19.10.2013

3 liga: Wysokie zwycięstwo rezerw!

Skutecznością błysnęły w dzisiejszym meczu nasze rezerwy. W 12 kolejce 3 ligi Arka II pokonała wyraźnie Koral Dębnica 4:0 (0:0). Wszystkie bramki dla naszego zespołu padły w drugiej połowie spotkania.

12 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia – Koral Dębnica 4:0 (0:0)

Bramki: Gałecki 68’, Szulc 78’, Jankowski 85’, Wardziński 90’

Sędziował: Andrzej Martynowicz (Szczecin)

Widzów: ok. 100

Arka II: Kamola – Stolc, R. Robakowski, P. Robakowski, Sulewski – Pietkiewicz (46’ Nalepa), Gałecki (85’ Mosiejko) – Patelczyk (46’ Wardziński), Aurelio (76’ Szulc), Jankowski – Fujikawa

Jak pierwsi groźnie zaatakowali goście. Już na początku meczu w dogodnej sytuacji znalazł się jeden z zawodników Korala, ale z interwencją zdążył Piotr Robakowski, który wybił piłkę na rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry także było niebezpiecznie, ale na szczęście dla Arki skończyło się na strachu. Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje strzeleckie. Obie drużyny nie stworzyły sobie więcej okazji bramkowych, dlatego do szatni schodziły przy remisie 0:0.

W drugiej połowie Arka zaprezentowała bardzo dobrą skuteczność. W 68 min. z rzutu rożnego dośrodkował Marco Aurelio. W polu karnym doszło do zamieszania, a wybitą poza „szesnastkę” piłkę uderzył Przemysław Stolc. Kierunek lotu zmienił jeszcze Michał Gałecki i ostatecznie futbolówka znalazła się w siatce.

10 minut później na listę strzelców wpisał się Mateusz Szulc. Wprowadzony chwile wcześniej skrzydłowy skorzystał z podania Macieja Wardzińskiego i pokonał bramkarza rywali. W 85 min. w roli asystenta wystąpił japoński pomocnik. Fujikawa „uruchomił”  podaniem z głębi pola Michała Jankowskiego, który wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie.

Wynik meczu ustalił w samej końcówce Maciej Wardziński, który popisał się skutecznym strzałem głową po dośrodkowaniu Jankowskiego. Żółto-niebiescy mogli wygrać wyżej, ale bardzo dobrych sytuacji nie wykorzystali w drugiej połowie Jankowski i Wardziński. Ten ostatni mogł mieć także drugą asystę, lecz zmiast podawać do Fujikawy niepotrzebnie strzelał.

Trener Grzegorz Witt po meczu cieszył się z 3 punktów:

- Pierwsza połowa wyglądało w naszym wykonaniu, delikatnie mówiąc średnio. Gra nam się niezbyt „kleiła" i mieliśmy problemy ze stwarzaniem sytuacji podbramkowych. Po zdobyciu pierwszej bramki grało nam się łatwiej. Zaczęliśmy stwarzać sobie dogodne okazje. Mogliśmy wygrać wyżej, gdyż mieliśmy jeszcze dwie świetne okazje, ale trzeba się cieszyć z tych 4 bramek.

Nasz zespół potwierdza więc coraz lepszą formę. W ostatnich 3 spotkaniach zdobył 7 punktów, dzięki czemu systematycznie przesuwa się w górę tabeli. Obecnie gdynianie zajmują 11 miejsce, wyprzedzając m.in. lokalnego rywala Bałtyk.

Właśnie drużyna biało-niebieskich będzie najbliższym rywalem podopiecznych Grzegorza Witta. Derby Gdyni odbędą się w przyszłą sobotę (26.10) o godz. 17.00 na Narodowym Stadionie Rugby.