26.09.2013

Statystyka meczu GKS Bełchatów - Arka. Szczęśliwa "7" dla Arki!

Przed meczem bilans spotkań oba zespoły miały równy. Siódme zwycięstwo odniosła Arka i potwierdziła, że w ostatnich sezonach to ona jest w tej parze lepsza. Było to jednocześnie pierwsze zwycięstwo Arki na boisku w Bełchatowie!

Stało się to w najlepszym możliwym momencie tej rundy po 3 spotkaniach bez wygranej. Autorem "złotej bramki" był kapitan drużyny Tomasz Jarzębowski. To 73 występ "Jarzy" w Arce i jego bramka nr 10. Szczególna bo zakończona kołyską dla jego synka Piotrusia. Długo Tomek czekał na ten moment, ale jak powiedział po meczu "wziął sprawę w swoje ręce", a właściwie nogi i kapitalnym strzałem z wolnego pokonał bramkarza Bełchatowa! Wcześniej znakomicie grał w defensywie.

Nasz kapitan trafia z reguły  w meczach zwycięskich! Oby teraz taka seria przytrafiła się naszej drużynie! Tym razem w odróżnieniu do Katowic, podróż z Bełchatowa będzie radosna!

Samo spotkanie do przerwy nie zapowiadało dobrego zakończenia dla naszej drużyny. Arka nie oddała celnego strzału , a gospodarze trafili w poprzeczkę i piłka szczęśliwie odbiła się na linię bramkową i trafiła do Michała Szromnika. W 2 połowie gospodarze nie potrafiący wykorzystać dobrych sytuacji zaczęli faulować i oprócz zółtych i czerwonych kartek zostali ukarani przez Arkę ze wspomnianego rzutu wolnego.

Ta wygrana jest bezcenna i przy kolejnym zwycięstwie pozwoli Arce wrócić na kurs w górę tabeli!

W meczu tym debiutował w Arce Kamil Juraszek i "zaliczył" żółtą kartkę oraz popisał się znakomitą interwencją w 63 min meczu.