01.05.2013

3 liga: Arka wygrywa w Koszalinie. Urodzinowe prezenty!

Rezerwy Arki nie zwalniają tempa! Podopieczni Grzegorza Witta pokonali w zaległym meczu Gwardię Koszalin 2:1 (1:1) i przesunęli się już na 5 miejsce w ligowej tabeli! Bramki dla naszej drużyny zdobyli Michał Rzuchowski i Marcin Dettlaff.

17. kolejka III ligi (mecz zaległy z 23.03.2013)

Gwardia Koszalin – Arka II Gdynia (1:1)

Bramki: Magdziński (22’) – Rzuchowski (38’), Dettlaff (53’)

Żółte kartki: Brzuzy, Pietkiewicz

Sędziował: Sebastian Marciniak (Gdańsk)

Arka II: Szlaga – Sulewski, Marcjanik, P. Robakowski, Strzelecki – Brzuzy (46’ K. Patelczyk), Rzuchowski (46’ Pietkiewicz), Dettlaff, Słowiński, Róg (71’ Jankowski) – Zwoliński (85’ Patok)

W pierwszej połowie grę prowadziła Gwardia, a Arka nastawiłą się raczej na kontry. W 22 min. gospodarze objęli prowadzenie. Po stałym fragmencie gry piłka dosyć przypadkowo odbiła się od jednego z gdyńskich obrońców, po czym spadła na 5 metr przed bramką. Najszybciej dopadł do niej Jacek Magdziński i z bliska pokonał Macieja Szlagę.

Nasza drużyna jeszcze przed przerwą zdołała wyrównać. W 38 min. po krótko rozegranych rzucie wolnym Michał Rzuchowski ładnym strzałem z ok. 20 metrów pokonał bramkarza rywali. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 1:1.

W drugiej części gry Arka przeprowadziła szybką kontrę na wagę zwycięstwa. Zapoczątkował ją dokładnym podaniem Radosław Strzelecki. Następnie Kamil Patelczyk wygrał pojedynek z obrońcą i dośrodkował w pole karne do Marcina Dettlaffa, który głową skierował piłkę do siatki. Była to naprawdę piękna akcja żółto-niebieskich.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Arka II awansowała na 5 miejsce w tabeli III ligi, wyprzedzając lokalnego rywala Bałtyk Gdynia. Piłkarze sprawili też świetne urodzinowe prezenty dwóm kolegom z zespołu, Piotrowi Robakowskiemu i Adamowi Bębenkowi oraz trenerowi Wittowi, który swoje święto będzie obchodził już w najbliższy piątek.

Zadowolony mógł być cały nasz sztab szkoleniowy!

Trener Grzegorz Witt po meczu:

- Nie ukrywam, że grę prowadził przeciwnik, jednak w drugiej połowie praktycznie Gwardia ani razu nam poważnie nie zagroziła. My staraliśmy się "odgryzać" kontrami. Poza zdobytymi bramkami, można odnotować jeszcze dobre strzały Karola Roga i Łukasza Zwolińskiego.

Szansa na kolejne punkty już w niedzielę, kiedy to rezerwy pojadą na kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z Chemikiem Police.