08.02.2014

Sparing: Zawisza wygrywa z Arką 2:0 (2:0).

Przed Arką jeszcze miesiąc do inauguracji ligi, natomiast bydgoski Zawisza już za tydzień rozegra spotkanie ligowe z Cracovią w Krakowie.  Bydgoszczanie zajmują w lidze 8 miejsce. Podczas obozu w Hiszpanii przegrali z Dynamem Moskwa 1:2 (4 zespół ekstraklasy rosyjskiej), rumuńskim Otelul 0:1 ( uczestnik LM w sezonie 2010/11), bułgarskim PFK Lubimec 2007 zremisowali 1:1, rozgromili zespół  łotewskiej Virsligi - FC Jurmala 6:1 i przegrali z mistrzem Albanii Skenderbeu Korce 1:2. Tym razem byli skuteczni i wygrali 2:0.

Wobec problemów zdrowotnych kilku naszych zawodników, trener Paweł Sikora zabrał dzisiaj do Bydgoszczy ponownie  juniorów (Bach, Koziara, Szur) oraz zawodników z rezerw (Wardziński, Jankowski). Byli także będący najbliżej kadry 1 zespołu R.Robakowski, Sulewski i Nalepa.

Sparing nr 7:

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia  2:0 (2:0)

Bramki: Skrzyński 25', Vasconcelos 30' (karny)

Skrót meczu w ARKA-TV

żółta kartka: Hermes.

Zawisza:  Kaczmarek (46' Witan) – Ziajka, Andre Micael (46' Nawotczyński), Skrzyński (46' Strąk), Lewczuk (46' Ciechanowski) – Drygas, Hermes, Dudek (46' Wojciechowski), Wójcicki (46' Gevorgyan), Luis Carlos (46' Petasz) – Vasconcelos (75' Kamiński)

Arka: Szromnik - Cienciała (70' Sulewski), Jarzębowski, Juraszek (46' Szur), Radzewicz - Rzuchowski (60' Koziara), Pruchnik (83' Nalepa) - Budka, Szwoch, Wojowski (70' Bach) - Aleksander (85' Wardziński)

Pierwszą groźną sytuację w 5 min. stworzyli gospodarze. Po podaniu Carlosa Kamil Drygas nie trafił z 16 metrów. Trzy minuty później to Drygas centruje piłkę, a w zamieszaniu Andre Micael strzela nad bramką strzeżoną przez Szromika. Pierwsze 10 minut z przewagą Zawiszy. Arka spokojnie czekała na szansę wyjścia z kontrą. Pod koniec pierwszego kwadransa w dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Szwoch, lecz sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Zespoły wykazywały sporą ochotę do gry. Atakował Zawisza, lecz i Arka nie rezygnowała z akcji ofensywnych. W 20 min. błędu zawodnika Zawiszy nie wykorzystał Paweł Wojowski, który strzelił obok słupka. Trzy minuty później "Wojo" w dwójkowej akcji z Marcinem Radzewiczem, lecz ten nieczysto trafia w piłkę. Chwilę później skutecznie odgryza się Zawisza. Najpierw Szromnik broni strzał  Vasconcelosa, lecz w 25 min. kapituluje. Po rzucie rożnym z 12 metrów do siatki trafia  Łukasz Skrzyński. Arka nieco się pogubiła. Najpierw defensorzy sami sprokurowali zagrożenie złym zagraniem do Szromnika, a w 30 min po faulu Marcina Radzewicza sędzia podyktował "11-stkę" , którą na bramkę zamienił Vasconcelos. W tym okresie Arka oddała tylko jeden strzał (Pruchnik) pewnie wyłapany przez bramkarza Zawiszy. Kolejne sytuacje dla gospodarzy mieli Jakub Wójcicki, Carlos i Vasconcelos. Mimo koljnych sytuacji dla gospodarzy wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W II połowie w składzie Arki pojawił się  junior Przemek Szur.  W Zawiszy 7 zmian. W 54 min. gospodarze blisko trzeciej bramki. Po dośrodkowaniu Piotra Petasza dobrej sytuacji nie wykorzystał Paweł Wojciechowski.  W odpowiedzi niecelny strzał Arkadiusza Aleksandra. "Alek" aktywny w 2 połowie, a ze strony gospodarzy wprowadzeni po przerwie Gevorgyan, Petasz i Ciechanowski. Właśnie w 74 min. kolejne dobre dośrodkowanie Petasza, jednak na szczęście dla Arki Vasconcelos strzela nad bramką. Groźny Portugalczyk opuścił plac gry w 75 min. , żegnając się strzałem z dystansu. W Arce pojawili się Jakub Bach, Maciej Koziara, a w końcowce Michał Nalepa i Maciej Wardziński. Mimo prób ze strony Arki (Radzewicz), oraz gospodarzy nie udało się zmienić wyniku i po raz kolejny Arka zanotowała porażkę w stosunku 0:2.