04.05.2013

3 liga: Pechowa porażka Arki II.

Na siedmiu spotkaniach zakończyła się świetna passa bez porażki Arki II. W 23 kolejce spotkań 3 ligi podopieczni Grzegorza Witta ulegli minimalnie i pechowo Chemikowi Police 0:1 (0:0).

23. kolejka III ligi

Chemik Police – Arka II Gdynia 1:0 (0:0)

Bramka: Szewczykowski (70’)

Chemik: Rusek – Baranowski, Kalinowski, Szewczykowski, Jakubiak – Krawiec, Bieniek, Ciołek, Majak, Jóźwiak – Andrzejewski

Arka II: Szlaga – Sulewski, Haberka, P. Robakowski, Strzelecki – K. Patelczyk, Słowiński, Dettlaff, Róg (65’ Jankowski) – D. Patelczyk (80’ Kowalczyk) – Patok (72’ Fierka)

Sędziował: Mirosław Cyrson (Bytów)

Nasza drużyna udała się do Polic bez wielkich wzmocnień z pierwszego zespołu. Do dyspozycji trenerów byli tylko Maciej Szlaga i Marcin Dettlaff. W Gdyni pozostała też spora grupa młodszych zawodników, którzy przygotowują się do jutrzejszych derbów z Lechią Gdańsk w Makroregionalnej Lidze Juniorów.

W pierwszej połowie Arka starała się przyjmować ataki rywala i nastawiła się na grę z kontrataku. Obie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej okazji. Po strzale zawodnika Chemika fantastyczną interwencją popisał się Maciej Szlaga. Z kolei przed szansą dla żółto-niebieskich stanął Karol Róg.

Po przerwie obraz gry zbytnio nie uległ zmianie. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 70 min. meczu. Wówczas to Paweł Szewczykowski zdecydował się na dośrodkowanie z lewej strony, po którym piłka niespodziewanie ugrzęzła w siatce.

Nasza drużyna próbowała odrobić straty. Groźnie uderzał Fabian Słowiński, ale kapitalnie spisał się w bramce Piotr Rusek. Dwa razy uderzał też debiutujący w 3 lidze Michał Fierka, ale górą był ponownie bramkarz Chemika. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i niestety pierwsza porażka Arki II na wiosnę stała się faktem.

Po tej kolejce nasz zespół zajmuje 6 miejsce w tabeli.