17.09.2013

Nasi rywale w liczbach: GKS Katowice

Żółto - niebiescy w dwóch ostatnich spotkaniach na własnym stadionie zdobyli tylko 1 punkt. Już w środę będzie okazja do odrobienia strat za sprawą zaległego spotkania z GKS - em Katowice. Będzie to pierwszy z trzech pojedynków wyjazdowych, za każdym razem przeciwnikiem będą "Górnicy".

Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe w obozie naszego najbliższego rywala to najważniejsze rzeczy działy się po rozpoczęciu sezonu. Po porażce 0:5 z GKS - em Bełchatów pracę stracił Rafał Górak. W jego miejsce trenerem "Gieksy" został Kazimierz Moskal. W przerwie letniej doszło także do kilku zmian w składzie. Z zespołu odeszli m.in. Jan Beliancin, Michal Farkas, Jacek Kowalczyk, Deniss Rakels, Witold Sabela oraz Bartosz Sobotka. W ich miejsce zakontraktowano m.in. Aleksandra Januszkiewicza, Rafała Pietrzaka, Roberta Widawskiego, Patryka Widucha oraz Tomasza Wróbla.

Bilans spotkań GKS - u Katowice  w sezonie 2013/2014: 3 zwycięstwa – 1 remis – 3 porażki

U siebie: 3 zwycięstwa – 0 remisów – 0 porażek

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 1 remis – 3 porażki

GKS Katowice znakomicie radzi sobie na własnym obiekcie, gdzie w 3 dotychczasowych spotkaniach zdobył komplet punktów. Gorzej "Gieksa" spisuje się na wyjazdach, gdzie zdobyli zaledwie jedno oczko. "Trójkolorowi" sezon rozpoczęli od porażki 0:1 z Flotą Świnoujście. Jednak w drugiej kolejce zdobyli 3 punkty na własnym stadionie, pokonując Sandecję 2:0. W następnym spotkaniu był pierwszy punkt zdobyty na wyjeździe po remisie 1:1 z Okocimskim.  Mecz wyjazdowy 4 kolejki z GKS - em Bełchatów był ostatnim na ławce trenerskiej dla Rafała Góraka. Po porażce 0:5 na wyjeździe przestał on być trenerem katowiczan. W następnym spotkaniu zespół poprowadził Tomasz Owczarek, pod wodzą którego drużyna pokonała Miedź Legnica 1:0. Debiut nowego trenera - Kazimierza Moskala, przypadł na porażkę 0:3 w wyjazdowym spotkaniu z Łęczną. W związku z przełożonym spotkaniem 7 kolejki z Arką, następne spotkanie "Gieksa" rozegrała z ubiegłą sobotę z Energetykiem ROW Rybnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1.

Podobnie jak żółto- niebiescy, katowiczanie dalej grają w rozgrywkach Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu Wigier Suwałki 2:0, oraz Podbeskidzia Bielsko - Biała 2:1. GKS zagra w kolejnej fazie z Zawiszą Bydgoszcz.

Bilans bramek: 6 strzelonych – 11 straconych

U siebie: 5 strzelonych – 1 stracona

Na wyjeździe: 1 strzelona – 10 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 5                                 Bramki stracone z akcji: 11

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1               Bramki stracone z rzutów karnych: 0

Bramki zdobyte samobójcze: 0                        Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 3                     Bramki stracone w 1. połowie: 4

Bilans bramkowy "Trójkolorowych" jest ujemny. Na własnym stadionie natomiast bilans wygląda bardzo dobrze, tylko 1 stracona bramka w spotkaniu ostatniej kolejki z ROW-em Rybnik.  Dużo gorzej wygląda bilans wyjazdowy, tylko 1 zdobyta bramka wobec 10 straconych goli. Jedna bramka stracona padła z rzutu karnego. Bramki strzelone rozłożyły się równomiernie pomiędzy części spotkań - po 3 bramki. Natomiast więcej bramek traconych pada w drugich połowach.