02.06.2013

Juniorzy Starsi: Jeszcze jeden krok! Wygrane liderów.

W przedostatniej kolejce Ligi Makroregionalnej juniorow starszych Arka nie zawiodła wygrywając z Elaną Toruń 3:1. Wygrana cenna bo odniesiona po grze w osłabieniu od 35 minuty! Najgroźniejszy rywal Arki wygrał 2:1.

Liga Makroregionalna Juniorów Starszych - grupa północno-zachodnia - 13. kolejka:

Arka Gdynia - TKP Elana Toruń 3:1 (2:1)

Bramki: Wojowski 2 (24' 33'), Szulc 59' - ? 32'

Arka JS: Kędra - Sulewski (80' Dampc), Marcjanik, R. Robakowski, Stolc (88' Maślak) - Nalepa (46' Gałecki), Matys -  Szulc (70' Wesołowski), Kreft (46' S. Bartlewski), Wojowski - Wardziński (62' Jankowski)

Żółta kartka: Nalepa

Czerwona kartka: Wojowski (35')

Arka prowadzi korespondencyjny pojedynek z Lechem Poznań. W bezpośrednich meczach Arka ma na koncie zwycięstwo i remis. Do końca pozostała 1 kolejka.  Arka zagra z Pogonią Szczecin, a Lech w Gdańsku z Lechią. Do awansu wystarczy minimalna wygrana!

Jak widać po wynikach zarówno w rywalizacji juniorów starszych jak i młodszych w ostatnich kolejkach zajmowane w tabeli miejsce nie ma praktycznie znaczenia. Tak było ostatnio gdy nasi juniorzy młodsi ograli Zawiszę, także starsi męczyli się u siebie z rywalami z Bydgoszczy, którzy potem ograli u siebie Lechię.

Juniorzy starsi grają w optymalnym zestawieniu. Awans do finału Mistrzostw Polski jest priorytetem. Dziś łatwo nie było , ale mimo trudnej sytuacji i gry w osłabieniu od 35 min. podopieczni Krzysztofa Janczaka „dowieźli“ wygraną do końca.

We wszystkim co istotne w tym meczu w pierwszej połowie, uczestniczył znakomicie spisujący się w tych rozgrywkach i wyróżniający od początku Paweł Wojowski. Dodać należy, że ta dyspozycja została doceniona w dwóch ostatnich meczach przez trenera Pawła Sikorę, który dał mu szansę gry i debiutu w zespole seniorów. Przykład Pawła pokazuje, że także dobra gra w zespole juniorskim jest dzisiaj przepustka do gry w seniorach.

Właśnie „Wojo“ w 23 minucie po faulu wspaniałym  strzałem tuż przy  słupku dal prowadzenie żółto-niebieskim. Niestety nie udało się „pójść za ciosem i 9 minut później goście wyrównali. Zawodnik Elany mocnym strzałem nie dał szans Dawidowi Kędrze. To jakby obudziło naszych zawodników i już po chwili Wojowski technicznym strzałem przerzucił piłkę nad bramkarzem.

Bohater pierwszej połowy w 35 min. otrzymał czerwoną kartkę, po „rewanżu: za faul. To na pewno sytuacja z której nasz zawodnik powinien wyciągnąć wniosek na przyszłość.

Mimo osłabienia jeszcze tuż przed końcem połowy Arkowcy mieli znakomitą sytuację na podwyższenie wyniku. Niestety Mikołaj Kreft po kontrze strzelił prosto w bramkarza. Nasi juniorzy  świetnie radzili sobie w drugiej połowie i pokazali większą dojrzałość. Udokumentowali to już pod koniec pierwszego kwadransa gdy w 59 min. Sebastian Bartlewski zagrał do Mateusza Szulca, a ten znakomitym strzałem podwyższył prowadzenie na 3:1.

Do końca wynik już nie uległ zmianie mimo szans z obu stron. Okazje ze strony Arki mieli Michał Gałecki, Damian Matys i Robert Sulewski. Goście zagrozili bramce Kędry w 81 min. ale od utraty bramki uratowała nasz zespół poprzeczka.

Ostatni krok do awansu nasi muszą zrobić na boisku Pogoni Szczecin! Dziś młodzi "Portowcy" ulegli Lechowi 1:2 i tym samym o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka spotkań. Trener Krzysztof Janczak może już przygotowywać  taktykę na to spotkanie!