba, to nawet kilka razy w ciągu dnia, rozmawiamy, analizujemy, szukamy najlepszych rozwiązań. Ja na pewno nie chcę zastępować trenerów, ale mogę im służyć radą. 

 

Rozmawiał: Janusz Woźniak.
Poprzedni Następny

Mapa Strony