TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

12.08.2013

3 kolejka za nami: Nikt "nie uciekł".

Po 3 kolejce spotkań nie ma już zespołu 1 lidze, który nie straciłby punktów. Dla Arki , która przegrała w Płocku oznacza to, że nie ma zespołu, który uciekłby żółto-niebieskim na więcej niż dystans 3 punktów.

 

Tabela jest niezwykle „płaska” i od lidera (a w właściwie...4 liderów) do 11 drużyny mamy dystans właśnie 3 „oczek”. Okazji do bycia samodzielnym liderem nie wykorzystały: Dolcan po remisie w Olsztynie, Flota po podziale punktów z Górnikiem Łęczna u siebie (strata bramki w doliczonym czasie gry- Maciej Szmatiuk)  i beniaminek Chojniczanka, która uległa spadkowiczowi z Bełchatowa u siebie 0:1.

 

Dla Górnika oraz Chojniczanki to pierwsze punkty w sezonie. Bez dorobku pozostają Puszcza oraz Kolejarz Stróże.

 

Teraz przed większością drużyn 1 –ligowych przerwa weekendowa na mecze 1/16 Pucharu Polski. Arka w niedzielę o 18.30 podejmuje Ruch Chorzów – zespół, który jako pierwszy pokonał w tej kolejce Ekstraklasy Legię Warszawa.

 

Powrót do ligi 21 sierpnia w środę. Arka zagra wtedy w Gdyni z Flotą Świnoujście i nie ma lepszej drogi dla naszej drużyny, aby pozytywnym wynikiem odpowiedzieć na wpadkę w Płocku.

 

 

Wyniki 3 kolejki spotkań 1 ligi:

 

Wisła Płock - Arka Gdynia 2:1 (2:0)
1:0 - Marcin Krzywicki 24'
2:0 - Janusz Dziedzic 41'
2:1 - Tomasz Jarzębowski 68'

 

RELACJA I SKRÓT Z MECZU

 

Wisła: Szczepankiewicz - Stefańczyk, Magdoń, Radić, Mysona, Janus, Góralski, Burkhardt, Dziedzic (56' Sielewski), Kaczmarek (72' Grudzień), Krzywicki (82' Grzelak).

 

Arka: Szromnik - Kubowicz (69' Szubert), Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik, Marcus Vinicius, Pruchnik, Szwoch, Radzewicz (62' Glauber), Jamróz (46' Rzuchowski), Aleksander.

 

Żółte kartki: Góralski, Burkhardt, Magdoń, Radić (Wisła) oraz Aleksander (Arka).

Czerwona kartka: Burkhardt /20' za drugą żółtą/ (Wisła).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

 

Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:0


Sandecja: Cabaj - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Certik (61' Zawiślan), Nowak, Szczepański, Kosiorowski (21' Bębenek) - Grzeszczyk (90 + 2' Tokarz) - Giel

Miedź: Ptak - Bartczak, Tanżyna, Midzierski, Woźniczka - Madejski (70' Garuch), Kasperkiewicz, Bartoszewicz, Zasada - Fedyna (65' Cierpka) - Zakrzewski (77' Grzegorzewski)

Żółta kartka: Bębenek - 90' (Sandecja)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Widzów: 1000

 

Olimpia Grudziądz - Puszcza Niepołomice 3:1 (0:0)
1:0 - Maciej Kowalczyk 57'
1:1 - Paweł Moskwik 59'
2:1 - Maciej Rogalski 61'
3:1 - Marcin Smoliński 90+4'

 

Olimpia: Michał Wróbel - Maciej Rogalski, Marcin Woźniak, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Adrian Bielawski, Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki, Marcin Smoliński (90+5' Sławomir Mazurkiewicz), Adam Cieśliński (89' Robert Szczot), Maciej Kowalczyk (77' Piotr Ruszkul).

 

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Damian Szymonik, Marcin Biernat (89' Paweł Strózik), Petar Borovicanin, Longinus Uwakwe, Mateusz Cholewiak, Jarosław Lizak (62' Łukasz Nowak), Dawid Kałat, Sebastian Janik, Paweł Moskwik (60' Paweł Czychowski), Wallace Benevente.

 

Żółte kartki: Petar Borovicanin (Puszcza)

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

 

Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki 1:1 (0:1)


0:1 - Grzegorz Piesio 24'
1:1 - Paweł Głowacki 77'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz, Kamil Hempel, Dawid Kucharski, Paweł Głowacki, Dominik Kun (72' Daniel Michałowski), Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (84' Szymon Kaźmierowski), Tomasz Bzdęga (65' Bartosz Papka), Paweł Łukasik.

Dolcan Ząbki: Rafał Leszczyński - Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak, Damian Jakubik, Bartosz Osoliński, Szymon Matuszek, Kamil Mazek (76' Tomasz Prejs), Grzegorz Piesio, Paweł Tarnowski (89' Dawid Ryndak), Dariusz Zjawiński (68' Marcin Figiel), Bartosz Wiśniewski.

Żółte kartki: Jegliński, Głowacki, Bucholc, Kucharski (Stomil) oraz Zjawiński, Figiel, Grzelak (Dolcan).

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

 

GKS Tychy - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (2:2)


1:0 Smółka 2'
1:1 Kurzawa 24'
1:2 Feruga 30'
2:2 Flis 44'

 

GKS: Misztal - Krajanowski, Balul, Kopczyk, Chomiuk, Mączyński, Zunić, Gąsior (51' Sadowski), Szczęsny (83' Dzięgielewski), Flis (59' Mąka), Smółka.

 

ROW: Skrzeszewski - Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba, Muszalik, Staniczek (65' Jary), Wieczorek, Feruga, Kurzawa (84' Słodowy), Cisse (83' Buchała).

 

Żółte kartki: Krajanowski, Mąka, Kopczyk (GKS) - Cisse, Staniczek, Grolik (ROW).

Czerwone kartki: Krajanowski - za drugą żółtą (GKS).

 

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

 

Flota Świnoujście - Górnik Łęczna 1:1 (0:0)
1:0 - Krzysztof Bodziony 76'
1:1 - Maciej Szmatiuk 90+1'

 

Flota: Gąsiński, Jasiński, Kieruzel, Zalepa, Opałacz, Wrzesień, Szałek, Niewiada, Grzelak (84' Mysiak), Bodziony (92' Nnamani), Nwaogu (67' Śpiączka).

 

Górnik: Socha, Tadrowski, Bielak, Szmatiuk, Sasin, Kozacuks (46' Wiązowski), Nowak, Nikitović, Bonin, Niedziela (86' Szpak), Zwoliński.

 

Żółte kartki: Opałacz (Flota) oraz Kozacuks, Niedziela, Nikitović (Górnik).

Czerwona kartka: Marek Opałacz /40', za drugą żółtą/ (Flota).

 

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Widzów: 1600.

 

Okocimski Brzesko - GKS Katowice 1:1 (0:1)


0:1 - Zieliński 13'
1:1 - Darmochwał 90+3

 

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał - Abubakar (66' Wieczorek), Brud, Cebula (57' Nawrot) - Darmochwał, Buras (40' Termanowski), Wojcieszyński.

 

GKS: Budziłek - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Chwalibogowski - Duda, Figiel - Gancarczyk (56'Wołkowicz), Pitry, Wróbel (69' Cholerzyński) - Zieliński (34' Kowalczyk).

 

Żółte kartki: Jacek, Brud, Niechcia (Okocimski) oraz Czerwiński, Jurkowski (GKS).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

 

Widzów: 400

 

Chojniczanka Chojnice - PGE GKS Bełchatów 0:1 (0:1)


0:1 - Paweł Baranowski 44'

Chojniczanka Chojnice: Konrad Jałocha - Daniel Chyła, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk (46' Filipe Godinho), Grzegorz Wojdyga (75' Karol Ziąbski), Krystian Feciuch, Kosuke Ikegami (63' Marcin Orłowski), Paweł Iwanicki, Artur Pląskowski, Tomasz Ostalczyk, Maciej Ropiejko.

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz - Adrian Basta, Maciej Wilusz, Paweł Baranowski, Raul Gonzalez Guzman, Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Mateusz Mak (82' Michał Renusz), Bartłomiej Bartosiak (87' Kamil Poźniak), Michał Mak, Patryk Rynkiewicz (70' Łukasz Wroński).

Żółte kartki: Grzegorz Wojdyga, Tomasz Ostalczyk (Chojniczanka) oraz Michał Mak, Grzegorz Baran, Raul Gonzalez Guzman (PGE GKS).

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Widzów: 2500.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza- Kolejarz Stróże  2:0 (1:0)

 

 1:0 Pawlusiński 41, 2:0 Horvath 82.

 

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Karol Piątek, Łukasz Pielorz, , Dalibor Pleva,  Jakub Kiełb –Dariusz Pawlusiński (84 Dariusz Jarecki), Vojtech Horvath,  Dawid Sołdecki,  Damian Piotrowski (7 Tomasz Foszmańczyk)  - Andrzej Rybski (75  Piotr Piekarski)- Emil Drozdowicz

 

Kolejarz Stróże: Łukasz Radliński -  Michał Gryźlak,  Dawid Szufryn (9 Krzysztof Kaliciak), Krzysztof Markowski,  Dariusz Walęciak – Piotr Rocki (46 Marcin Klatt),  Wojciech Trochim, Cheikh Tidiane Niane,  Łukasz Bocian, Patryk Szymański (59 Michał Bajdur) - Janusz Wolański.

 

Żółta kartka: Klatt

Sędziował: Robert Małek (Zabrze)

Widzów 1350.

 

tr








Poprzedni Następny

Mapa Strony