12.09.2013

Nasi rywale w liczbach: Miedź Legnica.

W czasie gdy żólto - niebiescy trenowali i rozgrywali sparing z Zawiszą Bydgoszcz, najbliższy rywal ligowy - Miedź Legnica rozgrywała swoje spotkanie z Górnikiem Łęczna. "Miedzianka" przegrała na własnym stadionie 1:2. Obie bramki dla "Górników" zdobył Paweł Zawistowski. Posadą za porażkę zapłacił trener Rafał Ulatowski. W Gdyni zespół prawdopodobnie poprowadzi asystent - Piotr Tworek. Miedź jest jedną z dwóch drużyn w I lidze, która jeszcze nie wygrała.

W przerwie letniej do największej zmiany doszło na ławce trenerskiej. Do uznanych nazwisk w kadrze dołączył także dobrze znany kibicom w Polsce trener - Rafał Ulatowski. Jak jednak wspomnieliśmy na wstępie przygoda z Miedzią nie trwała długo. Zmiany następiły także w kadrze zespołu, drużynę opuścili m.in.: Artur Marciniak, Marcin Nowacki, Patryk Szymański oraz Alexandre. W ich miejsce do drużyny dołączyli m.in.: mający za sobą występy w Arce - Radosław Bartoszewicz, Mateusz Fedyna, Marcin Garuch, Tomasz Midzierski oraz powracający do gry po dyskwalifikacji - Wojciech Łobodziński. W kadrze zespołu są m.in. dobrze znani z Gdyni Andrzej Bledzewski i Zbigniew Zakrzewski oraz Piotr Kasperkiewicz, Radosław Bartoszewicz i Piotr Madejski.

Bilans spotkań Miedzi Legnica w sezonie 2013/2014: 0 zwycięstwo – 3 remisy – 4 porażki

U siebie: 0 zwycięstw – 1 remis – 2 porażki

Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 2 remisy – 2 porażki

Faworyzowany przez wielu ekspertów do awansu zespół z Legnicy zmagania ligowe rozpoczął od wyjazdu do beniaminka z Płocka. Gdzie tamtejsza Wisła po 10 minutach gry przegrywała już 0:2. Obraz gry zmieniła jednak czerwona kartka dla Tomasza Midzierskiego, Wisła zdołała stan meczu wyrównać, a w końcowych minutach miała szansę na zwycięską bramkę. W kolejnym meczu Miedź gościła na własnym stadionie Flotę Świnoujście, "Wyspiarze" wygrali to spotkanie 2:1, a jedną z bramek zdobył Charles Nwaogu. Kolejne dwa spotkania to remisy bezbramkowe, najpierw z Sandecją na wyjeździe, a następnie z Okocimskim u siebie. "Miedzianka" następne dwa pojedynki rozegrała na wyjeździe, najpierw uległa Katowicom 0:1, a następnie drużynie z Bełchatowa 1:2. W ostatniej kolejce legniczanie gościli "Górników" z Łęcznej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla łęcznian.

Drużyna z Legnicy sezon rozpoczęła od rozgrywek pucharowych, wygrywając na wyjeździe 4:0 z Odrą Opole. W kolejnej rundzie zmierzyli się z Olimpią Grudziądz także na wyjeździe. Tym razem rozgromili swoich przeciwników 3:0, a hat- trickiem popisał się Jakub Grzegorzewski. W 1/8 finału zmierzą się z Lechem Poznań na własnym stadionie.

Bilans bramek: 5 strzelonych – 9 straconych

U siebie: 2 strzelone – 4 stracone

Na wyjeździe: 3 strzelone – 5 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 5                                    Bramki stracone z akcji: 7

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                   Bramki stracone z rzutów karnych: 2

Bramki zdobyte samobójcze: 0                           Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 2                        Bramki stracone w 1. połowie: 4

Bilans bramkowy "Miedzianki" jest ujemny, w 7 spotkaniach drużyna ta zdobyła tylko 5 bramek. Na wyjeździe zdobyła trzy bramki, a straciła pięć goli. Dwie z nich padły z rzutów karnych. Więcej bramek zespół zdobywa i traci w drugich połowach spotkań.

2

Najwięcej bramek w spotkaniach Miedzi pada w pierwszych i ostatnich minutach spotkań. Po dwie bramki strzelone zostały w pierwszych i ostatnich kwadransach. Najwięcej bramek straconych padło po wznowieniu spotkań w drugiej połowie - 3 gole.

Statystyki zawodników:

Najwięcej minut na boisku:

Daniel Tanżyna - 630 minut (7 spotkań),

Radosław Bartoszewicz - 540 minut (6 spotkań),

Tomasz Midzierski - 530 minut (6 spotkań).

Najlepszy strzelec:

Jakub Grzegorzewski, Mateusz Szczepaniak - po 2 bramki,

Zbigniew Zakrzewski - po 1 bramce.

Najostrzej grający:

Tomasz Midzierski - 1 czerwona kartka,

Adrian Cierpka, Adrian Woźniczka - po 2 żółte kartki,

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku, wszystkie spotkania w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Daniel Tanżyna. Sześć pełnych spotkań ma na swoim koncie były gracz Arki - Radosław Bartoszewicz. Dwóch zawodników zdobyło po dwie bramki na Miedzi - Jakub Grzegorzewski oraz Mateusz Szczepaniak. Jedną czerwoną kartkę otrzymali zawodnicy Miedzi w dotychczasowych pojedynkach - "czerwień" ujrzał Tomasz Midzierski. Po dwie żółte kartki na kocie ma Adrian Cierpka oraz Adrian Woźniczka.

"Arkowcy" w ostatniej kolejce pauzowali ze względu na występy zawodników w kadrze młodzieżowej. W tym czasie rozegrali, przegrany 0:1, sparing z Zawiszą Bydgoszcz. Kolejny przeciwnik Arki będzie liczył na przełamanie. Po fatalnym początku Miedź przyjedzie zapewne po 3 punkty, a zajmowane ostatnie miejsce przez legniczan nie może uśpić czujności gdynian.