18.01.2014

Wysoka wygrana rezerw w sparingu.

W dniu dzisiejszym pierwsze spotkanie sparingowe rozegrały także nasze rezerwy. Na Narodowym Stadionie Rugby Arka II rozgromiła Olimpię Osowa 8:0 (1:0), pokazując skuteczną grę zwłaszcza po przerwie.

Sparing-rezerwy:

Arka II Gdynia – Olimpia Osowa 8:0 (1:0)

Bramki: Kubowicz 3, Mrozik 2, Patok, Szulc, Fierka

Arka II: Kamola (60’ Piotrowski) – Stolc (46’ Kowalczyk), Kubowicz, Kreft (46’ Sztandar), Sulewski (46' R. Robakowski) – W. Avans (46’ Nalepa), Mosiejko (46’ Matys) – Marco Aurelio (46’ Szulc), Gałecki (46’ Mrozik), Jankowski (46’ Patelczyk) – Patok (30’ Wardziński; 60’ Fierka)

Przez całe spotkanie nasza drużyna posiadała bardzo wyraźną przewagę. W 20 min. wynik meczu otworzył Filip Patok, ale worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. W ciągu kilku pierwszych minut drugiej połowy Arka II zdobyła aż 3 gole, a w 83 min. dopełniła dzieła zniszczenia rywali. Skutecznością błysnął obrońca Dawid Kubowicz, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców m.in. skutecznie egzekwując rzut karny. Dwie bramki zodbył sprawdzany w naszym zespole Kacper Mrozik.