26.10.2013

Nasi rywale w liczbach: Puszcza Niepołomice.

W tym tygodniu Arka zdobyła już 4 punkty, dzięki wygranej u siebie z Kolejarzem oraz remisowi w wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna. Na zakończenie tygodnia żółto - niebiescy rozegrają kolejne spotkanie tym razem w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą.

Nasi niedzielni rywale zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Drużynę z Niepołomic od 2011 roku prowadzi Dariusz Wójtowicz. W tym roku wprowadził on zespół Puszczy do I ligi. W drużynie z małopolski przed rozpoczęciem sezonu doszło do kilku zmian. Z zespołu odeszli: Maciej Balawender, Łukasz Jurkowski, Marcin Kowalczyk, Tomasz Księżyc, Tomasz Kwedyczneko, Marek Mizia, David Paul, Łukasz Popiela, Jakub Różycki, Leczek Tarasek oraz Konrad Waś. W ich miejsce zakontraktowani zostali: Bartosz Biel, Petar Borovicanin, Paweł Czychowski, Marcin Kowalczyk, Arkadiusz Lewiński, Michał Mikołajczyk, Andrzej Sobieszczyk, Lonkinus Uwakwe oraz Brazylijczyk Wallace, który przyszedł do Puszczy z Arki.

Bilans spotkań Puszczy Niepołomice w sezonie 2013/2014: 2 zwycięstwa –4  remisy – 7 porażek

U siebie: 2 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 3 remisy – 4 porażki

Beniaminek jakim jest Puszcza zdobył w tym sezonie zaledwie 10 punktów, z czego aż 7 na własnym stadionie. Na wyjeździe niepołomiczanie jeszcze nie wygrali, co ciekawe w meczu na obcym stadionie nie udało się wygrać także drużynie GKS - u Katowice, który zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Sezon dla podopiecznych Dariusza Wójtowicza rozpoczął się od 3 porażek, najpierw z Bełchatowem 0:1, z Chojniczanką 1:2 oraz Olimpią Grudziądz 1:3.  Pierwsze zwycięstwo przyszło w 4 kolejce w meczu przeciwko Termalice, niepołomiczanie wygrali to spotkanie 2:0. W kolejnych dwóch meczach Puszcza remisowała w rozmiarze 1:1, najpierw na wyjeździe ze Stomilem, a następnie na własnym stadionie z GKS Tychy.

W następnych dwóch spotkaniach Puszcza przegrała dwukrotnie po 0:1, najpierw z Wisłą Płock, a następnie z Flotą Świnoujście. W kolejnym spotkaniu także nie udało się wygrać i Puszcza musiała zadowolić się wyjazdowym remisem 2:2 z Sandecją. Zwycięstwo niepołomiczanom wymknęło się w 90 minucie. W meczu z Okocimskim, podopieczni Dariusza Wójtowicza zagrali bardzo skutecznie wygrywając aż 4:0. Po tym zwycięstwie przyszedł remis z GKS - em Katowice 1:1. W ostatnich dwóch spotkaniach Puszcza jednak przegrała, najpierw u siebie z Miedzią Legnica 1:4, a następnie z Górnikiem Łęczna na wyjeździe 0:2.

Niepołomiczanie w tym sezonie rozegrali aż 4 spotkania w ramach Pucharu Polski. W fazie przedwstępnej pokonali Stal Sanok po rzutach karnych. W kolejnych dwóch spotkaniach okazywali się lepsi, wygrywając różnicą dwóch bramek, najpierw z Chojniczanką, a następnie z Okocimskim. W 1/16 finału Puszcza trafiła na Jagiellonię Białystok z którą przegrała na własnym stadionie 0:3.

Bilans bramek: 14 strzelonych – 19 straconych

U siebie: 9 strzelonych – 8 straconych

Na wyjeździe: 5 strzelonych – 11 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 14                                Bramki stracone z akcji: 18

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 2                  Bramki stracone z rzutów karnych: 1

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 7                       Bramki stracone w 1. połowie: 8

Bramki strzelone w 2. połowie: 7                       Bramki stracone w 2. połowie: 11

Bilans bramkowy niepołomiczan jest ujemny, 19 bramek straconych to jeden z gorszych wyników w lidze.  Statystyki na własnym stadionie ratuje wysoka wygrana z Okocimskim 4:0. Gorzej było na wyjazdach gdzie udało się zdobyć zaledwie 5 bramek.  Dwie bramki Puszcza zdobyła z rzutów  karnych, natomiast jeden w ten sposób straciła. Bramki strzelone rozkładają się po 7  goli na każdą połów. Natomiast więcej bramek straconych padło w drugich częściach.