05.11.2013

1/8 PP: Arka - Korona 5:1. Faworyt z ekstraklasy znokautowany!

Arka znokautowała Koronę 5:1 i efektownie awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski! Fantastyczny mecz zagrali zółto-niebiescy z ekstraklasową Koroną i może pełna optymizmu przystąpić do bardzo ważnych meczów ligowych!

1/8 finału Pucharu Polski

Arka Gdynia - Korona Kielce  5:1 (1:1)

Bramki: Rzuchowski 13', Jamróz 58', Szwoch 73', Tomasik 88', Rzuchowski 90+3' - Janiec 23'

Arka: Kędra - Glauber, Sobieraj, Juraszek, Radzewicz - Budka (67' da Silva), Rzuchowski, Szwoch, Wojowski (46' Tomasik) - Jamróz, Szubert (72' Aleksander)

Korona: Małecki - Piwowar (46' Gołębiewski), Malarczyk, Dejmek, Sierpina (64' Sylwestrzak), Trojanowski (74' Janota), Marković, Kwiecień, Lenartowski, Janiec, Korzym

Żółte kartki: Juraszek, Wojowski, Radzewicz - Janiec, Marković, Trojanowski

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Widzów: 3485

Zapraszamy na materiał przedstawiający kulisy pucharowego meczu z Koroną Kielce do ARKA-TV

2 min - dość przypadkowo piłka spadła pod nogi Szubertowi znajdujacemu się na 16 metrze, ale nasz napastnik nie opanował piłki, a w przeciwnym razie mógł pokusić się o strzał

7 min - Szwoch sfaulowany 10cm od linii pola karnego! Z rzutu wolnego dobrze uderzył Radzewicz, ale Małecki skutecznie broni!

13 min - goooollll dla Arki! Bardzo głębokie dośrodkowanie Radzewicza dochodzi do Michała Rzuchowskiego, a ten mimo ostrego kąta pokonuje strzałem głową Małeckiego!

16 min - świetne rozegranie rzutu rożnego, po ktorym Szwoch znalazł się na dobrej pozycji do oddania strzału! Zdecydował się jednak na podanie góra to kolegów, a pilka nie dotarła do żadnego z nich...

18 min - po faulu Juraszka na Markoviću, rzut wolny z 25 metrów wykonał Janiec, ale uderzył metr nad bramką!

19 min - znów centruje Radzewicz, a adresatem jest Jamróz, ktorego próba skierowania pilki do bramki została zablokowana!

23 min - 1:1! Szybka akcja Korony - osamotnionego na naszej prawej stronie Jańca dostrzegł Trojanowski, Janiec piłkę przyjął i potężnie uderzył z linii pola karnego, a piłka po odbiciu od poprzeczki wpada do siatki!

25 min - Jamróz pada w szesnastce Korony i wydaje się, że musi być rzut karny, ale gwizdek arbitra milczy!

27 min - Jamróz faulowany ok. 25 metrów od bramki Małeckiego, żółta kartka dla strzelca bramki, Jańca.

28 min - uderzenie Radzewicza zatrzymuje się na murze!

33 min - Adrian Budka idelnie dosrodkował z rzutu wolnego z niemal narożnika pola karnego, do strzału głową doszedł Juraszek i nieznacznie pomylił!

34 min - indywidualna akcja i strzał Adriana Budki już z pola karnego zatrzymuje Małecki!

42 min - 30 metrow od bramki faulowany był Kwiecień. Z rzutu wolnego bardzo dobrze uderzył Janiec i trafił w poprzeczkę! Z dobitką popędził Korzym, ale spudłował z metrów!

45 min - Szubert o mały włos nie wykorzystał nieporozumienia Małckiego z obrońcą! Szczęście pozostało jednak przy bramkarzu Korony

PRZERWA - nieco radosnym futbolem uraczyli kibiców zawodnicy Arki i Korony. W obu ekipach sporo zawodników z bezpośredniego zaplecza wyjściowych, ligowych jedenastek i widać sporo błędów indywidualnych. Gra żółto-niebieskich może się jednak podobać, bo oglądalismy wiele efektownych i udanych zagrań. Obie drużyny, oprócz akcji bramkowych, stworzyły kilka ciekawych sytuacji, które mogły przynieść powodzenie, dlatego remis do przerwy można uznać za sprawiedliwy i oczekiwać ciekawego meczu po zmianie stron.

47 min - Malarczyk z bardzo ostrego kąta strzelił wysoko nad poprzeczką

49 min - Szubert przed polem karnym zdecydował na zbyt wiele dryblingów i stracił piłkę. Ta znalazla się jednak pod nogami Budki, który zdecydował się na strzał, lecz niestety ten okazał się bardzo niecelny.

51 min - ładna akcja oskrzydlajaca Budki, lecz dośrodkowanie zablokowane i rzut rożny dla Arki.

52 min - piłka zagrana na 25 metr do Radzewicza, nasz skrzydłowy uderza, a Małecki spokojnie broni. Byłoby z pewnością groźniej, gdyby Jamróz zdołał zmienić tor lotu piłki!

58 min - fantastyczna akcja i gooollll dla Arki!!! Ok. 20 podań wymienili zawodnicy Arki, aż w końcu Budka zagrał przed bramkę do Jamróza, który wepchnął piłkę do siatki! To pierwsze trafienie dla Arki zawodnika wypożyczonego... z Korony Kielce! Kapitalna wymiana podań między Budką a Szwochem!

63 min - bardzo dobre dośrodkowanie Budki z rzutu rożnego i niewiele zabrakło Szubertowi do siegniecia tej piłki głową!

65 min - strzał z rzutu wolnego Jańca pewnie chwyta Kędra!

67 min - da Silva zmienia najlepszego na placu gry Budkę! Adrian będzie teraz oszczędzał siły na ważny mecz ligowy.

71 min - Arka teraz bardzo mądrze gra piłką po ziemi i zmusza rywali do biegania. Brawo!

72 min - Aleksander zmienia Szuberta!

73 min - ależ piękne trafienie w kierunku dalszego słupka Szwocha i 3:1 dla Arki! Asystę zalicza Krzysztof Sobieraj!

76 min - ależ przyjemnie się patrzy na grę Arki w tym meczu! Korona bezradna!

77 min - Rzuchowski na minimalnym spalonym.

79 min - bardzo mocny strzał Tomasika z 30 metrów, ale też wyraźnie niecelny

80 min - zagranie z głebi pola Jańca do Gołebiewskiego kończy się niedokładnym strzałem głową napastnika Korony

82 min - bardzo dobra pozycja do oddania strzału Kwietnia kończy się posłaniem piłki daleko w trybuny!

83 min - cóż za strzał Aleksandra! Dosrodkowanie Glaubera zgrał przed bramkę Radzewicz, a Aleksander uderzył czysto z przewrotki, ale Małecki czujnie obronił ten strzał!

85 min - komedia pomyłek w polu karnym Arki. Na szczęście pomyłek zawodników Korony...

87 min - Radzewicz chciał sprytnie rozegrać rzut wolny, ale połapali się w tymobrońcy gości!

88 min - 4:1 dla Arki! Korona na kolanach! Szybka akcja żółto-niebieskich, w ktorej da Silva idealnie obsłużył podaniem Tomasika, a ten nie zmarnował tej idealnej sytuacji!

90 min - powinna byc piąta bramka dla gdynian! Tym razem podanie Aleksandra w kierunku nadbiegającego na dalszy słupek Tomasika ciut za mocne!

93 min - 5:1! Nokaut! Rzuchowski wykorzystuje fatalny błąd gości w polu karnym i dobija ich piatym golem!

KONIEC - koncertowa gra Arki w drugiej połowie wprowadziła ją do ćwierćfinału! Arka grała dokładnie, z pomysłem i bardzo efektownie, a najważniejsze, że niezwykle skutecznie. Faworyt z Kielc nie miał nic do powiedzenia i marzenia o pucharze Polski może odłozyć na przyszły rok! Zespół Sikory będzie się z kolei przyglądał rywalizacji w parze Lech Poznań - Miedź Legnica, gdzie wyłoniony zostanie ćwierćfinałowy rywal naszej drużyny.