09.02.2013

Sparing: Arka - Chojniczanka 3:1.

W siódmym tegorocznym meczu sparingowym Arka na Narodowym Stadionie Rugby podejmowała Chojniczankę Chojnice. Po spotkaniu, w którym nie zabrakło nieco niepotrzebnych emocji, Arka wygrała 3:1, kończąc mecz z przewagą dwóch zawodników.

sparing 9.02.2013 r.

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 3:1 (1:0)

Bramki: Zwoliński 26', Gałecki 74', Jankowski 80'(s) - Rysiewski 55'

Arka: Miszczuk - Krajanowski, Kubowicz, Sobieraj, Radzewicz (46' Dettlaff) - Brzuzy, Rzuchowski (46' Gałecki), Pietkiewicz, Kuklis (46' Szwoch), Wojowski - Zwoliński.

Chojniczanka: Jałocha -  Laskowski (60' Laskowski), Jankowski, Markowski, Bednarek - Feciuch, Kapsa (46' Bejuk), Rysiewski (60' Karwacki, 62' Rysiewski), Abramowicz - Ikegami (46' Mikołajczak), Orłowski

Żółte kartki: Rzuchowski - Ikegam, Bednarek

Czerowona kartka: Mikołajczak (62' za faul), Bednarek (67' za dwie żółte)

1 min - od razu groźnie zaatakowała Chojniczanka. W dogodnej pozycji głową uderzał Kapsa, ale na nasze szczęście przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

5 min - Rzuchowski spróbował strzału z 25m, po którym Jałocha ratował się odbiciem piłki na rzut rożny.

12 min - małe przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Na szczęście szybko udało się wyjasnić nieporozumienie, a sędzia ukarał żółtymi kartkami Japończyka Ikegami i Rzuchowskiego.

17 min - Abramowicz uderzał po szybkim rozegraniu rzutu wolnego z 25m. Dobrze spisał się mur żółto-niebieskich, który skutecznie zablokował ten strzał

19 min - rzut rożny wykonuje Rysiewski. Dobrze piąstkuje Miszczuk i oddala niebezpieczeństwo.

25 min - piłka zdecydowanie częściej niż początkowej fazie meczu zaczęła znajdować się w pobliżu pola karnego Chojniczanki

26 min - po zagraniu z lewej strony Kuklisa, wychodzącego z bramki Jałochę uprzedził Zwoliński i skierował piłkę do siatki!

34 min - pierwszy raz od dłuzego czasu piłka trafiła do rąk Miszczuka. Nastąpiło to po niedokładnym dośrodkowaniu Abramowicza.

36 min - z wolnego dośrodkowywał Rzuchowski. Piłkę trącił Pietkiewicz, ale ta padła łatwym łupem Jałochy.

41 min - ładan próba rozegrania piłki na jeden kontakt przez Arkę, zakończyła się zablokowanym strzałem Pietkiewicza przez jednego z obrońców z Chojnic

42 min - błąd defensywy Chojniczanki natychmiastowym strzałem z 18m starał się wykorzystać Rzuchowsi. Niestety przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

44 min - Kuklis nieudanie uderzył z ok. 20 metrów

PRZERWA - po dobrym rozpoczeciu meczu przez Chojniczankę, w miarę upływu czasu to Arka zaczęła coraz wyraźniej przeważać. W efekcie po pierwszych trzech kwadransach to zespół Pawła Sikory zasłużenie prowadzi 1:0.

53 min - piłka poszybowała wysoko nad bramką po strzale Mateusza Szwocha zza pola karnego.

55 min - gol dla Chojniczanki. Z prawej strony pola karnego rzut wolny egzekwował Rysewski, , a ta wpadła do bramki. Arkowcy sygnalizowali jeszcze zagranie ręką jednego z rywali, ale bramka została uznana.

60 min - Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka po uderzeniu głową Kubowicza trafiła w poprzeczkę!

62 min - bardzo brzydki faul Mikołajczaka, po którym arbiter bez zastanowienia wyrzucił z boiska napastnika Chojniczanki! Na boisko wraca w tej sytuacji Rysiewski, który zmienia powrotnie Karwackiego.

67 min - znów brzydki faul piłkarzy z Chojnic. Tym razem żółtą kartkę obejrzał Bednarek, a ponieważ to druga tego rodzaju kara dla byłego zawodnika Arki, musi opuscić plac gry. Chojniczanka konttynuuje grę w dziewiątkę!

67 min - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z piłką minął się Jałocha i niewiele brakowało, a Wojowski strzałem z ostrego kąta przywróciłby prowadzenie Arce!

71 min - Zwoliński mocno naciskany przez obrońców główkował z ok 5m ale nie był w stanie skierować piłki pod poprzeczkę

74 min - fantastyczny gol dla Arki! Do odbitej piłki przed polem karnym doszedł Gałecki, który strzałem z powietrza pokonał Jałochę!

75 min - tym razem Pietkiewicz był bliski zdobycia bramki, ale jego uderzenie z ok 22m minimalnie minęło słupek!

76 min - znów było blisko efektownej bramki dla żółto-niebieskich! Tym razem strzału przewrotką spróbował Zwoliński i futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę!

80 min - Arka podwyższa prowadzenie! Piłkę we własnym polu karnym na tyle niefortunnie zagrał Jankowski, że ta zatrzymała się dopiero w bramce!

84 min - zakotłowało się w polu bramkowym Arki, ale ani Orłowski, a ni Bejuk nie zdołali zdobyc kontaktowej bramki dla zespołu z Chojnic

89 min - Zwoliński znalazł się sam przed Jałochą, ale bramkarz odważnym wyjściem z bramki uchronił swój zespół przed stratą czwartego gola.

90 min - Krajanowski mógł pokusić się o gola, lecz dobrze obronił jego strzał z kilku metrów Jałocha.

KONIEC - Arka zasłużenie odniosła kolejne zwycięstwo w meczu kontrolnym. Tym razem mogliśmy przećwiczyć grę w przewadze, bo rywale spotkanie kończyli w dziewiątkę i dopiero grając o dwóch zawodników więcej udało się udokumentować wyższość nad drugoligowcem z Chojnic.