TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan

Aktualności

img

25.11.2013

18 kolejka za nami: Arka jeszcze w grze.

Pierwsza kolejka z rundy rewanżowej przyniosła największy zysk drużynie z Łęcznej, która wygrywając z Tychami 2:0 zajęła przed zimą samodzielnie pozycję lidera. Na drugie miejsce wskoczył zespól z Bełchatowa , który po kilku słabszych meczach wygrał z dobrze spisującym się w ostatnich tygodniach zespołem Puszczy 2:0.

 

Swojej szansy na znaczące poprawienie bilansu punktowego nie wykorzystały Arka i GKS Katowice. Oba zespoły potknęły się na swoich boiskach. GKS stracił bramkę z Flotą na 1:1 w 81 minucie, natomiast Arka po odzyskaniu prowadzenia w 81 minucie straciła pewne już 3 punkty w doliczonym czasie gry. Oba zespoły skończą wiec przed przerwą zimową na 3 i 4 miejscu w tabeli. Pytanie dla Arki przed zaległym meczem w środę jest: z jaką stratą do lidera i miejsca nr 2. Wygrana da Arce 31 punktów i praktycznie przed wiosną minimalna stratę do premiowanego awansem 2 miejsca.

 

Jej najbliższy rywal - Termalica wygrała wreszcie swoje spotkanie w doliczonym czasie gry z Energetykiem i na pewno przyjedzie do Gdyni z zamiarem dalszego odbicia się w tabeli.

 

Wygrana Arki spowoduje, że pierwsza czwórka w tabeli zyska pewną  przewagą nad resztą stawki. Swojej kolejnej szansy nie wykorzystała Miedź Legnica, która zremisowała z Wisłą Płock 0:0.

 

Po 5 meczach bez wygranej , po 3 punkty sięgnął Dolcan wygrywając z Olimpią Grudziądz 2:1. Nie wygrał żaden  z zespołów zajmujących miejsca spadkowe. Remis w Gdyni dla Stomilu oznacza zimę „nad kreską”, ale zarówno dla olsztynian jak i pozostałych drużyn z dołu tabeli wiosna będzie walką o utrzymanie. W stawce drużyn 1 ligi prawdziwym fenomenem jest drużyna z Rybnika, która aż 11 spotkań zakończyła remisem i ma bilans bramkowy 24-26. Trudno nie zauważyć, że dwie ostatnie ekipy z tabeli wygrały w Gdyni.

 

Kibiców zapraszamy w środę  na godzinę 18.00. Zachęcamy do przyjścia  jak najliczniej.

 

 

 Wyniki spotkań 18 kolejki 1 ligi:

 

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 3:3 (2:1)
1:0 - Aleksander 8'
2:0 - Aleksander 26'
2:1 - Lech (k.) 39'
2:2 - Lech 65'
3:2 - Szubert 81'
3:3 - Kaźmierowski 90+2'

 

SKRÓT I RELCJA 

 

Arka: Szromnik - Budka, Sobieraj, Juraszek (56' Marcus Vinicius), Tomasik - Jarzębowski (90' Marcjanik), Pruchnik - Radzewicz, Szwoch, Rzuchowski (79' Szubert) - Aleksander.

 

Stomil: Mieczkowski - Bucholc, Remisz (79' Koprucki), Kucharski, Mroczkowski (66' Hempel) - Głowacki, Jegliński - Dominik Kun, Lech, Kato - Bzdęga (72' Kaźmierowski).

 

Żółte kartki: Marcus, Szwoch (Arka) oraz Lech, Kaźmierowski (Stomil).

 

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Widzów: 3105.

 

Energetyk ROW Rybnik - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (0:0)
1:0 - Daniel Feruga 50'
1:1 - Jakub Biskup 52'
2:1 - Kamil Kostecki 58'
2:2 - Jakub Biskup (k.) 78'
2:3 - Rafał Kujawa 90+1'


Energetyk ROW Rybnik:
Marcin Skrzeszewski - Marek Krotofil, Szymon Jary, Sławomir Szary, Michał Adamczyk (59' Daniel Kutarba), Mariusz Muszalik, Kamil Kostecki, Rafał Kurzawa (35' Idrissa Cisse), Daniel Feruga, Roland Buchała, Łukasz Bałuszyński (78' Mateusz Szatkowski).

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Karol Piątek, Dalibor Pleva, Bartosz Kopacz, Łukasz Pielorz, Jakub Biskup (84' Rafał Kujawa), Dawid Sołdecki, Krzysztof Kaczmarczyk (69' Dariusz Jarecki), Jakub Kiełb (69' Piotr Piekarski), Andrzej Rybski, Emil Drozdowicz.

Żółte kartki:
Szary, Feruga, Jary (ROW) oraz Kiełb (Termalica).

Sędzia:
Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Widzów: 1700.

 

Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów 0:2 (0:2)
0:1 - Wallace (sam.) 4'
0:2 - Wilusz 10'

 

 

Puszcza: Krystian Stępniowski - Petar Borovicanin, Marcin Biernat, Wallace Benevente, Michał Mikołajczyk (46' Damian Szymonik) - Paweł Strózik, Longinus Uwakwe - Bartosz Biel, Dawid Kałat (46' Łukasz Nowak), Sebastian Janik (65' Paweł Moskwik) - Mateusz Cholewiak.

 

GKS: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Maciej Wilusz, Paweł Baranowski, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński (82' Mateusz Mak), Grzegorz Baran, Damian Szymański (86' Szymon Sawala), Michał Renusz - Kamil Wacławczyk - Bartłomiej Bartosiak (80' Michał Mak).

 

Żółte kartki: Uwakwe, Nowak, Wallace, Biernat (Puszcza) oraz Wroński (GKS).

 

Czerwone kartki: Uwakwe /52' za dwie żółte/, Biernat /69' za dwie żółte/, Wallace /78' za dwie żółte/ (Puszcza).

 

Sędzia: Marek Karkut (Warszawa).

Widzów: 600.

 

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)
1:0 - Dariusz Zjawiński 29'
2:0 - Grzegorz Piesio 85'
2:1 - Dariusz Gawęcki 90+1'

Dolcan Ząbki:Rafał Leszczyński - Rafał Grzelak, Mateusz Długołęcki, Rafał Zembrowski, Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Kamil Mazek (78' Damian Jakubik), Grzegorz Piesio, Damian Świerblewski (90' Piotr Bazler), Bartosz Wiśniewski, Dariusz Zjawiński (76' Paweł Tarnowski).

Olimpia Grudziądz
:Michał Wróbel - Adam Banasiak (67' Adrian Frańczak), Michał Piter-Bucko, Michał Łabędzki, Sławomir Mazurkiewicz, Robert Pisarczuk (84' Mateusz Górka), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Dariusz Gawęcki, Jakub Zabłocki (76' Adrian Bielawski), Adam Cieśliński.

 

Żółte kartki: Mateusz Długołęcki, Grzegorz Piesio, Rafał Leszczyński (Dolcan) oraz Michal Piter-Bucko (Olimpia).

Czerwona kartka
: Michal Piter-Bucko /41' za drugą żółtą/ (Olimpia).

Sędzia
: Paweł Dreschel (Gdynia).

Widzów
: 600.

 

Okocimski Brzesko - Sandecja Nowy Sącz 0:0

 

Okocimski: Marek Pączek - Konrad Wieczorek, Bruno Żołądź, Arkadiusz Ryś, Mateusz Niechciał, Michał Nawrot, Konrad Cebula (74' Patryk Stefański), Maciej Termanowski (58' Damian Buras), Piotr Darmochwał (41' Bartosz Sobotka), Wojciech Wojcieszyński, Michał Szewczyk.

 

Sandecja: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Przemysław Szarek, Arkadiusz Czarnecki, Kamil Słaby, Maciej Bębenek (46' Maciej Górski), Matej Nather, Tomasz Margol, Piotr Kosiorowski (85' Rafał Zawiślan), Łukasz Grzeszczyk, Geworg Badaljan (68' Fabian Fałowski).

 

Żółte kartki: Maciej Górski, Rafał Zawiślan (Sandecja) oraz Damian Buras, Michał Nawrot (Okocimski).

 

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).

Widzów: 700



 

Miedź Legnica - Wisła Płock 0:0

Miedź Legnica: Aleksander Ptak - Krzysztof Wołczek, Tomasz Midzierski, Daniel Tanżyna, Mariusz Zasada, Radosław Bartoszewicz, Adrian Cierpka, Adrian Łuszkiewicz (62' Marcin Garuch), Wojciech Łobodziński (78' Piotr Madejski), Mateusz Szczepaniak, Zbigniew Zakrzewski (62' Marcin Burkhardt).

 

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Bartłomiej Sielewski, Fabian Hiszpański, Jacek Góralski, Piotr Wlazło, Krzysztof Janus (90' Dawid Abramowicz), Paweł Kaczmarek, Filip Burkhardt (63' Łukasz Nadolski), Marcin Krzywicki (78' Tomasz Grudzień).

 

Żółte kartki: Wołczek (Miedź) oraz Stefańczyk 2 (Wisła).

Czerwona kartka: Stefański (Wisła) /60', za dwie żółte/.

 

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

widzów: 1700.

 

GKS Katowice - Flota Świnoujście 1:1 (0:0)
1:0 - Grzegorz Goncerz 76'
1:1 - Piotr Kieruzel 81'


GKS:
Łukasz Budziłek - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Adrian Jurkowski, Rafał Pietrzak, Tomasz Wróbel, Sławomir Duda, Kamil Cholerzyński (69' Grzegorz Goncerz), Grzegorz Fonfara (88' Michał Zieliński), Krzysztof Wołkowicz (55' Janusz Gancarczyk), Przemysław Pitry.

Flota:
Konrad Forenc - Radosław Jasiński, Sebastian Zalepa, Michał Stasiak, Marek Opałacz, Tomasz Mokwa, Piotr Kieruzel, Marek Niewiada, Robert Kolendowicz (84' Bartosz Śpiączka), Krzysztof Bodziony (78' Martins Ekwueme), Ensar Arifović (69' Rafał Grzelak).

Żółte kartki
: Goncerz, Gancarczyk (oraz) Kieruzel (Flota).

Sędzia
: Tomasz Garbowski (Kluczbork).

widzów: 5250.

 

Górnik Łęczna - GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 - Zawistowski 27'
2:0 - Zwoliński 72'

Górnik:
Prusak - Sasin (68' Kozacuks), Szmatiuk, Kalkowski, Mraz - Bonin, Nowak, Bielak, Zawistowski (85' Nikitović), Szałachowski (71' Niedziela) - Zwoliński.

GKS:
Igaz - Krajanowski, Balul, Masternak, Chomiuk - Szczęsny (56' Bizacki), Zunić, Carnota (46' Gąsior), Dzięgielewski (67' Flis), Mączyński - Smółka.

Żółte kartki:
Kalkowski (Górnik) oraz Carnota (GKS).

Sędzia:
Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
Widzów: 2000.


Kolejarz Stróże - Chojniczanka Chojnice  1:1 (1:1)
1:0 - Marcin Stefanik (k.) 37'
1:1 - Jakub Mrozik 39'

Kolejarz Stróże
: Łukasz Radliński - Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Dawid Szufryn, Dariusz Walęciak, Michał Gryźlak, Cheikh Niane, Marcin Stefanik, Wojciech Trochim, Michał Bajdur (85' Patryk Szymański), Janusz Wolański.

Chojniczanka Chojnice
: Konrad Jałocha - Daniel Chyła, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk, Paweł Iwanicki, Tomasz Ostalczyk (76' Marcin Orłowski), Krystian Feciuch, Jakub Mrozik, Artur Pląskowski (62' Maciej Ropiejko), Grzegorz Wojdyga, Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki
: Witold Cichy, Cheikh Niane, Michał Bajdur (Kolejarz) oraz Tomasz Ostalczyk, Tomasz Mikołajczak, Błażej Radler (Chojniczanka).

Sędzia
: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów: 300.

 

Kolejarz Stróże - Chojniczanka Chojnice  1:1 (1:1)
1:0 - Marcin Stefanik (k.) 37'
1:1 - Jakub Mrozik 39'

Kolejarz Stróże
: Łukasz Radliński - Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Dawid Szufryn, Dariusz Walęciak, Michał Gryźlak, Cheikh Niane, Marcin Stefanik, Wojciech Trochim, Michał Bajdur (85' Patryk Szymański), Janusz Wolański.

Chojniczanka Chojnice
: Konrad Jałocha - Daniel Chyła, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk, Paweł Iwanicki, Tomasz Ostalczyk (76' Marcin Orłowski), Krystian Feciuch, Jakub Mrozik, Artur Pląskowski (62' Maciej Ropiejko), Grzegorz Wojdyga, Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki
: Witold Cichy, Cheikh Niane, Michał Bajdur (Kolejarz) oraz Tomasz Ostalczyk, Tomasz Mikołajczak, Błażej Radler (Chojniczanka).

Sędzia
: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów: 300.

 

 tr

 

 

 








Poprzedni Następny

Mapa Strony