22.02.2014

Wysokie zwycięstwo rezerw.

Po meczu pierwszej drużyny swój sparing rozegrały także rezerwy Arki. Podopieczni trenera Grzegorza Witta pewnie pokonali na Narodowym Stadionie Rugby IV-ligowe Orlęta Reda 4:0 (0:0).

Sparing nr 7 – rezerwy

Arka II Gdynia – Orlęta Reda 4:0 (1:0)

Bramki: Kreft 2, Patok, Sztandar

Arka II: Kędra – Stolc, Robakowski, Sztandar, Dampc – Nalepa, Mosiejko – Kowalczyk (46’ Mrozik), Patelczyk (46’ Fierka), Jankowski – Patok (46’ Kreft)

Gdynianie od początku byli zespołem lepszym. Grali ofensywnie i stwarzali zagrożenie pod bramką rywali. Efektem tego był gol Filipa Patoka, który zapewnił naszej drużynie jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Dla naszego napastinka było to trzecie trafienie w zimowych meczach kontrolnych.

Po przerwie wynik spotkania podwyższył środkowy obrońca Michał Sztandar. Dwie kolejne bramki były autorstwa wprowadzonego od początku drugiej połowy Mikołaja Krefta. Końcowy wynik mógł być jeszcze wyższy, ale żółto-niebiescy nie wykorzystali 2-3 dogodnych sytuacji strzeleckich.

Było to jak najbardziej zasłużone zwycięstwo młodych zawodników prowadzonych przez trenerów Witta i Ulanowskiego. Piłkarze z Redy praktycznie ani razu nie zdołali zagrozić poważnie bramce strzeżonej przez Dawida Kędrę.

Kolejny mecz nasze rezerwy rozegrają już w środę, a ich przeciwnikiem będzie GKS Kolbudy.