02.03.2013

Ostatni sparing przed ligą: Arka - Kaszubia 2:0 (0:0).

Dziś na Narodowym Stadionie Rugby Arka rozgrywała ostatni w przerwie zimowej mecz sparingowy. Rywalem był lider IV ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej - Kaszubia Kościerzyna.

Arka Gdynia - Kaszubia Kościerzyna  2:0 (0:0)

Bramki: Grzelak 46', da Silva 57'

Arka: Szlaga - Krajanowski (60' Kubowicz), Jarzębowski, Brodziński, Tomasik  - Grzelak (78' Jankowski) , Rzuchowski (46' Pruchnik), Szwoch (60' Zwoliński), Radzewicz (78' Gałecki) - Kuklis , da Silva

Kaszubia: Spierewka - Prinz (46' Pilch), Kosznik, Krysiński, Bieliński (81' Domaszk) - Rusinek, Stępień (62' Wilma), Wysiecki, Przybyszewski, Kuźniarski - Kwietniewski (46' Prądziński)

żółta kartka: Przybyszewski

W 5 min. po świetnym podaniu Mateusza Szwocha tuż przed bramkarzem znalazł się Marcin Radzewicz, lecz nieczysto trafił w piłkę i ta przeszła obok słupka. Za chwilę z drugiej strony podanie od obrońcy wybijał Maciej Szlaga, który trafił w Piotra Kwietniewskiego. Na szczęście odbita piłka minęła w bezpiecznej odległości słupek.

W 12 min. po faulu na Michale Rzuchowskim z rzutu wolnego nad bramką stzrelał Bartosz Brodziński. W 16 min. po stracie piłki przez Arkę, groźną kontrę wyprowadziła Kaszubia, lecz Szlaga dobrym wyjściem z bramki uprzedził Kwietniewskiego. Minutę później świetną dwójkową akcję Tomasik - da Silva ten pierwszy zakończył strzałem z bliska w bramkarza. W 19 min. niecelnie strzelał Rzuchowski.

Przez kolejne minuty Arka przeważała lecz brakowało wykończenia. W 32 min. zdecydowania w polu karnym przy strzałach zabrakło Szwochowi i Radzewiczowi. Obie próby zostały zblokowane przez obrońców. W 38 min. z rzutu wolnego znakomicie strzelał Marcin Radzewicz. Bramkarz gości Mateusz Spierewka z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Do końca pierwszej połowy nie padły już bramki.

Bramka padła za to już w 20 sekundzie po rozpoczęciu 2 połowy. Po dośrodkowaniu do odbitej piłki w polu karnym dopadł Rafał Grzelak i z bliska trafił do siatki. W 57 min. było już 2:0. Po dośrodkowaniu Piotra Tomasika z lewej strony, głową piłkę do siatki skierował Marcus da Silva.

W 71 min. ładną akcję prawą stroną przeprowadził Dawid Kubowicz, który zagrał w pole karne do Łukasza Zwolińskiego. Ten dośrodkował do Rafała Grzelaka, jednak zabrakło nieco centymetrów aby ten skierował piłkę do siatki. W 73 min. jeden z nielicznych wypadów Kaszubii zakończył niecelnym strzałem Rafał Prądziński. W 76 min. groźnie strzelał Radzewicz, natomiast w 80 min. po podaniu Gałeckiego w dogodnej sytuacji znalazł się Zwoliński, lecz jego strzał trafił  w bramkarza Kaszubii. Do końca Arka kontrolowała grę i zwycięstwem zakończyła serię spotkań sparingowych.

Bilans Arki w 13 sparingach: 8 - 3 - 2 bramki 26-13.