18.06.2013

Arka w liczbach cz.2: Rycerze wiosny

W części pierwszej podsumowania sezonu żólto- niebieskich przedstawiony został cały sezon w liczbach. Tym razem skupimy się na poczynaniach "Arkowców" w rundzie wiosennej. Jak się okazało wypada ona bardzo okazale, ponieważ Arka wiosną była drugą najlepszą drużyną w lidze ustępując jedynie Zawiszy zaledwie o 1 punkt.

Bilans spotkań Arki Gdynia w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013: 10 zwycięstw  – 3 remisów –  4 porażki

U siebie: 5 zwycięstw – 1 remis – 2 porażki

Na wyjeździe: 5 zwycięstw – 2 remisy – 2 porażki

Bilans spotkań Arki w rundzie wiosennej jest dużo lepszy od tego z jesieni. Wtedy żółto - niebiescy przegrali na własnym stadionie aż 5 spotkań, wygrywając zaledwie 4 razy i ani razu nie remisując. Na wiosnę mimo jednego meczu rozegranego mniej bilans jest lepszy. Podobnie wygląda sytuacja ze spotkaniami wyjazdowymi, w rundzie jesiennej zespól zdobył 12 punktów po 3 zwycięstwach i 3 remisach. W rundzie wiosennej udało się poprawić ten wynik i zdobyć 17 punktów.

Rundę wiosenną Arka rozpoczęła od wygranej na wyjeździe z Wartą oraz remisu z Cracovią na własnym stadionie. Jednak w kolejnych 5 spotkaniach zdołała wygrać zaledwie jedno spotkanie – z Kolejarzem Stróże oraz zremisować z Zawiszą Bydgoszcz. Trzykrotnie rywale okazywali się lepsi - Bogdanka Łęczna, Termalica, a całą serię zakończyła wysoka porażka 0:3 na wyjeździe z Flotą Świnoujście.

Po tym spotkaniu żółto – niebiescy złapali wiatr w żagle i z możliwych 30 punktów zdobyli aż 25 oczek. Jedynie punkty stracono po remisie w Legnicy oraz porażce na własnym stadionie ze Stomilem Olsztyn. Seria miała swój początek w meczu z Polonią Bytom wygranym na własnym stadionie 3:1. Następnie były wygrane po 2:1, najpierw na wyjeździe z Sandecją, a w kolejnym spotkaniu z GKS Tychy na własnym stadionie. Z kolejnego wyjazdu Arka przywiozła 1 punkt po remisie w Legnicy, a następnie wygrała przy Olimpijskiej z Okocimskim 3:1. Po tym spotkaniu żółto - niebieskich czekały dwa trudne wyjazdy - do Grudziądza oraz Katowic. Z obu stadionów „Arkowcy” przywieźli 3 punkty, wygrywając z Olimpią 1:0 a z GKS - em 2:1. Niestety w kolejnym meczu fantastyczna seria dobiegła końca. Arka zagrała bardzo nieskutecznie w meczu ze Stomilem, natomiast Olsztynianie wykorzystali swoją szansę i wywieźli z Gdyni 3 punkty. W ostatnim swoim meczu żółto - niebiescy pokazali, że potrafią wygrywać z każdym i wygrali na wyjeździe 4:1 z sąsiadem w tabeli - Dolcanem Ząbki.

Bilans bramek: 27 strzelonych – 16 straconych

U siebie: 15 strzelonych – 6 straconych

Na wyjeździe: 12 strzelonych – 9 straconych

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 24                                   Bramki stracone z akcji: 4

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 3                   Bramki stracone z rzutów karnych: 1

Bramki zdobyte samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 1

Bramki strzelone w 1. połowie: 12                       Bramki stracone w 1. połowie: 7

Bramki strzelone w 2. połowie: 12                       Bramki stracone w 2. połowie: 9

Bilans bramkowy żółto- niebieskich wiosną jest dodatni. W porównaniu z rundą jesienną "Arkowcy" poprawili zwłaszcza skuteczność, strzelili o 8 bramek więcej. Zwłaszcza na własnym obiekcie statystyka zdobytych bramek wygląda dużo lepiej. Arka zdołała strzelić 3 bramki z rzutów karnych, a straciła w ten sposób tylko 1 bramkę. Bramki strzelone rozkładają się równomiernie pomiędzy obie połowy - po 12 goli. Natomiast więcej bramek żółto - niebiescy tracili w drugich połowach.