27.11.2013

Arka - Termalica 1:2. Porażka zakończyła ligowy rok Arki.

Ze spuszczonymi głowami opuszczali po raz ostatni w tym roku kibice i zawodnicy Arki. Zamiast dystansu jednego punktu straty do czołowych zespołów w tabeli, jest ich aż cztery, a wszystko za sprawą porażki z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:2. Nadzieję dał Arce Aleksander, ale jeden gol dziś nie wystarczył nawet na remis.

zaległy mecz 17. kolejki I ligi

Arka Gdynia - Termalica  1:2 (0:2)

Bramki: Aleksander 73' - Pielorz 34', Biskup 37'(k)

Arka: Szromnik - Budka, Sobieraj, Juraszek (56' Szubert), Radzewicz  - Jarzębowski, Pruchnik (88' Jamróz) - Rzuchowski (56' Wojowski), Szwoch,  Tomasik -  Aleksander

Termalica: Nowak - Piątek (89' Kujawa), Kopacz, Pleva, Pielorz, Kaczmarczyk, Sołdecki, Piekarski (80' Kogut), Biskup, Piotrowski (57' Jarecki), Drozdowicz

Żółte kartki: Sobieraj - Piątek, Pleva, Nowak, Kujawa

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)

Widzów: 3514

Materiał przedstawiający kulisy meczu w ARKA-TV

4 min - można powiedzieć, że Termalica odrobiła zadanie domowe. Arka próbuje wyraźnie akcji, które w meczu ze Stomilem dały nam dwie bramki, ale Termalica skutecznie je przerywa.

5 min - jak Arka nie objęła prowadzenia?? Budka uderzył z linii pola karnego w kierunku dalszego słupka, a Nowak rzucił się w kierunku piłki, ale odbił ją pod nogi Rzuchowskiego, który uderzył... w nogi Szwocha! Powinno być 1:0 dla Arki!

7 min - po stracie w środku pola, Termalica posłała piłkę w szesnastkę Arki, gdzie Budka w ostatniej chwili uprzedził Piotrowskiego. Było groźnie!

14 min - Pleva sfaulował Aleksandra z boku pola karnego. Rzut wolny wykonał Tomasik, ale piłka przypadkowo spadła pod nogi obrońcy z Niecieczy. Po chwili Szwoch jeszcze miał okazję do uderzenia, ale piłka po nogach obrońców straciła impet i było szansie na gola.

18 min - indywidualna akcja Biskupa i strzał z 18 metrów minimalnie mija spojenie słupka z poprzeczką!

22 min - Piotr Tomasik uderzył z 30 metrów z rzutu wolnego ponad poprzeczką bramki Nowaka.

22 min - Tomasik znalazł się na lewym skrzydle i zagrał piłkę przed bramkę, gdzie ławą wchodzili inni arkowcy. Niestety Kopacz odbił piłkę na korner.

26 min - zadrżaly serca kibiców Arki, bo Szromnik rozminął się piłką przy dosrodkowaniu z narożnika boiska. Nasz bramkarz był jednak faulowany i nie uszło to uwadze arbitra.

27 min - Szwoch świetnie dojrzał Aleksandra i zagrał mu piłkę wprost na głowę! Futbolówka dotarła by do celu, gdyby na odważne wyjście nie zdecydował się Nowak!

29 min - wydawało się, że Szwochowi udało sie oszukać dwóch środkowych obrońców Termaliki, ale ostatecznie to oni byli górą...

32 min - Tomasik zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale to nie była udana próba

34 min - gol dla Termaliki! Szybkie rozegranie rzutu wolnego przy linii bocznej, strzał z linii pola karnego Pielorza po nodze jednego z obrońców nieszczęśliwie wpada za kołnierz Szromnika!

37 min - już 0:2! Kaczmarczyk został sfaulowany przez Juraszka w polu karnym, a Biskup perfekcyjnie zamienił jedenastkę na gola!

42 min - Aleksander o włos od kontaktowej bramki! Tomasik idealnie zagrał na głowę najskuteczniejszego arkowca, ale temu zabrakło kilku centymetrów, aby skierować piłke do siatki z 4 metrów!

PRZERWA- goście z Niecieczy w trzy minuty dramatycznie skomplikowali sytuację gdynian w tym meczu. Arka miała swoją okazję na początku spotkania, ale jej nie wykorzystała. Tego błędu nie popełnili goście, którzy bezwzględnie skorzystali z błędów gdynian i są bliscy drugiego z rzedu zwycięstwa w lidze. Co może zrobić trener Sikora? Wydaje się konieczne wzmocnienie środka pola, gdzie Arka spisuje się bardzo słabo. Można to zrobić przez przesunięcie ze skrzydła Rzuchowskiego, ale kto go zastąpi na prawym skrzydle...?

46 min - Arka bez zmian w składzie. Liczymy, że arkowcy znajdą jednak sposób na odwrócenie losów tego meczu!

47 min - Pruchnik z narożnika boiska zacentrował w rękawice Nowaka

48 min - Aleksander na przebój wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny. Niestety stały fragment znów nie przyniósł zagrożenia bramce gości.

50 min - Termalica próbuje pokarać Arkę kontrami. Na szczęście ich celowniki nie zawsze są dobrze wyregulowane.

52 min - centra Pruchnika dociera do Aleksandra, ale jego strzał głową bez wiekszych problemów zatrzymuje Nowak

53 min - tym razem Radzewicz spróbował strzału swoją preferowaną lewą nogą. Także tym razem Nowak nie miał wiekszych problemów ze skuteczną interwencją.

56 min - dwie zmiany w Arce: Szubert i Wojowski zastępują Juraszka i Rzuchowskiego.

59 min - kontra gości zakończyła się niecelnym dośrodkowaniem Jarcekiego

61 min - Piekarski z 25 metrów chciał sprytnym strzalem zaskoczyć Szromnika, ale przerzucił piłkę nie tylko nad bramkarzem Arki, ale też nad poprzeczką

65 min - mogło być już po meczu, bo sam na sam ze Szromnikiem wyszedł Drozdowicz. Strzał napastnika gości z 16 metrów fantastycznie broni jednak Szromnik!

67 min - nieporozumienia pomiedzy piłkarzami wyjaśnił sędzia Szrek, pokazując po żółtej kartce Sobierajowi i Piątkowi

69 min - brawa dla Wojowskiego, który wywalczył ofiarnie piłkę, ale jego koledzy nie przekuli tego na zagrożenie pod bramką gości

72 min - próba strzału Adriana Budki z 23 metrów mija cel.

73 min - goooollll dla Arki! Adrian Budka świetnie strzela z 18 metrów, Nowak odbija piłkę, ale wprost na głowę Aleksandra, który takich prezentów nie marnuje!

74 min - powinno być 1:3, ale Arka ma w bramce Szromnika, który wygrał w pięknym stylu pojedynek sam na sam z Drozdowiczem!!!

80 min - Szubert minimalnie pudłuje strzałem głową po dośrodkowaniu Sobieraja!

85 min - Szwoch fantastycznie uderza z dystansu i trafia w poprzeczkę! Z dobitką rzucili się jeszcze Tomasik i Szubert, ale szczęście wciąż przy gosciach!

89 min - Szwoch strzela wprost w Nowaka

90+2 min - Arka już desperacko szuka remisu, ale wciąż bezskutecznie!

KONIEC - Nie tak to miało wyglądać. Druga połowa nie przyniosła odmiany losów meczu i ostatecznie Arka rozstaje się ze swoimi kibicami porażką 1:2. Arka walczyła o remis do ostatniej minuty, ale dziś nie udało się nawet zremisować. Straty z dwóch ostatnich spotkań w Gdyni trzeba będzie odrabiać dopiero na wiosnę.