09.06.2013

3 liga: Remis rezerw z Dębem Dębno. Utrzymanie w lidze pewne!

W 28 kolejce 3 ligi Grupy Bałtyckiej Arka II Gdynia zremisowała na własnym stadionie z Dębem Dębno 1:1. Wynik spotkania został ustalony już do przerwy. Po 28 kolejkach nasze rezerwy zajmują 9 miejsce w tabeli.

28 kolejka 3 ligi Grupy Bałtyckiej:

Arka II Gdynia – Dąb Dębno (1:1)

Bramki: K. Patelczyk (28’) – Sarbinowski (45’)

Żółte kartki: Sztandar (Arka II)

Czerwona kartka: Sztandar (58'-za drugą żółtą)

Sędziował: Marcin Siedlecki (Koszalin)

Widzów: 100

Arka II: Szlaga - Haberka, Sztandar, P. Robakowski, Strzelecki - Pietkiewicz - Brzuzy, Bębenek, Słowiński, Wojowski - K. Patelczyk (68' Róg)

Żółto-niebiescy objęli  prowadzenie w 28 min. gry. Składną akcję przeprowadzili wówczas Paweł Wojowski i Kamil Patelczyk. Ten ostatni zakończył ją precyzyjnym strzałem prawą nogą w długi róg i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Niestety tuż przed przerwą padło wyrównanie. W 45 min. goście wykonywali rzut wolny z boku boiska. Niepewną interwencję Macieja Szlagi wykorzystał Piotr Sarbinowski dobijając z bliska piłkę do bramki.

Przez znaczną część drugiej połowy Arka musiała sobie radzić w osłabieniu. W 58 min. boisko w wyniku dwóch żółtych kartek musiał opuścić Michał Sztandar. W kolejnych minutach goście stworzyli sobie trzy dogodne okazje, ale żadnej nie potrafili zamienić na gola. Po stronie rezerw przed szansą stanął Piotr Pietkiewicz, ale wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Ten remis można określić mianem zwycięskiego, gdyż zapewnił on żółto-niebieskich pozostanie w 3 lidze. Radości nie ukrywał trener Grzegorz Witt, którego zdaniem obecność rezerw na tym szczeblu rozgrywek jest niezwykle ważna jako element szkoleniowy dla młodych piłkarzy.

- Z pewnością jest to dla nas zwycięski remis, gdyż już wiemy, że utrzymaliśmy się w lidze. Wiele osób w to wątpiło. Przejmowaliśmy drużynę w trudnej sytuacji, z małą ilością punktów i bramek. Udało się jednak przekonać chłopaków, że utrzymanie jest możliwe i nasze wiosenne wyniki to pokazały. Myslę, że warto w nas dalej inwestować i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zagramy także na szczeblu 3 ligi.

Naszym rezerwom zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze. W przyszły weekend derbowa potyczka z Bałtykiem, a za dwa tygodnie kończące sezon spotkanie z Koralem Dębnica. Dodajmy, że awans do 2 ligi zapewniła sobie drużyna Błękitnych Stargard Szczeciński.